منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایسوس رسماً RTX 3070 Noctua Edition – King of Silence را معرفی کرد

ایسوس رسماً RTX 3070 Noctua Edition – King of Silence را معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ایسوس رسماً RTX 3070 Noctua Edition - King of Silence را معرفی کرد

یک رویداد هیجان انگیز قبلاً رونمایی شده است و کارت گرافیک ایسوس با همکاری شرکت معروف Naktova به طور رسمی رونمایی شد. محصول همکاری ایسوس و Naktua یک کارت گرافیک منحصر به فرد به نام RTX 3070 Noctua Edition است. Naktova در بین طرفداران سخت افزار و کاربران حرفه ای کامپیوتر به عنوان یکی از با کیفیت ترین مارک های متخصص در طراحی خنک کننده های CPU شناخته شده است. ایسوس با شرکت سازنده اتریشی همکاری کرده تا یک کولر سفارشی برای کارت گرافیک RTX 3070 خود طراحی کند ، این محصول واقعاً جالب است. با ارائه کامل این محصول با ما بیشتر بخوانید.

معرفی کارت گرافیک Asus RTX 3070 Noctua Edition

کارت گرافیک Asus RTX 3070 Noctua Edition از دو عدد فن 120 میلی متری Naktova NF-A12 * 25 استفاده می کند. نکته جالب در مورد سیستم گرافیکی این گرافیک تم رنگ قهوه ای معمول کولرهای اتریشی است. رنگی که به یاد نداریم قبلاً در هیچ کارت گرافیکی استفاده شده باشد. اما برای Naktua ، به نظر نمی رسد که فن خنک کننده آن روی چه سخت افزاری استفاده می شود. اولین شرط استفاده از همان تم مشهور قهوه شرکت است. مشکلی که ظاهراً ایسوس با آن مشکلی نداشت. به گفته ایسوس ، کارت گرافیک جدید این شرکت با طرفداران حرفه ای Naktua می تواند در شرایط مناسب حداکثر دمای 60 درجه سانتیگراد را به دست آورد ، در حالی که سر و صدای بسیار کمی توسط سیستم خنک کننده کارت تولید می شود.

کارت گرافیک Asus RTX 3070 Noctua Edition

در بیانیه ای رسمی ، Asus Ken از چین ادعا می کند که کارت RTX 3070 Noctua Edition طوری طراحی شده است که کمترین میزان نویز ممکن را در بالاترین سطح عملکرد برای کاربران سخت افزار ایجاد کند و طرفداران آنقدر خوب کار می کنند که ارزش هر دسی بل تولید شده سر و صدا وجود دارد همچنین ، این کارت گرافیک به ویژه برای سیستم هایی که دارای سایر محصولات Naktua با تم رنگ قهوه ای هستند مناسب است.

طرفداران درجه یک Naktua و خنک کننده بی نظیر کارت گرافیک Asus

ناکتووا همچنین در مورد این کارت گرافیک اظهار داشت که مصرف کنندگان مدتهاست از شرکت می خواهند یک کارت خنک کننده کارت گرافیک بسازد ، بنابراین این شرکت برای طراحی یک کارت گرافیک منحصر به فرد با ایسوس همکاری کرده است. به گفته این شرکت ، به لطف استفاده از فن های NF-A12 * 25 و رادیاتور تازه توسعه یافته ، بالاترین عملکرد از فن های خنک کننده بدست می آید که باعث می شود کارت در شرایط دمایی ایده آل و با سر و صدای بسیار کمی کار کند.

کارت گرافیک Asus RTX 3070 Noctua Edition

طرفداران و کولرهای Naktua عموماً به دلیل عملکرد بالا و سر و صدای کم در بین کاربران حرفه ای شناخته می شوند و استفاده از کولر این شرکت در کارت گرافیک قدرتمندی مانند RTX 3070 یکی از هیجان انگیزترین پیشرفت های اخیر در صنعت گرافیک است. GeForce RTX 3070 در اصل یک کارت گرافیک بزرگ است که ضخامت آن سه اسلات PCIe است ، اما Noctua Edition یک کارت ضخیم تر و غول پیکر 4 اسلات است که فضای وسیعی را بر روی هیت سینک کارت گرافیک نشان می دهد تا جریان هوا امکان پذیر باشد.

