منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینتل در حراجی در پنتاگون برنده شد – مسابقه جدیدی با سامسونگ و TSMC

اینتل در حراجی در پنتاگون برنده شد – مسابقه جدیدی با سامسونگ و TSMC

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اینتل در حراجی در پنتاگون برنده شد - مسابقه جدیدی با سامسونگ و TSMC

یکی از استراتژی های اینتل برای رقابت با تراشه سازان مانند سامسونگ و TSMC برنامه ای به نام Intel Foundry Services است که در آن این شرکت بر اساس یک قرارداد ساخت تراشه ها را آغاز کرد. این سرویس که اخیراً معرفی شد ، شروع درخشانی داشت و اینتل امروز خبرهای خوبی را برای سهامداران ، سرمایه گذاران و البته طرفداران خود اعلام کرد. پیروزی اینتل در حراج پنتاگون غول آبی را در رقابت با تولیدکنندگان آسیایی تقویت می کند و سرمایه مهمی برای این شرکت محسوب می شود.

توافق بین اینتل و پنتاگون مربوط به فاز اول Rapid Assured Microelectronics Prototypes Commercial یا به اختصار RAMP-C است که گفته می شود برنامه جدید وزارت دفاع ایالات متحده برای توسعه سیستم های تولید تراشه های آمریکایی است. خدمات ریخته گری اینتل در حال حاضر فعال است ، اما اینتل در این زمینه تنها نیست و نیاز به همکاری با شرکت های دیگر از جمله IBM ، Cadence و Synopsys دارد.

اینتل در مناقصه ای در پنتاگون برای تولید تراشه در ایالات متحده برنده شد

اینتل خدمات ریخته گری خود را در ماه مارس اعلام کرد و اخیراً جزئیات برنامه های خود را برای این پروژه اعلام کرد که شامل 60 تا 120 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ساخت یک کارخانه فوق العاده در ایالات متحده است. البته این تنها یکی از ابرقدرت های اینتل است و غول آبی قصد دارد سایر نقاط ایالات متحده را برای ساخت چنین کارخانه های عظیمی آماده کند. اینتل قصد دارد طی چند سال آینده مستقیماً با TSMC و سامسونگ رقابت کند. تراشه سازان تایوانی و کره ای در حال حاضر پیشرفته ترین چیپس های جهان را تولید می کنند.

اینتل در حراجی در پنتاگون برنده شد - مسابقه جدیدی با سامسونگ و TSMC
  • کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده یک شهر بسیار کوچک است

یکی از مهمترین درسهایی که وی سال گذشته به ما آموخت اهمیت استراتژیک چیپس و اهمیت ایالات متحده در تولید چیپس داخلی بود. این می تواند ثابت کند که جهان با بحران کمبود تراشه روبرو است. بحرانی که همه چیز را از صنعت خودرو گرفته تا تلفن های همراه و کامپیوتر تحت تأثیر قرار داده است. گلسینگر افزود که اینتل تنها شرکت آمریکایی است که هم طراحی و هم تولید تراشه های منطقی را در بالاترین سطح فناوری انجام می دهد.

موضوع خودکفایی در تولید ، که اینتل از آن به خوبی استفاده می کند ، یکی از نقاط ضعف تولیدکنندگان تراشه مانند TSMC است که به شدت به سامسونگ وابسته است و تراشه ساز تایوانی به غول کره ای وابسته است تا پردازنده هایی با بالاترین سطح تولید کند. از تکنولوژی. تولید البته این واقعیت که پنتاگون یک تراشه ساز آمریکایی دارد که وابسته به هیچ شرکت تولیدی دیگری نیست و می تواند برای وزارت دفاع کار کند ، یک مزیت بزرگ است.

  • سامسونگ در صنعت تراشه از اینتل پیشی گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.