منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برنامه تولید تراشه های TSMC – ابر ، باد ، مه ، خورشید و آسمان را تغییر دهید

برنامه تولید تراشه های TSMC – ابر ، باد ، مه ، خورشید و آسمان را تغییر دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برنامه تولید تراشه های TSMC - ابر ، باد ، مه ، خورشید و آسمان را تغییر دهید

به دنبال وقوع سیل در تایوان و جاری شدن سیل در کارخانه تراشه های 5 و 3 نانومتری شرکت تایوانی ، تاسیسات تولیدی این شرکت در جاهای دیگر نصب می شود ، تولید چندین ماه به تاخیر می افتد و برنامه تولید تراشه TSMC تغییر می کند. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

برنامه 2 نانومتری برای تولید تراشه در کارخانه TSMC – تولید انبوه برای 2024

جزئیات و دلایل تغییر طرح تولید تراشه های TSMC

TSMC در حال حاضر نصب پایه فناوری 5 نانومتری خود را برای افزایش تولید آغاز کرده است. از سوی دیگر ، تلاش شد خط تولید دیگری برای فناوری 3 نانومتری راه اندازی شود ، اما به دلیل جاری شدن سیل و نشت گاز در محل احداث این کارخانه ، کلیه تجهیزات در قسمت توسعه فناوری 5 نانومتری ذخیره شد ، برای برای تغییر برنامه نصب خود TSMC تا کنون از اظهارنظر در مورد این حادثه خودداری کرده است ، اما قبلاً مشخص شده است که کارخانه جدید این شرکت دارای هشت فاز است. چهار مرحله برای تاسیسات 5 نانومتری و 4 فاز دیگر برای تاسیسات تکنولوژیکی 3 نانومتری آماده شده است.

برنامه تولید تراشه های TSMC - ابر ، باد ، مه ، خورشید و آسمان را در کارند 1 تغییر دهید

در حال حاضر توسعه 4 فاز اول این کارخانه (که برای تأسیسات 5 نانومتری شرکت است) در حال اتمام است و به زودی شاهد افزایش ظرفیت تولید تراشه های 5 نانومتری این شرکت خواهیم بود ، اما امروز اعلام شد همچنین این شرکت دارای تاسیسات 3 نانومتری خود است. در این مراحل انجام شده است. اگرچه هنوز مشخص نشده است که تجهیزات نصب شده در سایت برای تولید تراشه یا جابجایی است ، با توجه به اینکه تنها یک سال تا شروع رسمی برنامه شرکت تایوانی برای تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری باقی مانده است ، این result ما فرض می کنیم که ظرفیت تولید این دو تراشه باید نصف شود.

ماشین آلات مورد استفاده برای ساخت پردازنده ماشین آلات مورد استفاده در ساخت پردازنده های نانومتری تنها توسط شرکت هلندی ASML ساخته می شوند و چندین بار با مواد شیمیایی تمیز می شوند تا میلیاردها مدار کوچک روی یک ورقه سیلیکون چاپ شود. از آنجا که محل نصب این تأسیسات با آب سیل زده و سپس گاز پر شده بود ، بعید است استانداردهای لازم برای نصب این تأسیسات به زودی تصویب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.