بهترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار را بشکنید

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
بهترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار را بشکنید


دنیای توسعه نرم افزار توسط بسیاری از افسانه ها و فرضیات نادرست عذاب می دهد. افسانه ها و باورهای غلط به عنوان موانعی برای افرادی که می خواهند توسعه نرم افزار را در تجارت خود پیاده سازی کنند عمل می کند. توسعه نرم افزار می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و زمان برای مشاغل شود. اگر شما به عنوان یک کسب و کار توسعه نرم افزار را به دلیل این افسانه ها انتخاب نکنید، رشد بی سابقه ای را برای کسب و کار خود از دست خواهید داد.

در این وبلاگ سعی خواهیم کرد برخی از افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار را از بین ببریم.

لیست بهترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار:

  • # 1. برخی از زبان های برنامه نویسی بهتر از بقیه هستند
  • # 2. روش آبشار همچنان بهترین کار را دارد
  • # 3. توسعه نرم افزار گران است
  • # 4. تیم بزرگتر به معنای توسعه سریعتر است
  • # 5. شما به راحتی می توانید یک ویژگی جدید به نرم افزار موجود خود اضافه کنید
  • # 6. استفاده از آخرین تکنولوژی خوب است
  • # 7. یک تیم توسعه داخلی بهتر از برون سپاری است
  • # 8. ایجاد نرم افزار عالی از اولین تلاش امکان پذیر است
  • # 9. تضمین کیفیت ضروری نیست
  • شماره 10. کار پس از انتشار نرم افزار کامل می شود

افسانه های زیادی در مورد توسعه نرم افزار وجود دارد، اما شرکت های نرم افزاری پیشرو می دانند که چگونه این افسانه ها را از بین ببرند و به شما کمک کنند تا در مورد جنبه های مختلف توسعه نرم افزار و فرآیندهای مرتبط آگاه شوید و تصمیمی آگاهانه بگیرید.

این افسانه‌ها موانعی برای اکثر کسب‌وکارها هستند و کسانی که رشد را با توسعه نرم‌افزار می‌پذیرند، همانهایی هستند که موفقیت را تعیین می‌کنند. در اینجا محبوب ترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار آمده است تا به شما کمک کند تا تصمیمی آگاهانه در مورد رشد کسب و کار خود بگیرید.

افسانه شماره 1: برخی از زبان های برنامه نویسی بهتر از سایرین هستند

توسعه دهندگان نرم افزار نسبت به برخی زبان های برنامه نویسی تعصب دارند. بنابراین، شما، به عنوان یک تاجر، اغلب می توانید از زبان توسعه دهندگان بشنوید که یک زبان برنامه نویسی بسیار بهتر از دیگری است. مثل انتخاب بین غذاهای ایتالیایی و فرانسوی است. برخی از مردم غذاهای ایتالیایی را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر به کیفیت غذاهای فرانسوی سوگند یاد می کنند.

ما موافقیم که برخی از ویژگی های خاص وجود دارد که یک زبان برنامه نویسی را از یک جنبه بهتر از زبان برنامه نویسی دیگر می کند. اما اگر به تصویر بزرگ نگاه کنید، متوجه خواهید شد که هیچ جام مقدسی در برنامه نویسی وجود ندارد. در حالی که برخی از زبان های برنامه نویسی ممکن است از یک جنبه بهتر باشند، برخی دیگر از جنبه های دیگر بهتر خواهند بود.

بهترین زبان برنامه نویسی باید با توجه به سطح راحتی توسعه دهندگان نرم افزار و الزامات پروژه شما انتخاب شود. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که تصمیمات توسعه نرم افزار شما همیشه به روز هستند.

افسانه 2: روش آبشار همچنان بهترین کار را دارد

Waterfall یکی از متدولوژی های شناخته شده برای توسعه نرم افزار است. تعداد زیادی از افراد مسن هنوز معتقدند که روش آبشار بهترین روش برای توسعه نرم افزار است.

مشکل اصلی روش آبشار این است که در دنیای پویای توسعه نرم‌افزار، تعیین تمام جزئیات قبل از شروع ساخت سیستم تقریباً غیرممکن است. واقعیت این است که روش آبشار روشی بسیار ناکارآمد برای اجرای پروژه توسعه نرم افزار است.

بسیاری از مردم یک افسانه چابک دارند که چابک همه نوع برنامه ریزی را انجام می دهد. واقعیت این است که چه یک روش انعطاف پذیر باشد و چه روش آبشاری، هر روش توسعه نرم افزاری نیازمند نوعی برنامه ریزی است. تفاوت بین مدل زیرک و آبشاری در نحوه انجام این برنامه ریزی است.

Waterfall از نظر انعطاف پذیری و انطباق پذیری دارای محدودیت های زیادی است، زیرا لازم است هر دقیقه را در همان ابتدای پروژه توسعه نرم افزار مشخص کنید.

