منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انتشار جزئیات فنی منتسب به پردازنده گرافیکی Exynos 2200 – نتیجه همکاری سامسونگ و AMD

انتشار جزئیات فنی منتسب به پردازنده گرافیکی Exynos 2200 – نتیجه همکاری سامسونگ و AMD

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

انتشار جزئیات فنی منتسب به پردازنده گرافیکی Exynos 2200 - نتیجه همکاری سامسونگ و AMD

همکاری سامسونگ و AMD در توسعه چیپست موبایل شرکت کره ای یکی از هیجان انگیزترین تحولات در صنعت تراشه امسال بود. محصولی که هنوز آزمایش نشده است ، اما تا اینجا کار به اندازه کافی پر سر و صدا بوده است و ما برای ارائه رسمی این چیپست روز شماری می کنیم. پردازنده در چیپست پرچمدار نسل بعدی سامسونگ بر اساس معماری ARM و پردازنده گرافیکی Exynos 2200 بر اساس معماری RDNA 2 AMD ساخته شده است. غول کره ای هنوز اطلاعات رسمی در مورد این تراشه را منتشر نکرده است ، اما پس از انتشار چندین معیار در Exynos 2200 ، امروز جزئیات فنی منتسب به این چیپست منتشر شد ، که درک بهتری از این محصول مورد انتظار به ما می دهد. با این حال ، شما باید تمام این اطلاعات را به عنوان یک شایعه در نظر بگیرید.

مشخصات فنی احتمالی GPU سامسونگ Exynos 2200

همانطور که گفته شد ، چیپست Samsung Exynos 2200 شامل یک پردازنده مبتنی بر ARM و یک پردازنده گرافیکی مبتنی بر RDNA 2 است. معیار Geek Bench منتسب به این چیپست به تازگی منتشر شد که عملکرد پایین تر از حد انتظار پردازنده پرچمدار جدید را نشان داد. سامسونگ. در واقع تفاوت بین Exynos 2200 و Exynos 2100 در مقایسه با نسل قبلی اندک بود و از این نظر کار موفق تا کنون طرفداران سامسونگ را ناامید کرده است. اما CPU ممکن است مهمترین بخش این چیپست برای مصرف کنندگان نباشد و بیشتر چشم ها احتمالاً به GPU پرچمدار نسل جدید Exynos است.

پردازنده گرافیکی Exynos 2200

جهان یخدر آخرین افشاگری خود ، اطلاعات معتبر گوشی های هوشمند به بررسی جزئیات فنی Exynos 2200 پرداخته و ادعا می کند که فرکانس CPU این چیپست بسیار شبیه به فرکانسی است که قبلاً در معیار GeekBench ذکر شده بود. این پردازنده شامل یک پردازنده قدرتمند Cortex-X2 با سرعت 2.9 گیگاهرتز ، سه هسته ناشناس با سرعت 2.8 گیگاهرتز و چهار پردازنده کوچکتر 2.2 گیگاهرتز در مجموع هشت هسته پردازشی خواهد بود.

Ice Universe همچنین اطلاعاتی در مورد فرکانس پردازنده گرافیکی Exynos 2200 منتشر کرد که بر اساس آن چیپست مجهز به 6 ماژول پردازنده RDNA2 است که تعداد کل پردازنده های موازی را به 384 برساند. فرکانس کاری این پردازنده گرافیکی 1250 مگاهرتز خواهد بود. بر اساس اطلاعاتی که در مورد طراحی RDNA2 در اختیار داریم ، می توان محاسبه کرد که قدرت پردازش این GPU حدود 1 ترافلاپ خواهد بود. سامسونگ اطلاعات مصرف رسمی یا سایر جزئیات فنی در مورد چیپست نسل بعدی خود را منتشر نکرده است ، اما احتمالاً به زودی جزئیات بیشتری در مورد این چیپست خواهیم داشت.

  • جدیدترین بنچمارک چیپست Exynos 2200 و تفاوت کمی با نسل قبلی
  • کاهش 25 درصدی در عملکرد Exynos 2200 و گرافیک mRDNA پس از چندین معیار

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.