منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزایش قیمت تراشه های TSMC از اینتل پیشی می گیرد

افزایش قیمت تراشه های TSMC از اینتل پیشی می گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

افزایش قیمت تراشه های TSMC از اینتل پیشی می گیرد

TSMC به تازگی افزایش قیمت تراشه های خود را با فرآیندهای مختلف تولید آغاز کرده است و اگرچه تراشه ساز تایوانی بحران جهانی را عامل کمبود تراشه و وضعیت جاری می داند ، اما تحلیلگران می گویند که این شرکت قصد دارد با این حرکت سود کسب کند. خودتان را رشد دهید و در این زمینه با اینتل رقابت کنید. بزرگترین تولیدکننده تراشه قراردادی جهان از سه ماهه پایانی سال جاری تراشه های خود را با قیمت جدیدی به فروش می رساند و صنعت تایوان معتقد است که این راه حل بر کل صنعت تراشه تأثیر می گذارد. همچنین با افزایش قیمت تراشه های TSMC ، این شرکت این فرصت را دارد که در آینده از این فرصت عظیم استفاده کند.

افزایش قیمت تراشه های TSMC و توانایی پیشی گرفتن از اینتل

HSBC و Alethia Capital ، دو تحلیلگر مالی ، در گزارشی که توسط UDN منتشر شده است گفتند که TSMC قیمت نیمه هادی ها را افزایش داده است. HSBC افزایش 15 درصدی میانگین قیمت فروش تراشه های TSMC را پیش بینی می کند که به گفته این شرکت درآمد TSMC را حداقل 22 درصد افزایش می دهد و سود ناخالص شرکت را 53 تا 55 درصد افزایش می دهد. در فرهنگ لغت مالی ، حاشیه سود ناخالص عبارت است از درصد درآمد شرکت پس از کسر هزینه های تولید از کل درآمدهای شرکت ، یعنی درآمدهایی که هزینه ها از آنها کسر نمی شود. رشد ناخالص TSMC در سال 2020 53 درصد است ، در حالی که اینتل 56 درصد بهتر است. در نیمه اول سال جاری ، رشد ناخالص 51.2 درصد برای TSMC و 56 درصد برای اینتل بود.

افزایش قیمت تراشه های TSMC از اینتل پیشی می گیرد

Alethia Capital با HSBC موافق است و در تصمیم خود برای افزایش قیمت تراشه ها ، سود ناخالص TSMC را پیش بینی می کند. این موسسه همچنین حاشیه ناخالص جدید TSMC را بین 53 تا 55 درصد برآورد کرده است. HSBC تأکید می کند که جزئیات ذکر شده در گزارش قبلی ، با در نظر گرفتن درصد افزایش قیمت ، مختص فرآیند تولید است. این گزارش به افزایش 20 درصدی قیمت تراشه های 16 تا 28 نانومتری و افزایش 7 تا 9 درصدی قیمت تراشه های 7 و 5 نانومتری اشاره کرده است. به گفته تامین کنندگان HSBC ، TSMC برنامه دارد هزینه تراشه های تولید شده را به کمتر از 7 نانومتر 10 تا 50 درصد ، به 12 تا 28 نانومتر 10 تا 20 درصد و تراشه های بالای 40 نانومتر را 20 درصد افزایش دهد.

پیش بینی روشن تر آینده برای TSMC و زنگ خطر برای اینتل

از آنجا که این تغییرات قیمت در سه ماهه آخر سال 2021 اعمال می شود ، تأثیر افزایش قیمت بر درآمد و حاشیه سود شرکت ناچیز خواهد بود. با توجه به وضعیت فعلی زنجیره تامین تراشه و تقاضای بسیار زیاد برای چیپس با تکنولوژی پیشرفته تولید ، HSBC در ابتدا افزایش 2 تا 3 درصدی را برای عملیات پیچیده تولید تراشه پیش بینی کرد و اکنون پیش بینی می کند قیمت کل به 9 درصد برسد. رکورد 19 درصد رشد درآمد در صنعت. TSMC در بازار تراشه عملکرد خوبی داشته است و در حال حاضر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه در جهان است و می تواند در آینده رقابت شدیدتری با اینتل داشته باشد. اینتل ، بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان برای بیش از دو دهه ، همیشه پیشرو در صنعت بوده است. باید دید این غول آبی چه برنامه هایی برای مقابله با همتای تایوانی خود خواهد داشت.

  • افزایش 10 درصدی قیمت تراشه های TSMC 7 و 5 نانومتر
  • بخشی از کارخانه TSMC آمریکا در تایوان ساخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.