منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارائه جزئیات جدید از طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake

ارائه جزئیات جدید از طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ارائه جزئیات جدید از طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake

با نزدیک شدن پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل ، غول آبی اطلاعات بیشتری در مورد این محصولات مورد انتظار منتشر می کند ، که گاهی اطلاعات مهمی را در اختیار ما می گذارد. در جدیدترین اقدام ، اینتل عملکرد هسته های P-Core و E-Core را با طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake مقایسه کرده و عملکرد تراشه های نسل بعدی را با معماری Skylake مقایسه کرده است.

در جدیدترین اسلاید هایی که اینتل در HotChips 33 نشان داد ، نحوه عملکرد و عملکرد پردازنده های نسل بعدی تک هسته ای و چند هسته ای و تفاوت بین عملکرد هسته های P-Core یا Golden Cove که شامل سنگین هستند را مشاهده می کنیم. پردازنده های وظیفه ای و پردازنده های کم هسته E-Core یا Gracemont که بار پردازش سیستم های سبک وزن را به دوش می کشند.

  • Naktova تاریخ انتشار پردازنده های Intel Alder Lake را فاش کرد

طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake

در برنامه های تک هسته ای ، P-Core ، با نام رمز Golden Cove ، 50 درصد قدرت بیشتری نسبت به E-Core دارد ، در حالی که هر دو دارای مصرف برق و سطح ماتریس یکسانی هستند. از سوی دیگر ، طراحی ترکیبی اینتل عملکرد چند رشته ای خود را نشان می دهد ، جایی که عملکرد CPU با استفاده از چهار هسته قدرتمند P-Core تا 50٪ با گذشت زمان بهبود می یابد. در طراحی ترکیبی ، اینتل از 2 هسته P-Core و 8 هسته E-Core استفاده می کند. این طرح از 50٪ نخ بیشتر برای پردازش (12 نخ در برابر 8 نخ) نسبت به طرح استاندارد 4 هسته ای P-Core استفاده می کند ، که باعث می شود طراحی ترکیبی 50 درصد بهتر از طرح قدرتمند 4 هسته ای باشد. هر دو طرح از نظر مصرف برق و بسته بندی تراشه یکسان هستند.

ارائه جزئیات جدید از طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake
ارائه جزئیات جدید از طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake

مدیر موضوع – راه حل جذاب مدیریت موضوع اینتل

اینتل همچنین در مورد فناوری Thread Director این رویداد به جزئیات پرداخت. بر اساس اسلایدهای جدید ، هسته های پردازنده Alder Lake به گروه های IPC خاصی تقسیم می شوند. با استفاده از این راه حل ، دیگر نیازی به عملکرد روان IPC تحت بارهای مختلف یا هسته پردازنده نیست. به طور معمول ، سیستم عامل مقداری از قدرت و توان CPU را برای برنامه ریزی صحیح اجرای قسمت های مختلف IPC به خود اختصاص می دهد و در اینجا مدیر موضوع وارد عمل می شود و نقش کلیدی را ایفا می کند.

ارائه جزئیات جدید از طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake
ارائه جزئیات جدید از طراحی ترکیبی پردازنده های Alder Lake

به عنوان مثال ، گاهی اوقات ، بسته به عملکرد ، برنامه ریزی یک رشته برای یک فرآیند سبک تر ممکن است بهتر از استفاده از یک هسته بزرگتر و قوی تر برای همان پردازنده باشد. سری Alder Lake اولین نسل از پردازنده های هیبریدی اینتل x86 خواهد بود که به عموم مردم ارائه می شود و مطمئناً زمان زیادی طول کشید تا این طرح ترکیبی برنامه ریزی و برنامه ریزی شود تا در همان مسیری که اینتل در حال برنامه ریزی است عمل کند. اینتل همکاری نزدیکی با مایکروسافت دارد تا از عملکرد پایدار پردازنده های نسل بعدی در ویندوز 11 اطمینان حاصل کند.

  • یک پردازنده Core i5 از توسکا Lake Lake از سری S – تا 4.25 گیگاهرتز وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.