برعکس، چابک فرآیندی بسیار انعطاف‌پذیر است، زیرا به شما امکان می‌دهد تغییرات و تنظیمات را با پیشروی پروژه انجام دهید.

افسانه شماره 3: توسعه نرم افزار گران است

شما می توانید این را محبوب ترین افسانه در مورد توسعه نرم افزار در نظر بگیرید. بسیاری از شرکت‌ها ایده توسعه نرم‌افزار سفارشی را تنها به این دلیل که فکر می‌کنند توسعه نرم‌افزار بسیار گران است، کنار می‌گذارند.

بر خلاف تصور عمومی، اگر ارائه دهنده توسعه نرم افزار مناسب را انتخاب کنید، توسعه نرم افزار یک فرآیند مقرون به صرفه است. امروزه شرکت های توسعه نرم افزار زیادی در جهان وجود دارند. با افزایش رقابت، هزینه های توسعه نرم افزار نیز در طول سال ها کاهش یافته است.

علاوه بر این، اگر تصمیم بگیرید پروژه توسعه نرم افزار خود را به کشوری در حال توسعه مانند هند واگذار کنید، هزینه توسعه نرم افزار می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. فقط به این دلیل که فکر می کنید توسعه نرم افزار گران است، اشتباه نکنید که نرم افزار را توسعه نمی دهید.

برعکس، واقعیت این است که توسعه نرم‌افزار سفارشی در دراز مدت گران نیست و بسیاری از شرکت‌های برتر توسعه نرم‌افزار وجود دارند که نرم‌افزار شما را به روشی مقرون‌به‌صرفه می‌سازند.

افسانه شماره 4: تیم بزرگتر به معنای توسعه سریعتر است

یک افسانه رایج در مورد توسعه نرم افزار این است که اگر چیزی را در مرحله برنامه ریزی از دست دادید، همیشه می توانید توسعه دهندگان را در مرحله بعدی اضافه کنید تا روند توسعه نرم افزار را سرعت بخشید.

مردم تمایل دارند توسعه نرم افزار را با فرآیندهای مکانیکی مانند تولید کالا اشتباه بگیرند. بر خلاف سایر صنایع، توسعه نرم افزار همیشه بهتر نیست. افزودن افراد بیشتر به یک پروژه نرم افزاری در حال انجام در اکثر موارد به جای سرعت بخشیدن به فرآیند، آن را کند می کند.

این به این دلیل است که وقتی افراد جدیدی را به تیم توسعه نرم افزار خود اضافه می کنید، باید آنها را در پروژه قرار دهید و جزئیات پروژه نرم افزار را به آنها بگویید. می توانید این زمان را به جای معرفی توسعه دهندگان جدید به محصول، صرف توسعه محصول نرم افزاری کنید.

افسانه شماره 5: به راحتی می توانید یک ویژگی جدید به نرم افزار موجود خود اضافه کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانید با نیازهای اولیه شروع کنید و ویژگی های جدید را به موقع اضافه کنید. این روش اشتباهی برای تفسیر توسعه MVP (بادوام ترین محصول) است. اگرچه توسعه MVP مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارد، اما در طول توسعه نرم افزار نباید از ویژگی های حیاتی غافل شوید و فکر کنید که می توانید آنها را در مرحله بعدی اضافه کنید.

این به این دلیل است که هنگام شروع ساخت یک پروژه نرم افزاری، الزامات واضحی ندارید. این امر منجر به اتلاف پول و زمان و حتی در مواردی به شکست پروژه نرم افزاری می شود. برای تسریع روند توسعه و اطمینان از کیفیت بالای محصول، باید اسناد نرم افزاری مناسب را داشته باشید.

اگر الزامات همچنان تغییر کند، انجام تست های مناسب قبل از راه اندازی محصول برای تیم توسعه نرم افزار بسیار دشوار است. این ممکن است بر کیفیت محصول نرم افزاری تأثیر بگذارد. بنابراین خوب است که کمی جا برای تغییر باقی بگذاریم، اما ویژگی های اصلی اپلیکیشن نرم افزاری باید به خوبی برنامه ریزی شود.

برخلاف تصور رایج، آخرین فناوری‌ها در توسعه نرم‌افزار همیشه بهترین نیستند. به جای انتخاب آخرین فناوری، همیشه یک پشته فناوری برای توسعه نرم افزاری انتخاب کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند. بدانید که مهم نیست آخرین فناوری توسعه نرم افزار چقدر خوب باشد، اگر با پشته فناوری شما سازگار نباشد، برای پروژه شما خیلی خوب عمل نمی کند.

