منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با وجود کندی بازار تبلت و رایانه های شخصی در سال 2021 به رشد خود ادامه می دهد

با وجود کندی بازار تبلت و رایانه های شخصی در سال 2021 به رشد خود ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با وجود کندی بازار تبلت و رایانه های شخصی در سال 2021 به رشد خود ادامه می دهد

تحلیلگران رایانه ای شرکت بین المللی داده تخمین می زنند که تا پایان سال 2021 بازار رایانه های شخصی با 347 میلیون محصول در این رده 14.2 درصد رشد خواهد کرد. اگرچه ممکن است این ارقام در نگاه اول چشمگیر به نظر برسند ، اما انتظارات بازار کمتر از پیش بینی این موسسه در ماه مه است که برآورد می کند بازار رایانه های شخصی امسال 18 درصد رشد خواهد کرد. این به دلیل مشکلات و چالش های ناشی از همه گیری ویروس کرونا در زنجیره تولید و عرضه در بازار است. با وجود رشد مداوم بازار تبلت و رایانه ، این امر باعث کاهش نسبی عرضه شد.

همین امر در مورد بازار تبلت نیز صادق است و اگرچه ما انتظار رشد در این بخش از بازار را داشتیم ، اما نرخ رشد بسیار کندتر بود و به 3.4 درصد رسید. رایان رایت ، نایب رئیس برنامه نویسی در IDC Worldwide Mobile Device Trackers ، می گوید که کمبود قطعات و مشکلات زنجیره تامین چالش های بزرگی را برای صنعت رایانه های شخصی و رایانه های لوحی ایجاد کرده است و مانع رشد سریع بازار شده است.

با وجود کندی بازار تبلت و رایانه های شخصی در سال 2021 به رشد خود ادامه می دهد

رشد مداوم بازار تبلت و رایانه شخصی – کرونا همه معادلات را بر هم زد

به گفته IDC ، بیشتر تقاضا در بازار رایانه های شخصی به ویژه در بخش های تجاری و آموزشی رو به پایان نیست. به عبارت دیگر ، تقاضای فعلی رایانه در بازار کامپیوتر به زودی پایان نمی یابد. خبر خوب برای تولیدکنندگان رایانه این است که حداقل در کوتاه مدت ، همه چیز بر خلاف انتظارات آنها در آستانه تاج است. زمانی تصور می شد که بازار رایانه های شخصی با افت بی سابقه ای روبرو است ، اما با یک ویروس همه معادلات را به نفع شرکت های فناوری در هم شکست. آخرین پیش بینی بازار برای دوران قبل از تاج به نوامبر 2019 برمی گردد ، زمانی که میزان عرضه برای سال 2023 367 میلیون پیش بینی شده بود ، در حالی که امسال این رقم به بیش از 500 میلیون دستگاه افزایش یافته است.

از محقق و رئیس دستگاه ها و نمایشگرهای IDC در مورد ارزش این محاسبه و ارزیابی اصلی بازار در آستانه همه گیری تاج پرسیده شد. جالب است بدانید IDC پیش بینی می کند که مصرف کنندگان این معادلات را تا سال 2025 نقض خواهند کرد. بازارهای کشورهایی که تقریباً قرنطینه شده اند و سفرها و اوقات فراغت به حالت عادی بازگشته است ، در سالهای آینده هزینه های بیشتری را صرف فناوری خواهند کرد. اگرچه کاهش رشد بازار اجتناب ناپذیر است ، اما تقاضا همچنان بیشتر از آنچه پیش از همه گیری ویروس کرونا انتظار می رفت ، خواهد بود.

  • سری جدیدی از رایانه های بازی Corsair با گرافیک RTX 3080 Ti ارائه شد
  • رایانه شخصی – Lenovo همچنان در سه ماهه دوم سال 2021 پیشرو در بازار است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.