منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اطلاعات رسمی از پردازنده های Intel Alder Lake – بهبود 19 درصدی IPC

اطلاعات رسمی از پردازنده های Intel Alder Lake – بهبود 19 درصدی IPC

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اطلاعات رسمی از پردازنده های Intel Alder Lake - بهبود 19 درصدی IPC

به دنبال شایعات و افشاگری های مختلف ، اطلاعات رسمی در مورد نسل دوازدهم پردازنده های Intel Alder Lake منتشر شد. این خانواده از هسته های جدید E و P استفاده می کند ، که در واقع با هسته های کم قدرت و قدرتمند یکسان هستند. فناوری اینتل 7 برای تولید دریاچه آلدر طراحی شده است و ما شاهد مدل هایی از 9 وات تا 125 وات خواهیم بود. پشتیبانی از DDR5 و PCIe Gen 5.0 نیز ارائه می شود و فناوری های جدیدی مانند Intel Thread Director معرفی می شوند.

  • سری Intel Raptor Lake S رونمایی شد – حداکثر 24 هسته با معماری Raptor Cove
  • تیزر Intel ARC DG2 با کارت گرافیک با دو فن با 1000 پهپاد
  • جزئیات حرارتی Intel Raptor Lake S – مدلهای 125 ، 65 و 35 وات فاش شده است

اطلاعات رسمی در مورد پردازنده های Intel Alder Lake

پردازنده های Intel Alder Lake

آلدر لیک یک خانواده با مقیاس بالا است که شامل همه چیز از سیستم عامل های رومیزی گرفته تا لپ تاپ های کم مصرف می شود. لازم به ذکر است که اگرچه در این سری حداکثر 8 هسته P و 8 هسته E وجود دارد ، اما فقط هسته های P از Hyper Threading پشتیبانی می کنند. گرافیک یکپارچه هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد و ما شاهد 96 مدیر اجرایی با معماری Xe هستیم ، اما جالب ترین چیز به ادعای اینتل مبنی بر افزایش 19 درصدی IPC بر روی Rocket Lake برمی گردد که در صورت صحت ، به راحتی می تواند AMD فعلی را پشت سر بگذارد. مدل ها.

پردازنده های Intel Alder Lake

به گفته این شرکت ، Rocket Lake همچنین 19 ساعت آموزش ساعت بالاتر از Skylake ارائه می دهد ، که معماری بسیار قدیمی است ، اما در عین حال تیم آبی احتمالاً به دلیل یک هسته می تواند از تیم بهتر باشد. فرکانس آن بیشتر است عمل قرمز با توجه به اینکه مدل های Ryzen دارای تعداد بیشتری هسته (حداکثر 16 هسته قدرتمند) هستند ، احتمالاً از نظر عملکرد چند هسته ای بهتر خواهند بود.

پردازنده های Intel Alder Lake
پردازنده های Intel Alder Lake

Alder Lake تا 30 مگابایت حافظه پنهان دارد و همچنین می تواند از DDR5 4800 و LPDDR5 5200 به همراه DDR4 3200 و LPDDR4X 4266 پشتیبانی کند. به لطف استاندارد PCIe Gen 5.0 ، که تا 16 خط در خود تراشه را شامل می شود ، شاهد پهنای باند دوگانه خواهیم بود. در این بخش اتصال Compute Fabric دارای پهنای باند 1000 GB / s خواهد بود ، در حالی که IO Fabric دارای پهنای باند 64 GB / s خواهد بود. Memory Fabric همچنین تا 204 گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می کند.

پردازنده های Intel Alder Lake

پردازنده های Alder Lake در پایان سال 2021 معرفی می شوند و می توانند عملکرد و بهره وری بهتری از پلت فرم تلفن همراه را نسبت به مدل های AMD ارائه دهند. همچنین انتظار می رود که رقابت خوبی با Apple M1 داشته باشد. با این حال ، اعتقاد بر این است که AMD هنوز از نظر عملکرد کلی مزیت دارد.

پردازنده های Intel Alder Lake
پردازنده های Intel Alder Lake
پردازنده های Intel Alder Lake

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.