منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه Exynos بعدی سامسونگ استفاده کنید

از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه Exynos بعدی سامسونگ استفاده کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه Exynos بعدی سامسونگ استفاده کنید

طراحی و توسعه تراشه برای گوشی های هوشمند یک فرآیند طولانی و زمانبر با پیچیدگی دیوانه کننده است. برای مقابله با این مشکل ، سامسونگ سعی دارد با استفاده از هوش مصنوعی این تراشه را برای طراحی تراشه اگزینوس بعدی سامسونگ از بین ببرد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه بعدی سامسونگ Exynos 2

نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه

Synopsys ، یک شرکت نرم افزاری پیشرو در زمینه طراحی تراشه ، توسط بسیاری از شرکت های طراحی و توسعه تراشه استفاده می شود و به نظر می رسد که این شرکت با توسعه دهندگان تراشه سامسونگ و Exynos همکاری نزدیک داشته است. اکنون Art de Gius (رئیس و مدیرعامل Synopsys) اظهار نظر جالبی کرده است

آنچه در تراشه بعدی سامسونگ خواهید دید ، اولین طراحی پردازنده تجاری با هوش مصنوعی است!

به گفته کارشناسان صنعت تراشه ، هوش مصنوعی جدید این شرکت توسعه تراشه های نیمه هادی را تسریع می کند. این شرکت تجربه زیادی در طراحی و توسعه تراشه ها دارد و می تواند از آن برای مطالعه و توسعه الگوریتم های هوش مصنوعی خود استفاده کند. اگرچه استفاده از هوش مصنوعی برای تولید و توسعه تراشه های Wxynos تایید شده است ، اما شرکت کره ای هنوز تأیید نکرده است که آیا این پروژه ها به تولید انبوه رسیده اند یا خیر. استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه برای تلفن های هوشمند آسان است ، اما گران هم است ، زیرا یک شرکت برای آموزش یک الگوریتم قدرتمند به قدرت محاسبات ابری نیاز دارد. اگرچه ممکن است با گسترده شدن این ویژگی ارزان تر شود ، اما برای اولین تراشه ها بسیار گران خواهد بود.

استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه بعدی Samsung Exynos 34

سینوپسیس ادعا می کند که استفاده از هوش مصنوعی عملکرد تراشه های جدید را تا 15 درصد بهبود می بخشد و ظرف چند هفته طرح نهایی تراشه را آماده می کند! این به سامسونگ کمک می کند تا همچنان با اپل رقابت کند و تراشه های Exynos را برای لپ تاپ های نسل بعدی خود آماده کند.

بیشتر بخوانید:

برنامه 2 نانومتری برای تولید تراشه در کارخانه TSMC – تولید انبوه برای 2024

برنامه 2 نانومتری برای تولید تراشه در کارخانه TSMC – تولید انبوه برای 2024

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.