منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • امکان ناسازگاری پردازنده های Alder Lake با بازی های قدیمی – محصولی از معماری ترکیبی

امکان ناسازگاری پردازنده های Alder Lake با بازی های قدیمی – محصولی از معماری ترکیبی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

امکان ناسازگاری پردازنده های Alder Lake با بازی های قدیمی - محصولی از معماری ترکیبی

گیمرها آماده استقبال از پردازنده های جدید اینتل در نسخه های جدید بازی خود هستند و مطمئناً بسیاری از موفقیت های اینتل در نسل بعدی توسط این گروه از کاربران به دست خواهد آمد. طبق راهنمای توسعه دهندگان که اینتل اخیراً در مورد پردازنده های خود به اشتراک گذاشت ، Gamer Gospel نکات جالبی را از این سند بیرون کشید ، از همه مهمتر اینکه راه حل های DRM مانند Denuvo باید برای پشتیبانی از طراحی ترکیبی پردازنده Alder Lake به روز شوند. در غیر این صورت ، این احتمال وجود دارد که پردازنده های Alder Lake با بازی های قدیمی سازگار نباشند.

پردازنده های Alder Lake به دلیل قفل DRM با عناوین قدیمی سازگار نیستند

CPU نقش مهمی در سیستم های بازی ایفا می کند و بسیاری از گیمرها معمولاً سیستم ها و پردازنده های خود را پس از ورود نسل جدید ارتقا می دهند تا بهترین سطح عملکرد و کارایی را در بازی ها بدست آورند. اما در مورد سری Alder Lake ، نصب CPU در سیستم و شروع بازی در سیستم به زودی آسان نیست ، زیرا توسعه دهندگان DRM نیاز به توجه ویژه دارند. اینتل به طور رسمی در یک سند منتشر شده تأیید کرده است که پردازنده های Alder Lake احتمالاً با سازگاری با راه حل های DRM مشکل دارند ، مگر اینکه توسعه دهندگان DRM به روز رسانی خاصی را برای پشتیبانی از این پردازنده ها منتشر کنند. بنابراین ، توسعه دهندگان بازی که از DRM در بازی های خود استفاده می کنند ، باید همین کار را انجام دهند.

در راهنمای اینتل آمده است که اگر بازی های فعلی و نسل بعدی شما از وسایل DRM استفاده می کنند ، برای تأیید پشتیبانی از معماری ترکیبی پردازنده های Alder Lake و پلت فرم ADL اینتل ، باید با توسعه دهنده تماس بگیرید. با توجه به ماهیت پردازنده الگوریتم های DRM مدرن ، می توان از تشخیص CPU استفاده کرد و باید از پلتفرم های ترکیبی نسل بعدی مطلع بود. اینتل با توسعه دهندگان اصلی DRM مانند Denuvo همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که راه حل های آنها از پردازنده های Alder Lake پشتیبانی می کند.

ناسازگاری پردازنده آلدر لیک

اینتل را ملزم به انتشار به روز رسانی بازی کنید

بسیاری از عناوین AAA امروزی توسط واسطه های مختلف DRM برای مقابله با نقش قوانین کپی رایت محافظت می شوند. اینتل به طور خاص قفل Denuvo را ذکر می کند. با این حال ، انواع دیگر قفل ها ، مانند VMProtect یا SecuROM ، ممکن است نیاز به ارائه به روز رسانی مشابه برای پشتیبانی از سیستم عامل های ترکیبی داشته باشند. عناوین ویژه ای مانند Assassin’s Creed Origins ، که دارای چندین لایه حفاظتی هستند ، احتمالاً برای پشتیبانی از معماری ترکیبی اینتل باید به همان تعداد به روزرسانی دریافت کنند.

برخی نگرانی ها در مورد بازی های جدید و مدرن وجود دارد و توسعه دهندگان مطمئناً به روزرسانی های لازم را منتشر خواهند کرد ، اما اینها بازی های چند سال پیش است که ممکن است هیچگونه به روزرسانی دریافت نکند ، در این صورت ممکن است بر روی سیستم های پردازشی مبتنی بر Alder Lake اجرا شوند. آنجا نباش. برخی از بازی های بسیار محبوب سالهای اخیر وجود دارد که هنوز هم برای گیمرها از ارزش بالایی برخوردار هستند و اگر خریداران پردازنده های Alder Lake نتوانند آنها را بازی کنند ، مطمئناً یک رویداد ناامید کننده خواهد بود.

اگرچه برخی از توسعه دهندگان بلافاصله پس از انتشار قفل های DRM را از بازی های خود حذف می کنند ، اما این مورد برای همه عناوین اتفاق نمی افتد. گاهی اوقات توسعه دهندگان بازی از نسخه های DRM رایگان مانند GOG در بازی های خود استفاده می کنند. اگر هیچ یک از این موارد اتفاق نیفتد ، بسیاری از گیمرها ممکن است مجبور شوند به جای خرید بازی ، از این ابزار برای شکستن قفل و سرقت عناوین استفاده کنند. این به نفع توسعه دهندگان بازی نیست.

  • Alder Lake Mobile مشخصات تأیید شده – سری P و H
  • کاهش عملکرد پردازنده های AMD در ویندوز 11 – (به روز رسانی)
  • سایه سنگین Core i5-12600K Ryzen 5 5600X در معیار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.