• خانه
 • تکنولوژی
 • با Google Bard آشنا شوید، محصول خود گوگل که گوگل را ۱۰۰ میلیارد دلار از دست داد

با Google Bard آشنا شوید، محصول خود گوگل که گوگل را ۱۰۰ میلیارد دلار از دست داد

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
با Google Bard آشنا شوید، محصول خود گوگل که گوگل را ۱۰۰ میلیارد دلار از دست داد


سهام Alphabet Inc بلافاصله پس از اینکه چت ربات هوش مصنوعی گوگل، Google Bard اطلاعات اشتباهی را در ویدیوی تبلیغاتی خود منتشر کرد، 100 میلیارد دلار در بازار جهش کرد! در حالی که سازندگان با این پاسخ شکست خود را از دست دادند، میلیون‌ها سرمایه‌گذار که روی محصولات Google شرط‌بندی کردند، یادداشت هشداری درباره برنامه‌ریزی مالی خود دریافت کردند.

حتی بهترین شرکت‌های توسعه هوش مصنوعی به طور کامل بر Google Bard و پیشرفت آن برای بهبود تجارت خود متمرکز هستند. بدون شک چنین آزمایش‌ها و پیشرفت‌های تکنولوژیکی بر کل صنعت نرم‌افزار در آینده تأثیر خواهد گذاشت. پس گوگل بارد چیست؟ چرا آن را پاسخی به ChatGPT مایکروسافت می دانند که این روزها در مورد آن صحبت می شود؟

محتوا

  • Google Bard چیست؟
  • Google Bard چگونه کار می کند؟
  • رقیب بارد چیست؟ مایکروسافت ChatGPT؟
  • مشکل Google Bard چه بود؟
  • آینده Google Bard چیست؟

Google Bard چیست؟

Google Bard هوش مصنوعی مکالمه ای آلفابت (شرکت مادر گوگل) است و گفته می شود که نتیجه فشار بسیار زیاد برای پاسخ به ChatGPT داغ Open AI است. Google Bard که فقط برای «تست‌کنندگان مورد اعتماد» در دسترس است، برای نمایش گسترش شگفت‌انگیز اطلاعات بی‌نهایت جهان ایجاد شده است. گزارشی توسط Wired می گوید که Google Bard از مدل هوش مصنوعی گوگل LaMDA (مدل زبانی برای برنامه های گفتگوی) فناوری 2021 پشتیبانی می کند.

Google Bard چگونه کار می کند؟

در سال 2017، گوگل یک معماری شبکه عصبی به نام Transformer ایجاد و منتشر کرد که پایه و اساس LaMDA شد. جالب اینجاست که مدل زبان ChatGPT از GPT-3 مشتق شده است که از Transformer نیز به عنوان پایه خود استفاده می کند.

Google Bard در ابتدا سبک وزن خواهد بود و علاوه بر LaMDA از حجم عظیمی از داده های اینترنت برای پاسخگویی به هر سوال زیر نور خورشید استفاده می کند. به گفته ساندار پیچای، نمره پاسخ برد طراوت و کیفیت بالایی را نشان می دهد. با راه اندازی در فوریه 2023، مشخص شد که Google Bard در هفته های آینده برای همه در دسترس خواهد بود.

رقیب بارد چیست؟ مایکروسافت ChatGPT؟

همانطور که قبلاً گفته شد، بسیاری از کارشناسان فناوری بر این باورند که گوگل از زمانی که ChatGPT مایکروسافت (Transformer Pre-trained Generative Chat) بازار و توجه همه را به خود جلب کرد، تحت فشار شدید همتایان قرار گرفته است. طبق گفته بانک سوئیس UBS، ChatGPT برنامه قدرتمند با بالاترین نرخ رشد است.

مشکل Google Bard چه بود؟

مشکلات حتی برای غول های فناوری اجتناب ناپذیر است. گوگل شروع سختی برای محصول Google Bard خود داشت. ابزار Bard در اولین نسخه نمایشی خود خطا در پاسخ دادن به یک پاسخ پیچیده را نشان داد و ضربه بزرگی به شرکت مادر Alphabet Inc. قیمت سهام پایین آمد و همه اینها برای شرکت نزدیک به 100 میلیارد دلار هزینه داشت.

موضوعی که برای شرکت مادر یک دست و پا تمام شد، مربوط به فضا بود.

چه یافته های جدیدی از تلسکوپ فضایی جیمز وب را می توانم به کودک 9 ساله خود بگویم؟

Google Bard از کوره در رفت و چندین نکته را ارائه کرد که شامل این ادعا بود که تلسکوپ اولین عکس‌ها را از «سیاره‌های فراخورشیدی» (سیاره‌های خارج از منظومه شمسی) گرفته است. به قول خود بارد…

این اکتشافات می تواند تخیل کودک را در مورد شگفتی های بی پایان جهان برانگیزد – Google Bard

قبل از اینکه چت ربات هوش مصنوعی گوگل بتواند کار بیشتری انجام دهد، صدها هزار نفر از علاقه مندانی که به شدت به پاسخ بارد گوش می دادند، مشکل را متوجه شدند. تلسکوپ جیمز وب هیچ سیاره فراخورشیدی پیدا نکرد. تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوبی اروپا بود که این کار را انجام داد. ناسا این واقعیت را تایید کرد و این برای حامیان گوگل آشوب بود. بسیاری از افراد این اظهارات نادرست را داشتند که این شرکت می توانست ادعای سیاره فراخورشیدی را به سادگی با گوگل بررسی کند!

ویدیو را اینجا ببینید: چت ربات هوش مصنوعی گوگل، Bard، پاسخی را در یک آگهی در یوتیوب منتشر می کند

آینده Google Bard چیست؟

در حالی که کارشناسان فنی در این شرکت در تلاش هستند تا محصول را بی عیب و نقص و بدون خطا بسازند، در واقع یک چالش بزرگ برای آنها است که محصول را جامع و قدرتمند کنند.

در واقع، الفبا آن را مانند اردک نمی گیرد که آب را از پشت خود می گیرد. گوگل به زودی روی این مشکلات کار خواهد کرد زیرا اکنون صدها آزمایش را قبل از راه‌اندازی ربات چت با هوش مصنوعی Google Bard اجرا خواهد کرد.

چت بات انقلابی را در توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه با قدرت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به ارمغان خواهد آورد. در آینده ای نزدیک، اپلیکیشن های موبایل شخصی سازی شده به سوالات انسانی به روش های بسیار سریعتر و دقیق تر پاسخ داده و پاسخ خواهند داد.

در همین حال، ابزار چت خودکار امروزی موجود در بازار می تواند هدف کسب و کار شما را برآورده کند. توسعه دهندگان برتر ربات چت را استخدام کنید تا پشتیبانی مشتری شخصی سازی شده را انجام دهند تا به کاربران و مشتریان خود 24 ساعته و 7 روز هفته با سوالات و نگرانی هایشان کمک کنند.

آیا می خواهید چت ربات هوش مصنوعی خود را بسازید؟

لیست توسعه دهندگان هوش مصنوعی

پست Meet Google Bard، محصول خود گوگل که گوگل را 100 میلیارد دلار کاهش داد، اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.