منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا سرویس ارتقاء دهنده اینتل برای پردازنده های Xeon وجود دارد؟

آیا سرویس ارتقاء دهنده اینتل برای پردازنده های Xeon وجود دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آیا سرویس ارتقاء دهنده اینتل برای پردازنده های Xeon وجود دارد؟

ممکن است برخی وجود داشته باشد سرویس ارتقاء Intel از گذشته آگاه باشید. سرویسی که در آن اینتل در همان سال از نرم افزار قفل پردازنده استفاده کرد 2010 با عنوان پنتیوم G6951 او پیشنهادات بعدی را باز کرد 1 مگابایت تا حد امکان به حافظه پنهان اضافه شد Hyper-Threading فقط با 50 دلار می توان فعال کرد. به نظر می رسد اینتل در حال کار بر روی چیزی مشابه است ، اما این بار برای پردازنده ها. سری Xeonبه البته هنوز اطلاعات زیادی در دست نیست.

این بار تمرکز بر روی مشتریان خاص است

وب سایت Phoronix یک وصله برای لینوکس راه اندازی می کند GitHub به نام Intel Software Defined Silicon یا به طور خلاصه SDSi در نظر گرفته شده. واضح است که این نرم افزار برای پردازنده های Xeon طراحی شده است و در توضیحات آن آمده است که “با کمک SDSi می توان عملکردهای اضافی را برای پردازنده از طریق “فرآیند صدور مجوز فعال سازی“فراهم خواهد شد.” جزئیات بیشتری در مورد این پچ وجود ندارد ، اما مقایسه با سرویس ارتقاء اینتل که در دهه گذشته معرفی شده بود را می توان تکرار همان سرویس دانست. اما ظاهرا این بار اینتل به طور خاص بر روی کاربران تجاری خود تمرکز خواهد کرد.

آیا سرویس ارتقاء دهنده اینتل برای پردازنده های Xeon وجود دارد؟

در گزارش Phoronix آمده است که “درایور هسته SDSi یک رابط سوکت است که گواهی احراز هویت در NVRAM به صورت داخلی ارائه می دهد ، که باعث می شود “فرصت ها را دوباره فعال کنید“و گواهی وضعیت SDSi وضعیت پیکربندی پردازنده را نشان می دهد.” باید مدتی منتظر بمانیم تا بفهمیم اینتل در حال حاضر چه برنامه ای دارد ، اما شاید در گذشته شاهد سرویسی مانند سرویس ارتقاء اینتل باشیم که امکاناتی مانند پول نقد و پله پله و همچنین AVX به حالت عادی ارتقا یافت. همچنین ممکن است یک سوکت اضافی برای پردازنده باز کنید سرورها بودن. در نهایت ، باید منتظر جزئیات این برنامه باشیم ، اما واضح است که اینتل در تلاش است تا پردازنده هایی را که قبلاً در دسترس کاربران است ، دوباره شارژ کند.

نشریات مشابه:

  • اینتل طیف وسیعی از پردازنده های ارزان قیمت Xeon E-2300 را معرفی کرده است
  • کاهش شدید قیمت پردازنده های Xeon اینتل برای غلبه بر AMD
  • مقایسه Xeon W 3300 و Threadripper Pro 3000 – تخریب دریاچه یخی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.