منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینتل و AMD تا سال 2023 بر بازار سرور تسلط دارند – ARM در حال حاضر رقابتی نیست

اینتل و AMD تا سال 2023 بر بازار سرور تسلط دارند – ARM در حال حاضر رقابتی نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اینتل و AMD تا سال 2023 بر بازار سرور تسلط دارند - ARM در حال حاضر رقابتی نیست

بر اساس گزارشات جدید ، دو شرکت بزرگ تراشه ، Intel و AMD ، تا سال 2023 بر بازار پردازنده های سرور تسلط خواهند داشت ، در حالی که ARM در حال حاضر تهدیدی برای آنها نیست. ادعا شده است که پردازنده های نسل سوم Xeon Scalable ، با نام Ice Lake SP ، تا پایان سال 30 درصد سهم بازار را در اختیار خواهند داشت که این مقدار طبیعی برای جایگزینی تراشه های سرور است. در حال حاضر بیشتر بازار سرور متعلق به اینتل و پردازنده هایی مانند Cascade Lake است ، در حالی که AMD تا سال 2020 15 درصد سهم بازار را در اختیار خواهد داشت.

با وجود تلاش شرکت هایی مانند آمازون ، آمپر و مارول ، سیستم سرور سرور مبتنی بر باز هنوز 3 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. در حال حاضر ، سرورهای مبتنی بر باز حداقل تا سال 2023 با ماشین های x86 رقابت نمی کنند. به گفته تحلیلگران ، AMD و Intel در حال حاضر بر بازار سرورها تسلط دارند.

  • سهم بازار پردازنده های AMD نزدیک به 17 reached رسید که بالاترین سطح از سال 2006 است
  • سفارشات انبوه اینتل برای فناوری TSMC 3nm – Blue Giant Tactics
  • مصرف انرژی دریاچه صنوبر P و دریاچه صنوبر M – حداکثر 45 وات با 14 هسته

اینتل و AMD بازار سرورها را تا سال 2023 غالب می کنند.

پردازنده EPYC

Blue Team عرضه محدود Ice Lake SP را در فصل چهارم 2020 آغاز کرد و سپس شاهد افزایش تولید در فصل اول 2021 بودیم ، در حالی که عرضه انبوه در فصل دوم اتفاق افتاد. رقیب خانوادگی EPYC میلان نیز در اواسط ماه مارس رونمایی شد. TrendForce ادعا می کند که تولیدکنندگان در فصل سوم استفاده گسترده ای از دو سری جدید را آغاز کردند.

TrendForce می گوید AMD خانواده EPYC جنوا را در سه ماهه دوم سال 2022 معرفی می کند. این تراشه ها از معماری جدید Zen 4 استفاده می کنند و از DDR5 پشتیبانی می کنند. همچنین فناوری تولید مورد استفاده از نوع 5 نانومتری (TSMC) است. به دلیل طراحی جدید آنها ، از سوکت ها و پلتفرم های جدیدتری استفاده می کنند که باعث کند شدن حضور آنها در بازار می شود.

انتشار اولیه Intel Sapphire Rapids همچنین انتظار می رود در فصل اول 2022 انجام شود ، در حالی که انتشار رسمی در فصل دوم انجام می شود. Eagle Stream و Sapphire Rapids نه تنها با افزایش تعداد هسته ها و حافظه HBM2E عملکرد را افزایش می دهند ، بلکه فناوری های جدیدی از جمله DDR5 ، ماژول های نسل بعدی Optane Persistent Memory و PCI Express Gen 5.0 را به ارمغان می آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.