منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برنامه 205 میلیارد دلاری سامسونگ برای تسخیر بازار تراشه ها

برنامه 205 میلیارد دلاری سامسونگ برای تسخیر بازار تراشه ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برنامه 205 میلیارد دلاری سامسونگ برای تسخیر بازار تراشه ها

واضح است که سامسونگ برنامه های بزرگی برای آینده دارد. غول های کره ای رویای پیشرو در صنعت تراشه و دیگر بخش های بازار فناوری در دوران پس از کرونا را دارند. اکنون که اینتل گامی بزرگ برای رقابت با سامسونگ در تولید تراشه برداشته است ، این شرکت قصد دارد سرمایه گذاری هنگفتی انجام دهد تا مانع از کسب مجدد عنوان غول آبی بزرگترین تراشه ساز جهان شود. با برنامه 205 میلیارد دلاری سامسونگ ، این شرکت کره ای علاوه بر اینکه سامسونگ را در بخش تراشه ها در سه سال آینده بسیار قوی تر می کند ، برنامه هایی برای توسعه در زمینه های دیگر نیز دارد.

برنامه 205 میلیارد دلاری سامسونگ برای رقابت با اینتل و TSMC

دیروز ، سامسونگ از برنامه سرمایه گذاری به ارزش تقریبی 205 میلیارد دلار رونمایی کرد ، یک برنامه سه ساله برای توسعه زمینه هایی مانند چیپس ، روباتیک ، هوش مصنوعی و داروهای زیستی. هدف نهایی سامسونگ در این سرمایه گذاری عظیم این است که به سطوح بالاتر در صنایع مهم و استراتژیک فناوری برسد. سامسونگ طی سه سال گذشته نزدیک به 154 میلیارد دلار در بخش های مختلف سرمایه گذاری کرده است ، اما طرح جدید بسیار گسترده تر است. بیشتر بودجه این پروژه صرف بهترین استعدادهای کره جنوبی می شود. سامسونگ قصد دارد 75 درصد از بودجه خود را برای استخدام 40،000 نفر از افراد با استعداد تا سال 2023 کنار بگذارد. با این ایده ، سامسونگ قصد دارد تغییرات گسترده ای در سطح بین المللی ، صنعت و ساختار اجتماعی پس از همه گیری ویروس کووید -19 ایجاد کند.

برنامه 205 میلیارد دلاری سامسونگ برای تسخیر بازار تراشه ها

جالب اینجاست که این خبر درست یک هفته پس از آزادی معاون رئیس جمهور سامسونگ از زندان منتشر شد. دولت کره جنوبی تصمیم گرفت لی ژا جونیور را به نفع منافع ملی آزاد کند ، زیرا وی نقش کلیدی در تصمیم گیری در مورد پروژه های بلند مدت سامسونگ دارد. سامسونگ به تازگی از اینتل پیشی گرفته و به بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان تبدیل شده است ، زیرا 151 میلیارد دلار برنامه ریزی شده است تا در سال آینده قابلیت تراشه را افزایش دهد. صنعت تراشه در کره جنوبی نقش مهمی ایفا می کند و به گفته سامسونگ ، 19 درصد از کل صادرات این کشور در سال 2020 تراشه است. به نظر می رسد سامسونگ متوجه تهدیدهای اینتل و TSMC شده و این طرح را ارائه کرده است. هر دو رقبا به طور جدی بر ساخت کارخانه های جدید در ایالت های مختلف ایالات متحده متمرکز شده اند.

  • اینتل در حراجی در پنتاگون برنده شد – مسابقه جدیدی با سامسونگ و TSMC
  • سامسونگ در صنعت تراشه از اینتل پیشی گرفته است
برنامه 205 میلیارد دلاری سامسونگ برای تسخیر بازار تراشه ها

برنامه سامسونگ برای مقابله با طراحان و تولیدکنندگان تراشه

سامسونگ الکترونیک همچنین بیش از 80 میلیارد دلار ذخیره نقدی دارد که برای خرید و ادغام با سایر شرکت ها استفاده می شود. NXP ، Microchip Technology و Texas Instruments برخی از شرکت هایی هستند که احتمالاً توسط سامسونگ خریداری می شوند. با این حال ، خرید NXP برای سامسونگ گران تر خواهد بود و می تواند به اندازه خرید ARV از Nvidia پیچیده باشد. یکی دیگر از زمینه های مورد علاقه سامسونگ توسعه باتری های با ظرفیت بالا برای خودروهای برقی و شبکه های ذخیره سازی است. به همین منظور ، Samsung SDI در حال ساخت چندین کارخانه در ایالات متحده برای تولید باتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.