• خانه
 • تکنولوژی
 • با یک رویکرد ساده 4 مرحله ای، اپلیکیشن اندروید را به راحتی به iOS تبدیل کنید

با یک رویکرد ساده 4 مرحله ای، اپلیکیشن اندروید را به راحتی به iOS تبدیل کنید

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
با یک رویکرد ساده 4 مرحله ای، اپلیکیشن اندروید را به راحتی به iOS تبدیل کنید


اگر به دنبال نحوه تبدیل برنامه اندروید به iOS هستید، می خواهید کسب و کار خود را گسترش دهید که محل خوبی برای کار است. و با توجه به این واقعیت که کاربران iOS نسبت به کاربران اندرویدی توانایی بیشتری برای خرج کردن دارند، تصمیم برای تبدیل پلتفرم هوشمندانه است. اما در اینجا نیز، کسب‌وکارها باید بدانند که تبدیل اندروید به آیفون آسان نیست، مانند تبدیل APK اندروید به iOS.

اما شاید فکر کنید؛ اپلیکیشن های اندروید بیشترین سهم بازار را دارند، پس چرا می گوییم تبدیل اندروید به iOS راه حل بازاریابی خوبی است؟ پاسخ در هزینه کاربران iOS نهفته است که به طور قابل توجهی بالاتر از کاربران اندرویدی است.

اکنون که شما به عنوان یک صاحب کسب و کار تصمیم دارید اپلیکیشن اندروید را به iOS تبدیل کنید، سوالات زیادی به ذهن شما خطور خواهد کرد. تبدیل اپلیکیشن چقدر سخت خواهد بود؟ از کجا باید شروع کرد؟ مراحل خاصی برای تبدیل اندروید به iOS چیست؟ و غیره. اما به عنوان یک کارآفرین، همچنین باید به خاطر داشته باشید که برنامه‌های پیشرو مانند اینستاگرام و Airbnb نیز به عنوان یک برنامه پلتفرم واحد شروع به کار کردند و سپس مسیر خود را افزایش دادند.

به همین دلیل است که این وبلاگ به شما کمک می کند تا مراحل خاص تبدیل برنامه های اندروید به iOS را درک کنید. ما همچنین خواهیم فهمید که چرا برای سازمان های تجاری مفید است که این مسیر تبدیل پلت فرم های برنامه را دنبال کنند.

چرا تبدیل اپلیکیشن اندروید به iOS ایده خوبی است؟

قبل از شروع فرآیند انتقال برنامه، باید توضیح واضحی در پشت آن داشته باشید. این فرآیند چه در حال تبدیل اندروید به آیفون باشد و چه بالعکس، باید توضیح واضحی داشته باشد. در غیر این صورت به نتایج دلخواه نخواهد رسید. بنابراین، اگر فرآیند تبدیل برنامه به عوامل زیر بستگی داشته باشد، موفق می شود.

بازار موجود را بررسی کنید

کسب و کارها باید دقیقا بدانند که مخاطبان هدفشان چه می خواهند. بنابراین، اگر بیشتر مخاطبان از پلتفرم های اندروید یا iOS استفاده می کنند، تبدیل اندروید به iOS یا بالعکس منطقی نیست.

سپس سازمان تجاری می تواند یک مطالعه عمیق بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران انجام دهد. با توجه به تحقیقات عمیق بازار، خانه های تجاری متوجه می شوند که آیا پیگیری فرآیند تبدیل اندروید به iOS مفید است یا خیر.

تجزیه و تحلیل شاخص ها و شاخص های عملکرد

در کنار تجزیه و تحلیل نیازها و خواسته های مشتریان هدف، تصمیم برای تبدیل اندروید به iOS نیز باید به حقایق سخت و شاخص های برشماری بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، کسب و کارها باید به تعداد کاربران فعال و دانلودهای کافی برای برقراری تماس نگاه کنند.

این شاخص‌ها واقعیت واقعی بازار را نشان می‌دهند و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهند که به معنای وسیع‌تر فکر کنند و سپس تصمیمی آگاهانه بگیرند.

نحوه تبدیل برنامه اندروید به iOS: یک فرآیند چهار مرحله ای

برای تبدیل اندروید به iOS، سازمان های تجاری باید یک فرآیند استراتژیک را دنبال کنند تا به نتایج مطلوب دست یابند. در زیر یک فرآیند چهار مرحله‌ای مفصل وجود دارد که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا تبدیل سودمندی از اندروید به iOS داشته باشند.