سرعت فن کمتر ، نویز کمتر و عملکرد بهتر سیستم خنک کننده Naktwa

طرفداران مورد استفاده در سیستم خنک کننده کارت گرافیک Asus Noctua Edition در حال حاضر بهترین و بی صدا ترین فن های موجود در بازار محسوب می شوند و بهترین عملکرد را از نظر میزان نویز تولید شده ارائه می دهند. نکته قابل توجه در مورد این کارت گرافیک عدم وجود نور RGB است که نشانه دیگری از عدم مناسب بودن این محصول و مانند مصرف کننده عادی است ، اما برای کاربران حرفه ای ، این لوازم جانبی قطعاً در اولویت نیستند. لازم به ذکر است که نسخه RTX 3070 Noctua Edition در دو نسخه استاندارد و اورکلاک شده در دسترس خواهد بود. مدل استاندارد دارای فرکانس شتاب 1755 مگاهرتز است ، در حالی که نسخه اورکلاک شده کارخانه از ساعت تقویت کننده 1845 مگاهرتز در حالت OC استفاده می کند.

کارت گرافیک Asus RTX 3070 Noctua Edition

طبق آزمایشاتی که ایسوس از این کارت گرافیک منتشر کرده است ، قدرت سیستم خنک کننده Naktua در این محصول بسیار زیاد بوده و حتی می تواند با کولرهای مایع سفارشی رقابت کند. آزمایشات ایسوس نسخه استاندارد RTX 3070 و Noctua Edition را از نظر دما و سر و صدا مقایسه می کند که نشان دهنده برتری زیاد مدل دوم است. در تست سرعت پایین ، فن Naktova با دور در دقیقه 900 آزمایش شد ، در حالی که فن در نسخه استاندارد با 1300 دور در دقیقه کار می کرد. حداکثر دمای ثبت شده برای نسخه Noctua حدود 60 درجه با سطح نویز 12.6 دسی بل است که عملکرد بی نظیری است.

خنک کننده GPU Naktua ، بهترین خنک کننده در تاریخ کارت های گرافیک

با سرعت متوسط ​​فن ، فن Noctua Asus RTX 3070 روی 1350 دور در دقیقه تنظیم شده است ، در حالی که نسخه معمولی (بدون فن Naktova) دارای همان گرافیک ایسوس است که در 2250 دور در دقیقه اجرا می شود. در این حالت ، دمای هر دو کارت به میزان قابل توجهی کاهش یافته و حداکثر به 53 درجه سانتیگراد رسیده است. اما همانطور که انتظار می رفت ، طرفداران Naktova بسیار بی صدا بودند و 21.1 دسی بل سر و صدا تولید می کردند ، در حالی که نسخه استاندارد نویز را در حدود 37 دسی بل ثبت می کرد.

کولر گرافیکی Naktua ، بهترین خنک کننده در تاریخ کارت های گرافیک
خنک کننده GPU Naktua ، بهترین خنک کننده در تاریخ کارت های گرافیک
کولر گرافیکی Naktua ، بهترین خنک کننده در تاریخ کارت های گرافیک
خنک کننده GPU Naktua ، بهترین خنک کننده در تاریخ کارت های گرافیک

سرانجام ، در تست حداکثر سرعت فن ، فن های Naktova در 2000 RPM و فن با نسخه معمولی در 3200 RPM مورد آزمایش قرار گرفت. در این حالت ، Naktova Graphics Edition دمای بهتری از 1 درجه دارد و به حداکثر دمای 50 درجه رسیده است. اما باز هم در قسمت سر و صدا ، طرفداران بی صدا شرکت 33.3 دسی بل سر و صدا را در مقایسه با 42.2 دسی بل ثبت کردند که بسیار بهتر از نسخه استاندارد است. بر اساس نتایج آزمایش ایسوس ، باید بگوییم که RTX 3070 Noctua Edition قطعاً بهترین عملکرد را در بین همه کارت های Nvidia RTX 3070 ارائه می دهد و به یکی از بهترین خنک کننده های کارت گرافیک تا به امروز مجهز شده است.

  • یک کارت گرافیک Asus RTX 3070 با خنک کننده Noctua مشاهده می شود
  • کارت های سفارشی ایسوس ، گیگابایت و MSI Arc Alchemist در دسترس خواهند بود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.