منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انفجار در قیمت سخت افزار اجتناب ناپذیر است – سامسونگ نیز قیمت تراشه را افزایش داده است

انفجار در قیمت سخت افزار اجتناب ناپذیر است – سامسونگ نیز قیمت تراشه را افزایش داده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

انفجار در قیمت سخت افزار اجتناب ناپذیر است - سامسونگ نیز قیمت تراشه را افزایش داده است

در حالی که ما امیدوار بودیم با نزدیک شدن به پایان سال 2021 ، وضعیت در صنعت سخت افزار و بازار لوازم الکترونیکی بهبود یابد ، نه تنها وضعیت بهبود نمی یابد ، بلکه نمی توان چشم اندازهای خوبی را حتی در سال آینده انتظار داشت. اتفاقی که نباید رخ می داد ، رخ داده است و تولیدکنندگان تراشه قیمت محصولات خود را افزایش می دهند. سامسونگ فاندری ، سازنده تراشه های سامسونگ ، قصد دارد قیمت تراشه های خود را در اواخر سال جاری افزایش دهد و ما باید برای انفجار قیمت سخت افزار در آینده نزدیک آماده شویم.

افزایش قیمت سخت افزار به دلیل افزایش قیمت تراشه های سامسونگ و TSMC

به گزارش رسانه کره ای The Elec ، سامسونگ که یکی از دو تولیدکننده قراردادی چیپس با ظرفیت جهانی در تولید تراشه های پیشرفته مانند تراشه های 7 و 5 نانومتری است ، تصمیم به افزایش قیمت تراشه خود گرفته است. شرکت دیگری که قابلیت چنین تراشه هایی را با عملیات تولید بسیار پیشرفته دارد ، TSMC تایوان است که از ابتدای این سه ماه ، زودتر از سامسونگ ، قیمت تراشه را افزایش داده و قیمت تراشه های تولیدی را افزایش داده است. کمبود سهام و تداوم تقاضای قوی بازار مهمترین عوامل افزایش قیمت چیپس هستند.

به گزارش The Elec ، سامسونگ و Key Foundry ، یکی دیگر از تولیدکنندگان تراشه کره ای ، مشتریان خود را از افزایش قیمت آتی مطلع کرده اند. رشد قیمت تراشه های کره ای بین 15 تا 20 درصد خواهد بود و میزان دقیق تورم قیمت بستگی به فناوری های تولید تراشه مدعی ، تعداد چیپس و مدت قرارداد با تولیدکنندگان تراشه از مشتریان دارد. منابع رسانه های کره ای نیز گزارش داده اند که در 4 یا 5 ماه آینده شاهد تاثیر این افزایش قیمت خواهیم بود. در اولین لحظه ممکن ، تاثیر افزایش قیمت تراشه های سامسونگ در ماه دسامبر احساس می شود و در بدترین حالت این امر در پایان سه ماهه اول سال 2022 اتفاق می افتد. همانطور که گفته شد ، TSMC رقیب اصلی سامسونگ قیمت تراشه های آن از ابتدای این ماه (سپتامبر).

انفجار در قیمت سخت افزار اجتناب ناپذیر است - سامسونگ نیز قیمت تراشه را افزایش داده است

امیدی به صنعت تراشه بهتر در آینده نزدیک وجود ندارد

طبق پیش بینی بانک های سرمایه گذار ، این افزایش قیمت ، درآمد TSMC را حداقل 22 درصد افزایش می دهد و انتظار می رود که این تاثیر را در سه ماهه دوم سال آینده احساس کنیم. Elec ادعا می کند که شرکت های بسته بندی چیپ در این ماه قیمت را افزایش می دهند و با توجه به این اتفاق ، مشتریانی که قبلاً سفارش خود را برای تولیدکنندگان ارسال کرده اند ، این افزایش قیمت تراشه را شامل می شوند. اگرچه تصور می شد بالاترین تورم قیمت چیپس مربوط به مدل های تولید شده با فناوری های پیشرفته تولید باشد ، اما TSMC انتظار افزایش 20 درصدی تراشه را 20.16 نانومتر داشت ، در حالی که قیمت تراشه های 7 و 5 نانومتری بین 7 تا 9 بود. درصد افزایش یافته است.

انفجار در قیمت سخت افزار اجتناب ناپذیر است - سامسونگ نیز قیمت تراشه را افزایش داده است

اگرچه وضعیت فعلی صنعت تراشه یک فاجعه است ، اما تولیدکنندگان تراشه برنامه های بلند مدت برای مقابله با این مشکلات دارند. TSMC طی سه سال آینده 100 میلیارد دلار در این صنعت سرمایه گذاری می کند و سامسونگ از برنامه 205 میلیارد دلاری برای ارتقاء صنعت تراشه خود رونمایی کرده است. اینتل همچنین بیش از 200 میلیارد دلار در راه اندازی کارخانه های تولید تراشه در ایالت های مختلف آمریکا سرمایه گذاری می کند. اما تا زمانی که این سرمایه گذاری ها موفق نشوند و وضعیت تولید و عرضه در صنعت تراشه عادی نشود ، بازار سخت افزار با چندین چالش روبرو خواهد شد.

  • افزایش قیمت تراشه های TSMC از اینتل پیشی می گیرد
  • زیر آب به سبک کره ای – سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.