منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزهای رمزنگاری شده و کمبود تراشه از دلایل بدتر شدن قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia هستند.

ارزهای رمزنگاری شده و کمبود تراشه از دلایل بدتر شدن قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia هستند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ارزهای رمزنگاری شده و کمبود تراشه از دلایل بدتر شدن قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia هستند.

بازار پردازنده های گرافیکی مدتهاست در یک بازار بسیار بی ثبات و بی ثبات است و هر از گاهی این زخم قدیمی دهان خود را باز می کند و این کاربران ، به ویژه گیمرها ، بیش از دیگران رنج می برند. به سختی می توانیم آخرین باری را که کارت های گرافیک در بازار با قیمت مناسب و در دسترس بودن موجود بودند ، به خاطر بسپاریم و به نظر نمی رسد این وضعیت به زودی اتفاق بیفتد. درست زمانی که امیدواریم وضعیت بازار بهتر شود ، وضعیت بدتر می شود ، بنابراین گیمرها دوباره امید خود را از دست خواهند داد. قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia همچنان در حال افزایش است ، زیرا در حال حاضر هیچ نشانه ای از کمبود تراشه وجود ندارد. در حال حاضر وضعیت به حدی بد است که برخی از پردازنده های گرافیکی تا 83 درصد بیشتر از قیمت خرده فروشی توصیه شده (MSRP) می فروشند.

افزایش قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia

طبق داده های به روز شده و جمع آوری شده توسط 3DCenter ، کارت های گرافیک انویدیا در حال حاضر 72 درصد گرانتر از قیمت خرده فروشی این شرکت هستند. وضعیت با کارت های گرافیک AMD بسیار بدتر است و قیمت گرافیک Red Team در بازار پردازنده های گرافیکی تا 83 درصد بیشتر از قیمت پیشنهادی این شرکت است. وقتی این آمار را با ماه سپتامبر مقایسه می کنیم ، زمانی که گرافیک AMD تا 74 درصد و گرافیک انویدیا تا 70 درصد گرانتر از قیمت MSRP بود ، متوجه می شویم که بازار کارت گرافیک رو به وخامت است.

افزایش قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia

مدل های گرافیکی AMD که تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته اند ، کارت های گرافیک Radeon RX 6000 هستند ، مخصوصاً RX 6700 XT ، 6800 ، 6800 XT و 6900 XT ، و در مورد Nvidia چندین عضو از کارت های سری GeForce RTX 30. که 3060 هستند ، 3060 Ti ، 3070 ، 3080 و 3090.

در حالی که وضعیت کنونی گرافیک تیم های قرمز و سبز در ماه اکتبر تا حدودی بهبود یافته است ، با توجه به وضعیت سه ماهه گذشته ، ما هنوز شاهد روند نزولی در دسترس بودن پردازنده های گرافیکی در بازار هستیم. اطلاعات نشان دهنده افزایش قیمت کارت های گرافیک در بازار توسط خرده فروشان آلمانی جمع آوری شد. با این حال ، با نگاهی به وضعیت بازار سایر کشورها ، متوجه می شویم که وضعیت تقریباً به همان اندازه نامطلوب است. اما چه چیزی دوباره باعث افزایش قیمت کارت های گرافیک در بازار شد؟

ارزهای رمزنگاری شده و کمبود تراشه از دلایل بدتر شدن قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia هستند.

عوامل گران قیمت کارت های گرافیک – افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری شده و ادامه بحران با کمبود تراشه

اخیراً ، قیمت ارزهای رمزنگاری شده دوباره افزایش یافته و ارزش هر دو ارز رمزنگاری شده اتریوم دوباره افزایش یافته است. با این کار ، ماینرها جمع آوری کارت های گرافیکی از بازار را برای استخراج ارزهای دیجیتال از سر گرفتند. بنابراین مقصر اصلی افزایش چشمگیر نمودار ، ارزهای دیجیتال و خردسالان هستند. نرم افزار جدیدی وارد شده است که به ماینرها اجازه می دهد محدود کننده LHR انویدیا را دور زده و دو رمز را به طور همزمان استخراج کنند. در همین حال ، AMD قبلاً اولویت دادن کارت گرافیک ماینر خود به گیمرها را تکذیب کرده بود.

یکی دیگر از دلایل مهم که ممکن است قیمت GPU ها را افزایش دهد ، بحران جاری با کمبود تراشه است. ورق های مس نیز افزایش قیمت داشته و هنوز با کمبود روبرو هستند و افزایش هزینه های تولید و تحویل اجتناب ناپذیر است. تقاضا برای پردازنده و گرافیک نیز افزایش یافته است و باعث شده است که تولیدکنندگان تراشه قیمت محصولات خود را افزایش دهند. در میان این وضعیت ناخوشایند ، گیمرهایی بودند که ماه ها منتظر دریافت کارت گرافیک خود بودند. اخیراً ، یک مصرف کننده لهستانی ، پس از یک سال انتظار برای دریافت کارت گرافیک خود ، کیک سالگرد را به فروشگاه ارسال کرد و در نهایت با این حرکت جالب RTX 3080 خود را دریافت کرد.

  • 1 سال در انتظار کارت گرافیک – مشتری که کیک سالگرد را به فروشگاه ارسال کرد!
  • ایسوس رسماً RTX 3070 Noctua Edition – King of Silence را معرفی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.