1. عملکرد و الزامات برنامه

موارد زیادی در برنامه اندروید موجود گنجانده خواهد شد. بنابراین، شرکت مشتری باید از بهترین شرکت های توسعه اپلیکیشن موبایل که به تمام عناصر توجه دقیق دارند، استخدام کند. چه طراحی برنامه باشد، چه کد منبع یا مشخصات عملکردی، همه چیز باید با جزئیات مورد مطالعه قرار گیرد تا به هماهنگی عملکرد برنامه و منطق تجاری کمک کند.

علاوه بر این، کسب‌وکارها باید ضمن تکمیل مرحله اولیه تبدیل اپلیکیشن اندروید به iOS، از دیدگاه فنی و تجاری نیز مراقبت کنند. بنابراین، آنها باید از تحلیلگران حرفه ای کسب و کار و معماران نرم افزار کمک بگیرند تا این فرآیند را به صورت تاکتیکی انجام دهند.

از نقطه نظر فنی، در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر داشت:

 • منطق کسب و کار را درک کنید و سپس آن را در پروژه جدید اعمال کنید
 • بررسی احتمالات برای بهینه سازی و بهبود برنامه بسیار مهم است
 • سازگاری با فریم های شخص ثالث را به دقت بررسی کنید

و از نظر نتایج تجاری، در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • تحلیل بازار خاص
 • نمای کلی کد و طراحی
 • آشنایی با لیست توابع و توضیحات آنها
 • پرتگاه در ذهن پروژه

2. تصحیح طراحی برای تبدیل برنامه

هنگام انتقال به برنامه، رمزگذاری از ابتدا ضروری است. بنابراین، از نظر منطقی، چیدمان و رابط صفحه بندی نیز باید تغییر کند. علاوه بر این، کسب و کارها نباید اشتباه کنند که به سادگی یک رابط کاربری موجود را کپی کنند، زیرا این امر می تواند ظاهر و احساس برنامه تبدیل شده را به خطر بیندازد.

در اینجا برخی از جنبه های مهم طراحی برنامه وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

مدل های طراحی تخت با توجه به متریال

پلتفرم های IOS و Android OS مدل های طراحی متفاوتی دارند. بنابراین برای تبدیل اپلیکیشن های اندروید به اپلیکیشن های iOS به مدل های طراحی مسطح نیاز است. در حالی که از طرف دیگر، تبدیل برنامه های iOS به اندروید نیاز به طراحی متریال دارد. طراحی متریال یک فرآیند سه بعدی تر است، در حالی که مدل های طراحی مسطح در طراحی مستقیم هستند.

طراحی UI

هر دو اندروید و iOS دارای اجزای رابط کاربری متفاوتی هستند. به همین دلیل است که درک تفاوت های آنها با جزئیات مهم است.

طراحی برش برای تبدیل اندروید یا iOS

قبل از شروع فرآیند توسعه اپلیکیشن، باید طراحی اپلیکیشن را به دارایی ها تقسیم کنید. این فرآیند به تیم توسعه اپلیکیشن کمک می کند تا طرح مناسب را در کد قرار دهد.

بنابراین هنگامی که یک برنامه اندروید را به iOS تبدیل می کنید، طراحی برنامه به 1x * pdf بریده می شود. همچنین لازم است بدانید که این یک فرمت برداری است. بنابراین می توان اندازه آن را تا 2x یا 3x مطابق با نیاز توسعه دهندگان برنامه تغییر داد.

انعکاس URL

درک اینکه برنامه قبل از دانلود از چه زبان هایی پشتیبانی می کند بسیار مهم است. تفاوت اصلی بین زبان‌های راست به چپ (RTL) و زبان‌های چپ به راست (LTR) جهت محتوا است. بنابراین، هنگامی که اندروید را به آیفون تبدیل می کنید، این یک جنبه مهم می شود.

با شروع Android 4.2 Jelly Bean، اندروید از رابط های RTL پشتیبانی داخلی دارد. این امر کنترل انعکاس URL را آسان تر می کند.

