منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینتل کارت های گرافیکی از سری ARC را معرفی می کند – تازه واردان به دنیای گرافیک

اینتل کارت های گرافیکی از سری ARC را معرفی می کند – تازه واردان به دنیای گرافیک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اینتل کارت های گرافیکی از سری ARC را معرفی می کند - تازه واردان به دنیای گرافیک

سرانجام ، امروز اینتل رسما کارت گرافیک سری ARC را معرفی کرد. انتظار می رود این کارت گرافیک در اوایل سال 2022 در دسترس عموم قرار گیرد. ظاهرا اینتل قصد دارد با کارت گرافیک ARC با NVIDIA و AMD رقابت کند.

اینتل با دست پر وارد می شود

Intel ARC اوایل سال آینده با مجموعه ای از کارت های گرافیکی DG2 که به The Alchemist معروف هستند معرفی می شود. اینتل همچنین اعلام کرد که جانشین آن Battlemage و پس از آن Celestial و Druid خواهند بود. در همین حال ، اینتل در حال کار بر روی پردازنده های گرافیکی DG3 (احتمالاً Battlemage) است ، اما هنوز خبری از کارت های آینده وجود ندارد.

علاوه بر این ، اینتل تصویری از دو پردازنده اول DG2 را منتشر کرد. به نظر می رسد پردازنده های گرافیکی DG2-128 EU و DG2-512 EU هستند. این پردازنده ها به عنوان گرافیک پیشرو دسکتاپ و موبایل ارائه خواهند شد. این تصویر مربوط به تصویری است که قبلاً در این پردازنده ها منتشر شده است. پیوند وجود دارد.

کارت های گرافیک سری ARC

تصویر غیر رسمی که قبلاً در پردازنده DG2-512 منتشر شده است. امروز ، با ارائه رسمی کارت گرافیک ARC و ارائه جزئیات بیشتر ، مشخص شد که تصویر منتشر شده اصلی است.

کارت های گرافیک سری ARC

نسخه منحصر به فرد SuperSampling

اینتل همچنین اعلام کرد که روی نسخه SuperSampling کار می کند. این فناوری تصویربرداری اینتل مبتنی بر هوش مصنوعی است. به طور طبیعی ، پس از موفقیت NVIDIA DLSS و اخیراً AMD FSR ، اینتل چاره ای جز کسب و توسعه این فناوری نخواهد داشت. البته اینتل قبلا اعلام کرده بود که علاقه مند به استفاده از AMD FSR است که یک نسخه منبع باز است ، اما ظاهرا مدیران این شرکت نظر خود را تغییر داده اند.

اینتل در مورد کارت گرافیک خود گفت:

کارت گرافیک ARC بر اساس معماری Xe-HGP ، همگرایی Intel Xe-LP و ریزمعماری HP و HPC طراحی شده است که مقیاس پذیری و قابلیت محاسبه بالایی را با ویژگی های گرافیکی پیشرفته ارائه می دهد. سری Alchemist اولین نسل از محصولات ARC اینتل با قابلیت RayTracing مبتنی بر هوش مصنوعی است و از Direct 12 Ultimate به طور کامل پشتیبانی می کند.

نقشه راه گرافیکی سری ARC اینتل

اینتل همچنین یک ویدیو گیم پلی از برخی بازی ها را با کارت گرافیک خود منتشر کرده است. البته هیچ نرخ فریم یا اطلاعات دیگری برای این ویدیو وجود ندارد ، بنابراین نمی توان از این ویدیو برای مقایسه عملکرد آن با سایر نقشه های موجود استفاده کرد.

مطالب مرتبط:

  • معرفی احتمالی گرافیک Intel Xe HPG – CES 2022
  • اینتل جزئیات مربوط به گرافیک DG2 – حداکثر 512 مدیر را منتشر کرده است
  • آخرین اطلاعات گرافیکی Intel DG2 – حداکثر 512 مدیر
  • گرافیک بازی Xe HPG DG2 در 512 مدیر مشاهده شد – ضعیف تر از سری GTX 500

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.