منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اهداف بزرگ اینتل در 10 کشور اروپایی – چرا انگلستان؟

اهداف بزرگ اینتل در 10 کشور اروپایی – چرا انگلستان؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اهداف بزرگ اینتل در 10 کشور اروپایی - چرا انگلستان؟

اینتل اهداف بلندپروازانه ای برای آینده دارد و همانطور که مدیرعامل شرکت چند روز پیش در مصاحبه ای تصریح کرد ، غول آبی به دنبال رهبری در همه جنبه های فعالیت خود ، به ویژه در طراحی و ساخت تراشه ها است. دستیابی به این اهداف مستلزم احداث کارخانه های جدید برای افزایش ظرفیت تولید تراشه است ، اما ابرشرکت آمریکا کارخانه های جدیدی در انگلستان نخواهد ساخت. به گفته اینتل ، انگلستان پس از خروج از اتحادیه اروپا دیگر مکان مناسبی برای توسعه پروژه راهبردی IDM 2.0 نیست و در عوض این شرکت 10 کشور مختلف اروپایی را به جای انگلستان انتخاب کرده است ، بنابراین اهداف بزرگ اینتل را در اروپا و کشورهای اتحادیه اروپا دنبال می کند. به تنهایی. کشورهای عضو آنها خواهند بود.

اهداف بزرگ اینتل در اروپا به جز انگلستان

ماه گذشته ، اینتل رسماً ساخت دو کارخانه تراشه جدید در آریزونا ، ایالات متحده را آغاز کرد. این دو کارخانه دو مورد اساسی ترین اقدامات اینتل در استراتژی IDM 2.0 هستند و اینتل با تکیه بر این دو کارخانه برای اولین بار در تاریخ از طریق سرویس جدید Intel Foundry تراشه هایی برای شرکت های دیگر تولید می کند.

اما ایالات متحده تنها جایی نیست که اینتل می خواهد کارخانه های جدیدی بسازد و غول آب در اروپا پروژه بزرگ مقیاس IDM 2.0 را راه اندازی می کند. با این حال ، اینتل هنوز تصمیم نهایی در مورد محل احداث کارخانه های جدید در قاره سبز را نگرفته است ، در حالی که چندین مکان را زیر نظر دارد. اینتل در تلاش است تا در کشورهایی که بیشترین وام و کمک های ساختمانی را از دولت های این کشورها دریافت می کنند ، بسازد.

کارخانه جدید اینتل در آریزونا

پت جلسینگر ، مدیر عامل اینتل در مصاحبه با بی بی سی گفت که این شرکت انگلستان را محل مناسبی برای ساخت کارخانه های جدید در اروپا می داند ، اما اکنون که این کشور اتحادیه اروپا را ترک کرده است ، موضع متفاوتی دارد. این جزو قابلیت های اینتل نیست. در پی تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا ، اینتل 70 پیشنهاد در 10 کشور مختلف اروپایی برای ساخت کارخانه های جدید دریافت کرد که برخی از آنها گزینه های جذاب تری برای این شرکت هستند.

ممکن است ساخت دو کارخانه جدید اینتل در اروپا تا پایان سال 2021 آغاز شود.

گلسینگر امیدوار است که تا پایان امسال ، اینتل با ساخت دو کارخانه جدید در یکی از این محله ها موافقت کند. مذاکرات با اتحادیه اروپا در حال انجام است و اینتل امیدوار است برای شروع ساخت و ساز بودجه دریافت کند. تراشه ساز آمریکایی 95 میلیارد دلار در این پروژه بزرگ سرمایه گذاری می کند. جالب است بدانید 85 درصد از ظرفیت تراشه جهان در برخی از کشورهای آسیایی تولید می شود و سهم ایالات متحده و اروپا به ترتیب 12 و 2.8 درصد است.

مدیرعامل اینتل طرفدار ایجاد تعادل در زنجیره تامین جهانی است ، اما ساخت کارخانه های تولید تراشه جدید در یک دوره چند ساله بین 10 تا 20 میلیارد دلار برای هر کارخانه هزینه خواهد داشت و اینتل هیچ مشکلی در هزینه کردن این مقدار ندارد. در مقابل ، سامسونگ ، TSMC و GlobalFoundries همچنین در حال توسعه ظرفیت تولید تراشه خود با بودجه 1 میلیارد دلار هستند که تکمیل همه آنها چندین سال به طول می انجامد. گلسینگر معتقد است که وضعیت عرضه تراشه ها تا سال 2023 کاملاً پایدار نخواهد بود.

  • مدیر عامل اینتل شمشیر است – رهبری AMD به پایان رسیده است
  • با زنجیره تامین اینتل مشکل دارید؟ تاخیر در اجرای گرافیک رومیزی ARC

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.