منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بخشی از کارخانه TSMC ایالات متحده در تایوان ساخته می شود

بخشی از کارخانه TSMC ایالات متحده در تایوان ساخته می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بخشی از کارخانه TSMC ایالات متحده در تایوان ساخته می شود

TSMC در حال ساخت یک کارخانه در آریزونا برای گسترش محصولات خود است. از سال 2024 ، این کارخانه اولین کارخانه TSMC در خارج از تایوان است که تراشه های بسیار پیشرفته تولید می کند. طبق اطلاعات جدید ، اگرچه این کارخانه در ایالات متحده چیپس تولید می کند ، اما بخشی از کارخانه TSMC در ایالات متحده در تایوان ساخته می شود. با این استراتژی ، تراشه ساز تایوانی قصد دارد تا برخی از هزینه های تولید و تولید را کاهش داده و کارخانه جدید را برای کار با سرعت بالا آماده کند.

ساخت بخشی از کارخانه TSMC در ایالات متحده در تایوان

به گزارش تایوان نیوز ، TSMC برای حمل تجهیزات خطوط تولید از تایوان به ایالات متحده به حدود 4000 تا 5000 کانتینر نیاز دارد و انتقال این تجهیزات از تایوان به ایالات متحده تقریباً 110 میلیون دلار برای TSMC هزینه خواهد داشت. برای اجرای این پروژه ، TSMC با شرکت های حمل و نقل تایوانی Han Tang ، Evergreen Marine Corp. همکاری می کند. و وانگ های همکاری خواهد کرد. در حال حاضر مشخص نیست که TSMC قصد دارد چه دستگاهی را به ایالات متحده ارسال کند. کارخانه های تراشه سازی امروزه از صدها ابزار مختلف استفاده می کنند که در سراسر جهان تولید می شوند و قطعات را در یک کشور مونتاژ می کنند. ASML ، سازنده اسکنرهای سنگی ، ابزار EVU را نصب کرده است و بعید است TSMC اسکنرها را به تایوان وارد کرده و پس از مونتاژ به ایالات متحده ارسال کند.

همچنین قطعات مورد نیاز در کارخانه های تولید تراشه توسط شرکت هایی مانند Applied Materials ، KLA و LAM Research در ایالات متحده وجود دارد که طبیعتاً مستقیماً به آریزونا ارسال می شود. همچنین ابزارهای سفارشی وجود دارد که توسط خود TSMC در تایوان تولید می شود. برای TSMC ، با توجه به اینکه برخی از تجهیزات در خود تایوان تولید می شود ، جمع آوری این ابزارها در تایوان و ارسال آنها به ایالات متحده آسان تر از نصب آنها در ایالات متحده است. TSMC سالهاست که کارخانه های پیشرفته تراشه را در تایوان راه اندازی کرده است.

کارخانه TSMC در آمریکا

کار سخت TSMC برای راه اندازی کارخانه در آریزونا

با این حال ، این شرکت قصد دارد تراشه هایی با تکنولوژی تولید ویژه در همان کارخانه ها تولید کند. بنابراین این شرکت هیچ برنامه ای برای ساخت چنین تراشه هایی با اینتل ندارد. در این حالت ، TSMC می تواند به سرعت تولید تراشه را در مکان جدیدی آغاز کند. با توجه به این موضوع ، ساخت کارخانه تراشه 5 نانومتری در ایالات متحده برای TSMC آسان نیست و تولید انبوه با ظرفیت مشابه TSMC در تایوان در خاک آمریکا بسیار مشکل تر است. احتمالاً به همین دلیل است که TSMC قصد دارد برخی از کارخانه های آمریکایی خود را در تایوان راه اندازی کرده و سپس آنها را به ایالات متحده ارسال کند.

یکی دیگر از دلایل TSMC برای این رویکرد غیر معمول این است که خطوط تولید و امکانات تولید تراشه تمیز در تایوان طراحی شده و برای شرکت های محلی ساخته شده است. TSMC در مورد برنامه های خود برای کارخانه جدید اظهار نظری نکرده است و نمی توان به طور دقیق تأیید کرد که چیپس ساز تایوانی برای کارخانه آریزونا خود در تایوان چه خواهد ساخت ، اما به نظر می رسد این اولین کارخانه تراشه پیشرفته TSMC در ایالات متحده است. ساخته شده در تایوان.

  • اینتل در مزایده ای در پنتاگون برنده شد – مسابقه جدیدی با سامسونگ و TSMC
  • تاخیر در ساخت کارخانه نیمه هادی آمریکایی TSMC

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.