منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با وجود مشکلات متعدد زنجیره تامین ، بازار رایانه های شخصی همچنان در حال رشد است

با وجود مشکلات متعدد زنجیره تامین ، بازار رایانه های شخصی همچنان در حال رشد است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با وجود مشکلات متعدد زنجیره تامین ، بازار رایانه های شخصی همچنان در حال رشد است

بازار رایانه های شخصی یکی از سریع ترین بخش های اپیدمی بود که به دلیل نیاز به رایانه برای انجام همه کارها از تجارت تا آموزش و پرورش ایجاد شد. اگرچه دوران بحرانی اپیدمی تاج را پشت سر گذاشته ایم و به ویژه در کشورهای توسعه یافته ، زندگی تا حدی به حالت عادی بازگشته است ، اما همچنان شاهد رشد مداوم بازار کامپیوترهای شخصی هستیم. در همین حال ، صنعت کامپیوترهای شخصی از مشکلات و چالش های مختلفی در بخش زنجیره تامین رنج می برد.

رشد مداوم بازار کامپیوترهای شخصی در جهان و وضعیت متفاوت در آمریکا

بر اساس گزارشی که توسط IDC منتشر شده ، محموله های جهانی کامپیوترهای شخصی ، لپ تاپ و سیستم های ایستگاه کاری در سه ماهه سوم سال جاری به 86.7 میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به سال 2020 3.9 درصد افزایش یافته است. است. بازار رایانه های شخصی نیز برای ششمین سه ماه متوالی رشد مثبتی داشت. با این حال ، وضعیت بازار رایانه های شخصی در ایالات متحده با بازار جهانی متفاوت است.

به گفته IDC ، موانع موجود در زنجیره تامین و چالش های لجستیکی مداوم باعث شده است که بازار رایانه های شخصی ایالات متحده برای اولین بار از زمان شروع همه گیری منفی رشد منفی داشته باشد. پس از یک سال تقاضای زیاد برای رایانه های شخصی برای کار و تحصیل از راه دور ، تقاضا برای کامپیوتر به آرامی در حال کاهش است و بازار رایانه های شخصی در ایالات متحده روزهای آرام تری را نسبت به سال گذشته تجربه می کند. در عین حال ، مشکلات زنجیره تامین حل نشده باقی مانده و عرضه هنوز در برخی از مناطق کلیدی زیر حد نرمال است.

تداوم رشد در بازار رایانه های شخصی

کاهش در بازار رایانه های شخصی در مناطق اشباع شده

در میان تولیدکنندگان کامپیوتر ، دل یکی از کمترین تولیدکنندگان است. در سه ماهه سوم ، سازنده آمریکایی موفق شد عرضه دستگاه های خود را 26.6 درصد افزایش دهد و 15.8 میلیون دستگاه را به بازار عرضه کند. اپل همچنین 9.9 درصد رشد کرد و 7.645 میلیون دستگاه مک خود را در سه ماهه سوم سال 2021 عرضه کرد. اما HP از رقبای خود پیشی نگرفت و فروش رایانه های شخصی در سه ماهه آخر 5.8 درصد کاهش یافت ، در حالی که Lenovo رشد 3.1 noted را نشان داد. تولید کننده سخت افزار تایوانی ایسوس و ایسر نیز به ترتیب 3.6 و 1.4 درصد افزایش عرضه داشته اند.

در همین حال ، بازار رایانه های شخصی همچنان از موانع زنجیره تامین رنج می برد که در ماه های اخیر بهبود نیافته است. با توجه به شرایط کنونی ، می بینیم که برخی از تولیدکنندگان اولویت را به بازارهای مختلف می دهند و اکنون که روند بازار در کشورهای اشباع کند شده است ، آنها بر بازارهای نوظهور تمرکز می کنند. در طول این بیماری همه گیر ، عرضه رایانه های شخصی به سطح بی سابقه ای در دهه گذشته افزایش یافت. با این حال ، فقدان قطعات قابل توجه مانع از ثبت رکوردهای خیره کننده تر شد. در عین حال ، کمبود تراشه بر محصولات تأثیر گذاشته است. از جمله مادربردهایی که به دلیل کاهش عرضه مس پتانسیل افزایش قیمت را دارند. در مورد CPU و GPU ، تقاضای بیش از حد نیز عاملی برای هزینه بالای این قطعات است.

  • ارزهای رمزنگاری شده و کمبود تراشه دلایل بدتر شدن قیمت کارت های گرافیک AMD و Nvidia هستند.
  • احتمال کاهش نسبی قیمت تراشه های حافظه در ماه های آینده

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.