منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • از اولین نمونه پردازنده Intel Meteor Lake استفاده شده است

از اولین نمونه پردازنده Intel Meteor Lake استفاده شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از اولین نمونه پردازنده Intel Meteor Lake استفاده شده است

از آنجا که اینتل در آستانه راه اندازی پردازنده های نسل دوازدهم خود قرار دارد ، غول آبی چشم انداز گسترده ای برای آینده دارد و رقابت آن با AMD این شرکت را مجبور کرده است تا برای اولین بار در سال های گذشته برنامه های خود را برای نسل های آینده به موقع اجرا کند. اینتل هفته گذشته رویدادی را برای ارائه گزارش عملکرد مالی مدیران ارشد و سهامداران برگزار کرد. در این مراسم، پت گلسینگر، مدیرعامل Blue Team اعلام کرد که اولین نمونه اولیه پردازنده Meteor Lake از نسل چهاردهم پردازنده های اینتل برای اولین بار آزمایش شد. Meteor Lake اولین سری پردازنده های اینتل بر اساس فناوری اینتل 4 است.

راه اندازی اولین نمونه اولیه پردازنده Meteor Lake

در ملاقات با سرمایه گذاران این شرکت ، مدیرعامل اینتل اظهار داشت که با افتخار اعلام می کند که برنامه های Intel 7 ، Intel 4 ، Intel 3 ، Intel 20A و Intel 18A طبق برنامه اعلام شده در ماه جولای در حال توسعه هستند. به عنوان مثال، برای طراحی Intel 4، از صفحه پردازشی خود برای پردازنده Meteor Lake استفاده کردیم. در این سه ماهه ، این پردازنده از خط تولید حذف شد و همانطور که انتظار داشتیم با حداکثر کارایی 30 دقیقه مورد استفاده قرار گرفت. پت گلسینگر می‌گوید: «در مورد سلامت توسعه و تولید، این یکی از بهترین شروع‌ها برای محصول شاخص ما است که به یاد داریم.

سری پردازنده های Meteor Lake یک پیشرفت بزرگ در فضای مصرف کننده خواهد بود. اینتل در ماه جولای از این پردازنده‌ها رونمایی کرد و گفت که این اولین نسل از پردازنده‌های اینتل است که شامل جزئیات پردازنده، I/O و GPU روی تراشه‌های جداگانه می‌شود. نام این تراشه ها را “کاشی” می نامد و مجموعه ای از کاشی ها چیپست های Meteor Lake را تشکیل می دهند.

اولین نمونه اولیه پردازنده Meteor Lake رونمایی شد

“کاشی” به جای چیپلت – راه اینتل برای کاهش افت عملکرد

هم اینتل و هم AMD در حال حاضر از فناوری چیپ‌ست در پردازنده‌های خود استفاده می‌کنند، اما چیزی در مورد این ساختار این است که چیپ‌ست‌هایی که طراحی تراشه ندارند، عملکرد بهتری نسبت به پردازنده‌های دارای چیپ‌لت ساختاری با تعداد هسته‌های یکسان دارند. در واقع تراشه ها بر عملکرد CPU تأثیر منفی می گذارند. اینتل قصد دارد با استفاده از Foveros این افت عملکرد پردازنده Meteor Lake را کاهش دهد. Foveros یک تکنیک بسته بندی است که از مداخله فعال برای بهبود ارتباط داخلی تراشه ها استفاده می کند.

محدوده توان حرارتی در پردازنده های Meteor Lake بین 5 تا 125 وات است و به عنوان پردازنده در هر دو پلتفرم دسکتاپ و لپ تاپ استفاده خواهد شد. این پردازنده ها را می توان با تراشه های گرافیکی Xe که دارای 96 تا 192 پردازنده بوده و با کارت های گرافیک مخصوص رده پایین و میان رده هماهنگ شده اند، ادغام کرد. تا زمان انتشار Meteor Lakes ، ابتدا شاهد راه اندازی پردازنده های Alder Lake و سپس Raptor Lakes خواهیم بود. در حالی که کمتر از یک هفته به عرضه کامل Alderiks باقی مانده است ، تا سال آینده اطلاعات زیادی در مورد سری Raptor Lake نداریم. بنابراین نسل چهاردهم یا دریاچه شهابی در سال 2023 از راه می رسد.

  • تاریخ عرضه Alder Lake توسط اینتل اعلام شد
  • آب تمیز برای مدیر عامل اینتل – شرایط تا سال 2023 نامطلوب است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.