منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینتل برای اولین بار پردازنده های Alder Lake را نشان می دهد

اینتل برای اولین بار پردازنده های Alder Lake را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اینتل برای اولین بار پردازنده های Alder Lake را نشان می دهد

در نهایت ، ما برای اولین بار به طور رسمی شاهد نمایش پردازنده های نسل یازدهم Alder Lake از اینتل هستیم و این بار هیچ خبری از تصاویر تجسم شده وجود ندارد. فناوری 10 نانومتری غول آبی بالاخره پس از تأخیرهای فراوان وارد رایانه های رومیزی می شود.

گرگوری ام برایانت ، معاون اجرایی اینتل در توییتر او تصویری از یک مهندس که دو پردازنده Alder Lake را در دست دارد منتشر کرد. در حقیقت ، این اولین تصاویر رسمی از تراشه های دسکتاپ Core نسل دوازدهم هستند و از تجسم های قبلی خبری نیست.

  • تصاویر Core i9 12900K – Intel Hybrid Giant
  • مدیر عامل اینتل شمشیر است – رهبری AMD به پایان رسیده است
  • نتایج بنچمارک Intel Core i7-12700K – این بار با ویندوز 11

اینتل برای اولین بار پردازنده های Alder Lake را نشان می دهد

پردازنده های درخت صنوبر

از زمانی که یک سال پیش شاهد انتشار Engineering 1 (ES1) بودیم ، طراحی آن تغییر چندانی نکرده است. در واقع ، هیچ تغییر قابل مشاهده ای در نمونه مهندسی 2 (ES2) ، که چند ماه پیش به شرکا تحویل داده شد ، وجود ندارد. البته این شرکا از ماه گذشته نمونه های با کیفیت (QS) را دریافت کرده اند. خانواده Alder Lake S در ماه نوامبر منتشر می شوند و قبل از آن در 27 اکتبر شاهد رونمایی آنها خواهیم بود.

پردازنده های درخت صنوبر

نسل دوازدهم سری Core از معماری ترکیبی جدیدی با ترکیب هسته های کوچک (کم مصرف) و بزرگ (قدرتمند) استفاده می کند. این سری جایگزین Rocket Lake S می شود ، اما از PCI Express 5.0 ، سوکت جدید LGA 1700 و حافظه DDR5 پشتیبانی می کند. اینتل همچنین برخی از ویژگی های کلیدی Alder Lake را در اسلاید ذکر کرده است ، از جمله معماری ترکیبی ، از جمله Golden Cove (جانشین Willow Cove) و Gracemont (معماری نسل بعدی Atom). هسته های Golden Cove از فناوری Hyper Threading پشتیبانی می کنند ، در حالی که هسته های Atom دارای طراحی بدون Hyper Threading هستند.

پردازنده های درخت صنوبر

محدوده نسل دوازدهم از نظر ارتباط و ورودی / خروجی از PCI Express Gen 5.0 و PCI Express Gen 4.0 ، Wi-Fi 6E و Thunderbolt 4 پشتیبانی می کند. گزینه های زیادی برای بخش حافظه وجود دارد ، از جمله DDR5 و DDR4 برای پلت فرم دسکتاپ و LPDDR5 و LPDDR4 برای پلت فرم تلفن همراه.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.