منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • این افت رایگان در انتظار قیمت تراشه های DRAM است

این افت رایگان در انتظار قیمت تراشه های DRAM است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

این افت رایگان در انتظار قیمت تراشه های DRAM است

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط موسسه تایوان برای نظارت بر بازار TrendForce ، اطلاعاتی در مورد تراشه های حافظه موجود است که نشان می دهد قیمت تراشه های DRAM در سه ماهه آخر سال 2021 5 درصد کاهش می یابد. سه ماهه آخر سال 2021 ، اما کاهش قیمت این تراشه ها کمتر از آنچه موسسه قبلاً محاسبه کرده بود بود. با توجه به افزایش چشمگیر تراشه های پردازنده گرافیکی و مشکل خرید کارت گرافیک از کاربران کامپیوتر ، عدم افزایش هزینه حافظه و کاهش نسبی خبر خوبی برای کاربران رایانه شخصی است.

قیمت تراشه های DRAM در سه ماهه پایانی سال کاهش یافت

طبق اطلاعات دریافتی امروز ، قیمت قرارداد تراشه های DRAM بین 0 تا 5 درصد کاهش می یابد. این امر در حالی رخ می دهد که ارائه دهندگان DRAM قصد دارند هزینه تراشه های حافظه را برای تعدیل موجودی خود کاهش دهند. این بدان معناست که تقاضای ناکافی باعث شده است که تولید از تقاضا فراتر رفته و انبارهای عرضه کنندگان مملو از چیپس باشد. به همین دلیل ، آنها باید سهام خود را با کاهش قیمت کاهش دهند.

سطح موجودی تولیدکنندگان رایانه در حال حاضر بسیار بالا است ، زیرا مقادیر قابل توجهی از این قطعات در انبارهای تولید کنندگان قبل از شروع کمبود تراشه ذخیره می شود و با وجود شیوع زودرس تاج ، اکنون در بازار رایانه های نوت بوک تقاضا شده است. و سایر ابزارها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، و از سوی دیگر ، وضعیت تاج در اکثر کشورهای جهان در حال بهبود است ، بنابراین تقاضا برای تراشه های DRAM نیز به طور نسبی کاهش یافته است.

نکته جالب دیگر در مورد موجودی DRAM این است که موجودی این تراشه ها در ماه ژوئن برای تحویل در 8 تا 10 هفته کافی بود ، در حالی که اکنون در سه ماهه آخر سال 2021 انتظار می رود موجودی تراشه های سهام تا 12 هفته نیازهای بازار را برآورده کند. آیا این دلیل دیگری برای کاهش قیمت این محصولات است. این امر به ویژه در مورد کاربرانی که مایل به ارتقا یا خرید رایانه جدید هستند صادق است.

  • کمبود تراشه همچنان ادامه دارد و تولیدکنندگان تراشه مجبور می شوند اولویت های خود را تغییر دهند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.