منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • احتمال کاهش نسبی قیمت تراشه های حافظه در ماه های آینده

احتمال کاهش نسبی قیمت تراشه های حافظه در ماه های آینده

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

احتمال کاهش نسبی قیمت تراشه های حافظه در ماه های آینده

ما اکنون کاملاً آگاه هستیم که کمبود تراشه به زودی در صنعت الکترونیک پایان نمی یابد و ما حداقل تا پایان نیمه اول سال آینده درگیر خواهیم بود. تا آن زمان ، هیچ کاهش محسوسی در قیمت چیپس و محصولات مجهز به چیپس وجود نخواهد داشت. با این حال ، احتمال کاهش نسبی قیمت تراشه های حافظه در ماه های آینده وجود دارد. طبق پیش بینی چهارمین تولید کننده بزرگ تراشه های حافظه در جهان ، در اواخر امسال شاهد تعدیل جزئی قیمت این قطعات خواهیم بود.

بر اساس گزارشی که توسط The Register منتشر شده است ، دکتر لی ، رئیس شرکت تایوانی Nanya Technology Corporation ، گفت که فروش تراشه های این شرکت در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه قبل 5.3 درصد افزایش یافته است ، در حالی که رشد فروش تراشه ها تولیدکننده تراشه تایوانی 55.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. لی معتقد است که فروش قطعات الکترونیکی ، سرورها و تلفن های هوشمند در سه ماهه پایانی سال جاری به شدت ادامه خواهد داشت. با این حال ، وی در مورد عدم تعادل زنجیره تامین و کمبود قطعات و تأثیر آن بر بخش های مختلف بازار به دلیل کووید 19 و کند شدن رشد اقتصادی هشدار داد.

کاهش نسبی هزینه تراشه های حافظه

کاهش نسبی قیمت تراشه های حافظه در سه ماهه آخر سال 2021

آقای لی همچنین خاطرنشان کرد که انتظار می رود بازار تراشه های DRAM در سه ماهه آخر سال 2021 وارد مرحله اصلاح کوتاه مدت شود. پیش بینی مدیر عامل شرکت فناوری نانیا مطابق با پیش بینی TrendForce است. این موسسه تحقیقاتی در جدیدترین گزارش خود به تثبیت قیمت تراشه های DRAM نیز اشاره کرده و پیش بینی می کند که در اواخر سال جاری شاهد کاهش 3 تا 8 درصدی قیمت این تراشه ها باشیم. این موسسه همچنین خاطرنشان کرد که عرضه DRAM ها در سه ماهه آخر سال به دلیل عرضه بیش از حد کاهش می یابد. عرضه بیش از حد به این معنی است که تولید کنندگان رایانه و سرور بیش از دو ماه است که تراشه های DRAM را ارائه می دهند و منجر به کاهش این قطعات می شود.

ماه گذشته گزارشی مشابه توسط گارتنر منتشر شد و مدعی شد که قیمت تراشه های DRAM و درایوهای فلش به دلیل کاهش تقاضا و افزایش عرضه کاهش می یابد. این رویدادها در نهایت منجر به کاهش قیمت برای مصرف کنندگان خواهد شد. بنابراین احتمالاً گوشی های هوشمند در سال آینده با کاهش جزئی قیمت مواجه خواهند شد. در مورد کارت های گرافیک ، با توجه به شرایط بد تولیدکنندگان و مشکلاتی که آنها با آن روبرو هستند ، بعید است که این اتفاق بیفتد یا تغییر قابل توجهی در وضعیت موجودی این قطعات ایجاد شود.

  • تداوم روزهای بد بازار کارت گرافیک – افزایش قیمت و کمبود پردازنده های گرافیکی
  • افزایش چشمگیر قیمت فلزات کمیاب خاکی و تأثیر مستقیم بر قیمت دستگاه های الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.