منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینتل امیدوار است بتواند دوباره با اپل همکاری کند تا از AMD انتقام بگیرد

اینتل امیدوار است بتواند دوباره با اپل همکاری کند تا از AMD انتقام بگیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اینتل امیدوار است بتواند دوباره با اپل همکاری کند تا از AMD انتقام بگیرد

پت جلسینگر ، مدیر عامل اینتل اعتراف کرد که اینتل در ارائه تراشه های x86 متناسب با سطح محصولات اپل شکست خورده است ، بنابراین اپل قصد دارد تمام مک های خود را با تراشه های ARM بومی بسازد. تراشه هایی که مانند برخی از پردازنده های رومیزی قدرتمند هستند ، در حالی که برای اجرا نیاز به قدرت کمتری دارند. با این حال ، جلسینگر در اظهارات خود گفت که هنوز امیدوار است که اینتل دوباره با اپل همکاری کند.

من به دنبال بازگشت به جای اول هستم

به گفته پت گلسینجر ، اینتل قصد دارد تا سال 2025 این شرکت را در تولید و عرضه تراشه پیشرو کند. در این راستا ، اینتل کارخانه هایی را برای افزایش ظرفیت خود آغاز کرده و بخشهای جدیدی را برای خدمات ریخته گری خود ایجاد کرده است. اینتل همچنین قراردادهای گسترده ای با شرکت هایی مانند کوالکام ، آمازون و حتی سازمان هایی مانند وزارت دفاع ایالات متحده امضا کرده است.

انتقام AMD در اولویت اول

در همین حال ، اینتل در تلاش است تا پردازنده های خود را برای بازار و مصرف کنندگان جذاب تر کند. به خصوص پس از از دست دادن پردازنده های بوت مبتنی بر ARM و بخشی از سهم بازار آنها در رقابت با AMD. جلسینگر اخیراً گفته است که اینتل با انتقام بازگشته است و رهبری AMD در پردازنده های x86 به زودی به پایان می رسد. اینتل همچنین برنامه های گسترده ای برای بازار پردازنده های گرافیکی دارد و مدیرعامل معتقد است که باید در کنار کارت گرافیک های انویدیا و AMD حضور فعالی در بازار GPU داشته باشد.

اینتل امیدوار است بتواند دوباره با اپل همکاری کند تا از AMD انتقام بگیرد

فضای خالی برای اینتل در بازار کارت گرافیک

آخرین باری که اینتل سعی کرد کارت گرافیک بسازد ، همه چیز درست نشد. اما در حال حاضر ، حداقل از نظر تئوری معماری GPU Xe-HPG بسیار چشمگیر به نظر می رسد. اولین مشکل کارت های گرافیک اینتل زمان عرضه محصول است ، زیرا اگر آنها نتوانند در اسرع وقت وارد بازار شوند ، ممکن است فرصت های بازار این شرکت در ماه های آینده کمتر باشد. از سوی دیگر ، این سوال وجود دارد که میزان تولیدی که اینتل قصد دارد به منظور دستیابی به تیراژ مناسب ، تولید کارت های گرافیک ، به آن دست یابد ، وجود دارد. کیمیاگر به یک شرکت با تجربه TSMC سپرده گذاری کرد.

اینتل امیدوار است بتواند دوباره با اپل همکاری کند تا از AMD انتقام بگیرد

پت ژلسینگر:

وقتی به اینتل نگاه می کنم ، پتانسیل نامحدودی می بینم. این شرکت هنوز در حال رشد است ، اما یک چیز ثابت است: ما تازه شروع به کار کرده ایم.

اینتل عدم همکاری با اپل را تایید می کند

علاوه بر همه اینها ، اینتل در نهایت اذعان کرد که از دست دادن اپل به عنوان یک مشتری مهم چیزی بود که اینتل سعی کرد از آن جلوگیری کند ، اما موفق نشد زیرا اپل اکنون متوجه شده است که توانایی تولید تراشه های بهتر و مناسب تری را دارد. گلسینگر گفت ، اکنون که اپل مک بوک جدید خود را با تراشه های ARM جدید خود معرفی می کند ، اینتل امیدوار است که روابط خود را با این شرکت دوباره برقرار کند. وی در عین حال تأکید می کند که تولید چیپس بهتر یک فرآیند زمان بر است و نیاز به یک فرایند چند ساله دارد. اما همه اینها در شرایطی است که اپل از تراشه های بومی خود استفاده می کند تا به آرامی همکاری 20 ساله خود با اینتل را پایان دهد.

جالب اینجاست که در گذشته ، اینتل سعی داشت با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی ، مک را در برابر رایانه شخصی بی اعتبار کند. با پرداختن به مسائلی مانند عملکرد پایین Mac در انواع محدود. در اوایل ماه جاری ، آنها سعی کردند ثابت کنند که طرفداران محصولات اپل از عملکرد سایر لپ تاپ ها در مقایسه با مک آگاهی کامل ندارند و از محدودیت های نرم افزاری آن به طور کامل چشم پوشی کرده اند.

اینتل امیدوار است بتواند دوباره با اپل همکاری کند تا از AMD انتقام بگیرد

تغییر سیاست ها برای جبران گذشته

اما اکنون ، در مصاحبه ای با Axios ، Gelsinger تمام تلاش خود را کرده است تا به اپل اطمینان دهد و در مورد علاقه اینل به تولید محصولات x86 صحبت کند. او همچنین درباره همکاری با مایکروسافت برای سازگاری نرم افزار اندروید با ویندوز 11 صحبت کرد.

به نظر می رسد اینتل به رهبری پت ژلسینگر قصد دارد سیاست های خود را در سال گذشته برای جبران اشتباهاتی که منجر به از دست دادن سهم بازار ، مشتریان قدیمی ، شرکت های نوپا و عقب ماندگی شده است ، جبران کند. یافتن و انجام هر کاری ممکن برای تغییر وضعیت و بیشتر از همه همکاری با اپل. باید دید آیا اینتل در موقعیت فعلی خود باقی خواهد ماند و آیا سیاست های جدید این شرکت برای آنها کارساز خواهد بود یا خیر.

نشریات مشابه:

  • AMD به مدیر عامل اینتل پاسخ داد – “با Zen 4 ما در نبرد برای پردازنده پیروز می شویم”
  • اهداف بزرگ اینتل در 10 کشور اروپایی – چرا انگلستان؟
  • مدیر عامل اینتل شمشیر است – رهبری AMD به پایان رسیده است
  • عملکرد احتمالی Apple Silicon M1X – بهتر از پردازنده 16 هسته ای اینتل

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.