منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • امکان ترکیب شتاب دهنده AMD Instinct MI300 با گرافیک Quad MCM

امکان ترکیب شتاب دهنده AMD Instinct MI300 با گرافیک Quad MCM

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

امکان ترکیب شتاب دهنده AMD Instinct MI300 با گرافیک Quad MCM

در حالی که AMD به زودی شتاب دهنده Instinct MI200 خود را به عنوان اولین شتاب دهنده بر اساس پردازنده گرافیکی MCM معرفی می کند ، اطلاعات نسل بعدی این شتاب دهنده منتشر شده است که به ما می گوید شتاب دهنده AMD Instinct MI300 از معماری CDNA.3 است و دارای پردازنده های گرافیکی با طراحی MCM چهارگانه در این شتاب دهنده گرافیکی.

AMD شتاب دهنده Instinct MI200 را با معماری CDNA 2 ادغام کرده است و انتظار می رود با دو GPU در یک بسته عرضه شود. این دو پردازنده از طریق رابط Infinity Fabric به یکدیگر متصل می شوند و همچنین مجهز به جداکننده ماتریسی هستند که به عنوان کش چند لایه بین دو GPU عمل می کند. هر سطح از ماتریس گرافیک به عنوان GCD شناخته می شود ، در حالی که لایه های حافظه پنهان به عنوان MCD شناخته می شوند. بسته Instinct MI200 شامل دو پردازنده گرافیکی CDNA 2 خواهد بود ، اما نسل بعدی شتاب دهنده HPC AMD دو برابر GPU ها را در خود جای می دهد.

امکان ترکیب شتاب دهنده AMD Instinct MI300 با گرافیک Quad MCM

شتاب دهنده AMD Instinct MI300 دارای قدرت باورنکردنی خواهد بود

بر اساس اطلاعاتی که وجود دارد Kelper-L2 بر اساس داده ها ، AMD Instinct MI300 مجهز به طراحی GCD چهار هسته ای بر اساس معماری جدید CDNA 3 خواهد بود. طبق اطلاعات قبلی ، Instinct MI200 دارای 128 واحد پردازنده در هر ماتریس خواهد بود ، اما طبق شایعات اخیر AMD این عدد را کاهش می دهد تا 110 واحد پردازنده در نسخه نهایی. بنابراین ، این شتاب دهنده در مجموع 220 واحد پردازنده و در مجموع 14080 هسته پردازنده خواهد داشت.

در مورد نسل بعدی ، اگر اطلاعات منتشر شده صحیح باشد ، این اعداد باید سه برابر شود. در این حالت ، Instinct MI300 دارای 440 واحد پردازنده و 28.160 هسته پردازشی خواهد بود که عدد فوق العاده بالایی است. با توجه به بروزرسانی اخیر ابزار توسعه دهنده AMD ROCm ، به نظر می رسد که طراحی چهار هسته ای MCM برای شتاب دهنده نسل بعدی AMD تأیید شده است. انتظار می رود AMD تغییرات عمده ای در معماری CDNA 3 نسبت به CDNA 2 ایجاد کند. در واقع ، CDNA 3 یک معماری نسبتاً بهبود یافته خواهد بود و نباید مشتق شده از VEGA مانند Arcturus یا Aldebaran باشد. در این معماری گرافیکی ، امکان استفاده از طرح کاملاً جدید در بخش HPC وجود دارد. اما آنچه مسلم است این است که در صورت استفاده از طراحی چهارگانه MCM ، می توان از شتاب دهنده نسل بعدی AMD انتظار عملکرد بی نظیری را داشت.

  • جزئیات گرافیکی جدید Instinct MI200 با طراحی MCM
  • شتاب دهنده Instinct MI200 ، که در اواخر سال 2021 با معماری CDNA 2 منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.