3. اجزای معماری و کدگذاری

هنگام تبدیل یک برنامه اندروید به iOS، کامپایل مجدد کد تقریبا غیرممکن می شود. علاوه بر زبان برنامه نویسی، برنامه از ادغام های شخص ثالث، راه حل های خارجی و کتابخانه ها استفاده می کند. بنابراین، بررسی سازگاری برنامه اندرویدی که به عناصر داده شده تبدیل می شود، ضروری است.

علاوه بر این، هنگامی که شرکت‌ها از شرکت‌های پیشرو توسعه برنامه اندروید یا شرکت‌های توسعه برنامه آیفون استخدام می‌کنند، از پشته فناوری که به تبدیل اندروید به iOS و بالعکس کمک می‌کند، مراقبت می‌کنند.

پشته فنی برای تبدیل برنامه اندروید به iOS یا بالعکس:

پشته فنی برای تبدیل برنامه اندروید به iOS یا بالعکس

همراه با فناوری ذکر شده در بالا، پشته می تواند از برخی خدمات شخص ثالث برای تبدیل اندروید به iOS و بالعکس استفاده کند:

رسانه های اجتماعی: Linkedin، Facebook، Twitter، Instagram، SinaWeibo +

خدمات پستی: FedEx، EasyPost و دیگران.

پرداخت: پی پال، Braintree

تحلیل و بررسی: Crashlytics، Mixpanel، Google Analytics، Flurry

4. تست و راه اندازی برنامه

برای به دست آوردن نتیجه دلخواه از فرآیند تبدیل اپلیکیشن، باید تست دقیق و سنجیده ای از اپلیکیشن داشته باشید. بنابراین در کنار طراحی و کدنویسی اپلیکیشن ها، باید ضمانت کیفیت در هنگام تبدیل اپلیکیشن های اندروید به iOS و یا بالعکس داشته باشید.

در زیر لیستی از آزمایشات مهندسین تضمین کیفیت در مورد طراحی رابط، ناوبری و عملیات کد ارائه شده است.

 • تست قابلیت استفاده
 • تست اعتبار سنجی
 • تست کنترل
 • امنیت و دسترسی
 • تست عملکردی
 • پذیرش مصرف کننده
 • تست بار و عملکرد

علاوه بر این، از آنجایی که اپ استور اپل دستورالعمل های سخت گیرانه تری برای ارسال اپلیکیشن دارد، توصیه می شود نرم افزار، ابزارها و دستگاه های تست کلی را دنبال کنید. استفاده از ابزارهای رایج به برنامه کمک می کند تا دستورالعمل های خاصی را پیاده سازی کند.

نکته اضافی: برنامه های iOS را به اندروید تبدیل کنید

برای تبدیل نرم افزارهای iOS به اندروید، باید از ویژگی های اصلی طراحی اندروید مراقبت کنید:

 • طراحی مواد
 • سه گزینه اصلی: Home، Back و Multitasking
 • انواع دستگاه ها با نسخه های مختلف سیستم عامل

لیستی از اشتباهات رایج که باید از آنها اجتناب کرد

فرآیند تبدیل یک برنامه اندروید به iOS می تواند یک کار دلهره آور باشد. بنابراین، سازمان های تجاری باید از این دام های رایج اجتناب کنند.

 • همیشه عملکرد محلی سازی برنامه را بررسی کنید.
 • اگر یک برنامه چند زبانه وجود دارد، لازم است کار توسعه را بررسی کنید.
 • راه حل های کاری را به خوبی درک کنید.
 • از قبل یک حساب کاربری اپل و گوگل داشته باشید.
 • تمام تنظیمات ممکن در سیستم عقب را بررسی کنید.

کلمات اخر

نتیجه این است که آیا سازمان تجاری می خواهد برنامه اندروید را به iOS یا برنامه iOS را به اندروید تبدیل کند، باید زمان توسعه را کوتاه کند. همچنین مهم است که قبل از عملیاتی کردن فرآیند تبدیل، به روند توسعه برنامه iOS و روند توسعه اندروید نگاه کنید.

در نهایت، همانطور که قبلا ذکر شد، باید به هر دو جنبه تجاری و فنی اهمیت یکسان داده شود و اندروید باید ماهرانه به iOS تبدیل شود.

انتشارات تبدیل برنامه اندروید به iOS به راحتی با یک رویکرد 4 مرحله ای ساده برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.