منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بحران با کمبود چیپس در حال تشدید است – تاج در مالزی به اوج خود می رسد

بحران با کمبود چیپس در حال تشدید است – تاج در مالزی به اوج خود می رسد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بحران با کمبود چیپس در حال تشدید است - تاج در مالزی به اوج خود می رسد

در حالی که کاربران رایانه منتظر پایان بحران با تراشه آبی در جهان هستند ، اخبار ناخوشایندی وجود دارد. کرونا هنوز در بسیاری از نقاط جهان به ویژه در آسیا بالا است و تعداد مبتلایان به این بیماری در مالزی در حال افزایش است. با توجه به اینکه این کشور دارای سه تامین کننده اصلی تراشه است ، این امر می تواند بحران جهانی کمبود تراشه را تشدید کند. با بدتر شدن وضعیت کنونی ، امکان تمدید قرنطینه و افزایش مدت آن وجود دارد که منجر به کاهش تولید تراشه در کارخانه ها می شود.

شیوع دلتا کرونا در مالزی کمبود تراشه را تشدید کرد

به گزارش بلومبرگ ، سه شرکت Infineon Technologies AG ، NXP Semiconductors NV و STMicroelectronics NV ، سه ارائه دهنده اصلی تراشه در مالزی ، تحت فشار روند رو به رشد بیماران تاج دار از نسخه قوی تر دلتا هستند. در یک هفته ، تعداد بیماران کرونری در مالزی از 5،000 به 20،000 افزایش یافت. سفارشات رسمی در مالزی دستور داده است که در صورت مثبت بودن سه کارگر ، کارخانه ها ظرف دو هفته بسته شوند. Infineon و STMicroelectronics اخیراً تولید برخی از کارخانه های خود را به دلیل همه گیری تاج متوقف یا کاهش داده اند.

بحران با کمبود چیپس در حال تشدید است - تاج در مالزی به اوج خود می رسد

برای کاهش خسارت به اقتصاد این کشور ، دولت مالزی به شرکت ها اجازه داد با 60 درصد نیروی کار خود در دوران قرنطینه در ماه ژوئن کار کنند و هنگامی که 80 درصد از کارگران واکسینه شدند ، می توانند با تمام توان به کار خود ادامه دهند. دادن. اگرچه مالزی به اندازه تایوان یا سامسونگ در زنجیره تامین تراشه اهمیتی ندارد ، اما مکان بسیار مهمی برای آزمایش چیپس و بسته بندی است. فرآیندهای تولید وافل در مالزی کمتر توسط ماشین های خودکار انجام می شود و کار عمدتا با نیروی کار انجام می شود. محصولات برقی و الکترونیکی 39 درصد از کل صادرات مالزی را تشکیل می دهند.

تاج و بلایی که بر سر عرضه کنندگان تراشه می آید

اینفینئون می گوید تعلیق تأثیر قابل توجهی بر درآمد شرکت خواهد داشت و STMicro می گوید تعلیق 11 روزه توانایی شرکت در ارائه خدمات به مشتریان را کاهش می دهد. هنوز مشخص نیست که این امر تا چه حد بر بازار گرافیک و کمبود این قطعات تأثیر می گذارد. مدیر عامل انویدیا ، جن سونگ خوان ، اخیراً اعلام کرد که در سال 2022 مشکلات عرضه وجود خواهد داشت. با ادامه بحران در بازار گرافیک ، تولیدکنندگان دوباره مدل های قدیمی خود را روانه بازار می کنند. ایسوس به تازگی کارت گرافیک GeForce GTX 730 را معرفی کرد که در سال 2013 معرفی شد.

  • کمبود چیپس در سال 2021 – یادآور قحطی نفتی در دهه 70 است
  • کمبود بزرگترین خودروساز جهان ، تویوتا ، باعث کاهش تولید می شود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.