افسانه شماره 7: یک تیم داخلی از توسعه دهندگان بهتر از برون سپاری است

بدانید که ایجاد یک تیم داخلی از توسعه دهندگان و حفظ آنها فرآیندی زمان بر و منابع فشرده است. این به این دلیل است که شما باید با نامزدها مصاحبه کنید، آنها را شامل کنید، سلامتی و مزایای دیگر را برای آنها فراهم کنید و غیره.

استخدام یک تیم داخلی از توسعه دهندگان نیز می تواند منجر به افزایش هزینه شود. این به این دلیل است که شما باید فضای اداری را خریداری کنید و دسکتاپ، لپ تاپ و سایر تجهیزات را در اختیار تیم توسعه داخلی خود قرار دهید. این بیشتر از پرداخت مزایا و حقوق آنهاست.

و پس از همه، شما تضمینی دریافت نخواهید کرد که تیم توسعه داخلی شما محصول خوبی را ارائه دهد. در عوض، می توانید پروژه خود را به بهترین تیم توسعه نرم افزار برای ساخت یک محصول نرم افزاری بسپارید.

برون سپاری توسعه نرم افزار در سال های اخیر به یک روش استاندارد در صنعت تبدیل شده است. برون سپاری توسعه نرم افزار به کسب و کارها امکان دسترسی فوری به توسعه دهندگان نرم افزار درجه یک با مهارت و تجربه را می دهد. علاوه بر این، اگر تصمیم دارید توسعه محصول نرم افزاری خود را به یک کشور در حال توسعه برون سپاری کنید، از توسعه نرم افزار مقرون به صرفه سود خواهید برد.

اگر تیم مناسبی را انتخاب کنید، استخدام توسعه دهندگان از راه دور بسیار بهتر از استخدام یک تیم توسعه داخلی است.

افسانه شماره 8: ایجاد نرم افزار عالی از اولین تلاش امکان پذیر است

بسیاری از مردم بر این باورند که کار پیچیده توسعه یک محصول نرم افزاری را می توان از همان اولین تلاش به طور کامل انجام داد. این از واقعیت دور است. اکثر تیم‌های توسعه نرم‌افزار از یک رویکرد تکراری برای توسعه نرم‌افزار پیروی می‌کنند که در آن از کوچک شروع می‌کنند و ایده را قبل از شروع همه کاره آزمایش می‌کنند.

MVP یا Minimum Viable Product معمولاً اولین نسخه از یک محصول نرم افزاری سفارشی است که با کامل بودن فاصله زیادی دارد. ایده این است که قبل از اینکه کل محصول را بسازید، بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی مفید نیست. توسعه نرم افزار را نمی توان در اولین تلاش کامل کرد و تکرارهای زیادی قبل از عرضه محصول نهایی نرم افزار انجام خواهد شد.

افسانه شماره 9: تضمین کیفیت ضروری نیست

بسیاری از صاحبان مشاغل بر این باورند که QA یک فرآیند بی اهمیت و زمان بر است و می توان از آن غافل شد. واقعیت این است که تست نرم افزار بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند توسعه نرم افزار است. یک فرآیند QA پایدار تضمین می کند که محصول نهایی بدون خطا باشد.

تسترهای تخصصی نرم افزار مسئول ارزیابی جنبه های مختلف نرم افزار از جمله عملکرد و قابلیت استفاده آن هستند. با سرمایه گذاری بودجه معینی در تست کیفیت نرم افزار، در نهایت در دراز مدت در پول و اعتبار خود صرفه جویی خواهید کرد.

افسانه شماره 10: کار پس از انتشار نرم افزار کامل می شود

پروژه نرم افزار پس از انتشار کامل نمی شود. نکته این است که مانند موجودات زنده، هر محصول نرم افزاری چرخه زندگی خاص خود را دارد، زیرا پویایی بازار دائما در حال تغییر است. شما باید به طور مداوم نرم افزار خود را با توجه به پویایی بازار و نیازهای کاربر در حال تغییر ارتقا دهید. علاوه بر ارتقاء، هر محصول نرم افزاری نیاز به یک روش تعمیر و نگهداری قوی دارد تا اطمینان حاصل شود که همیشه آماده و در حال اجرا است.

ویرانگر افسانه های توسعه نرم افزار!

امیدواریم که از طریق این وبلاگ توانسته باشیم رایج ترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار را از بین ببریم. درگیر این افسانه ها نشوید و از انتخاب توسعه نرم افزار خودداری کنید، زیرا این کار می تواند ارزش زیادی برای کسب و کار شما ایجاد کند. بهترین راه برای یادگیری حقایق در مورد توسعه نرم افزار این است که از متخصصان بپرسید. بنابراین با یک شرکت توسعه نرم افزار پیشرو تماس بگیرید و در مورد ترس ها و سوالات خود با آن ها صحبت کنید و سپس بپرسید که چگونه نرم افزار سفارشی می تواند به شما در رشد بهتر کسب و کار کمک کند.

نشریه Broken Myths درباره بهترین توسعه نرم افزار اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.