بهترین ویژگی ها در اپلیکیشن موبایل شما

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
بهترین ویژگی ها در اپلیکیشن موبایل شما


3.48 میلیون برنامه در فروشگاه Google Play وجود دارد. این عدد برای اپ استور اپل 2.22 میلیون است. به عنوان صاحب اپلیکیشن موبایل، باید مطمئن شوید که اپلیکیشن موبایل شما دارای برخی ویژگی های متمایز است. این ویژگی ها به اپلیکیشن موبایل شما کمک می کند تا از رقبا متمایز شود و پایگاهی از کاربران وفادار ایجاد کند. شما می توانید با بهترین ها کار کنیدتوسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل برای انتخاب ویژگی های مورد نیاز برای برنامه تلفن همراه خود. در این وبلاگ به طور خلاصه برخی از ویژگی های اجباری یک برنامه موبایل را نشان خواهیم داد.

ویژگی های اجباری برای برنامه تلفن همراه شما

دنیای پر سرعت توسعه اپلیکیشن موبایل، شما را به عنوان یک کارآفرین می خواهد تا محبوب ترین ویژگی ها را در اپلیکیشن موبایل خود بگنجانید. ما ویژگی های اپلیکیشن موبایل را برای کمک به شما در ساختن یک اپلیکیشن موبایل موفق توضیح داده ایم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد روند توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه داشته باشید، به ما مراجعه کنید راهنمای کامل توسعه اپلیکیشن موبایل.

از قدرت اعلان‌های فشاری استفاده کنید

اعلان‌های فشاری نسبت به سایر اعلان‌ها مانند ایمیل‌ها و پیام‌ها مؤثرتر هستند. با استفاده از اعلان‌های فشاری می‌توانید مستقیماً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. اعلان‌های فشاری روشی مؤثر برای اطمینان از تعامل مداوم با مشتریان شما هستند. می توانید هر روز یک یا دو اعلان فشار ارسال کنید تا مشتریان خود را درگیر خود نگه دارید. اعلان‌های فشاری به شما این امکان را می‌دهند که عمیق‌تر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و آنچه را که می‌خواهند ببینند به آنها ارائه دهید. به عنوان مثال، در ترکیب با تجزیه و تحلیل داده ها، می توانید اعلان های فشار سفارشی را برای مشتریان خود ارسال کنید. به این ترتیب می توانید نرخ تبدیل خود را بهبود بخشید و رشد اپلیکیشن موبایل خود را تحریک کنید.

اعلامیه مورد نظر ممکن است حاوی متن کوتاه، گرافیک جذاب یا هر دو باشد. بهترین بخش در مورد اعلان های فشار این است که می توانید آنها را سفارشی کنید. به عنوان مثال، اگر یک برنامه تحویل غذا دارید، می توانید اعلان های فشار حاوی غذاهای مورد علاقه کاربر را ارسال کنید. برای ارسال تبدیل های هدفمندتر باید سلیقه کاربران خود را شناسایی کنید.

تصاویر با کیفیت بالا

برای موفقیت، برنامه شما باید تصاویر با کیفیت بالا داشته باشد. اگر برنامه شما وضوح تصویر استاندارد را نداشته باشد، کاربران را جذب نخواهد کرد. بدانید که برنامه شما هر چقدر هم که خوب باشد، بدون جذب کاربران موفق نخواهد بود. ارائه تصاویر با کیفیت خوب راهی مطمئن برای جذب کاربران است. بنابراین، اولین و مهمترین نیاز یک برنامه موفق این است که هرگز از وضوح تصویر غافل نشوید.

سرعت 

طول توجه افراد معمولی کمتر از ماهی قرمز است. اگر برنامه شما به کندی بارگذاری شود، کاربران را از دست خواهید داد. کاربران خسته می شوند و فقط برنامه ای را ترک می کنند که به سرعت بارگذاری نمی شود. اگر کاربران باید بیش از چند دقیقه منتظر بمانند تا برنامه شما بارگذاری شود، این احتمال وجود دارد که کاربران به دلیل ناامیدی برنامه را رها کنند.

محرمانه بودن داده ها

حفظ حریم خصوصی داده ها نگرانی اصلی بسیاری از کاربران آنلاین است. برای رفع نگرانی های کاربران خود، به کاربران یک گزینه صریح برای انصراف از جمع آوری داده ها بدهید. در حالی که ما می دانیم که حریم خصوصی داده ها ممکن است جالب ترین ویژگی در برنامه شما نباشد، ممکن است مهم ترین باشد. شما می توانید با دادن اختیارات بیشتر به کاربران خود بر روی داده های خود، اعتماد و شفافیت برنامه خود را افزایش دهید. جلب اعتماد کاربران شما یک جزء حیاتی برای اطمینان از موفقیت بلندمدت اپلیکیشن موبایل شما است.

تشخیص صدا

تشخیص گفتار یکی از محبوب ترین هاست ویژگی های توسعه اپلیکیشن موبایل جستجوی صوتی در چیزی جدید است زیرا به کاربران امکان می‌دهد تجربه‌ای واقعاً بدون دست داشته باشند. جستجوی صوتی بسیار راحت تر از جستجوی تایپ است. بر اساس یک نظرسنجی، از هر 10 نفر 7 نفر ترجیح می دهند به جای جستجوی تایپ از جستجوی صوتی استفاده کنند. محبوبیت فزاینده جستجوی صوتی شایسته توجه است. به عنوان مالک برنامه، باید ناوبری صوتی را برای برنامه‌ها برای کاربران خود روشن کنید. فناوری تشخیص صدا می تواند شانس موفقیت برنامه شما را افزایش دهد.

ناوبری صوتی نیز یک ویژگی مفید برای افرادی است که به دلیل آسیب دیدگی یا ناتوانی از دستان خود استفاده نمی کنند.

QR / اسکنر بارکد

یک کد QR یا اسکنر بارکد به ویژه برای فروشگاه ها مفید است. مشتری به سادگی می تواند کد QR یا بارکد چاپ شده روی یک محصول خاص را اسکن کند و تمام اطلاعات محصول بر روی صفحه نمایش تلفن همراه ظاهر می شود. دریابید که آیا محصول یا خدمات شما به گونه ای است که از یک کد QR یا اسکنر بارکد بهره مند شوید. در صورت امکان، یک اسکنر کد QR / بارکد به برنامه خود اضافه کنید تا آن را از رقبا متمایز کنید.

فهرست

بسیاری از دارندگان اپلیکیشن این اشتباه را مرتکب می شوند که محتوای متوسطی را در برنامه های خود قرار می دهند. مطمئن شوید که محتوای برنامه شما تازه و جذاب است. محتوای خوب به شما کمک می کند تا با برنامه خود به موفقیت مطلوب برسید. یکی از بهترین راه‌ها برای علاقه‌مند کردن کاربران به اپلیکیشن، ارسال محتوای جالب است. اشتباه بازیافت محتوای وب سایت خود را مرتکب نشوید. بر ارائه محتوای منحصر به فرد به کاربران برنامه خود تمرکز کنید.

تابع جستجو

یک ویژگی جستجو را در برنامه تلفن همراه خود قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که کاربران می توانند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند در برنامه شما بیابند. اگر برنامه دارای پایگاه داده محتوای بزرگ باشد، عملکرد جستجو بسیار مهم است. برنامه های تجارت الکترونیکی که هزاران کالا برای فروش دارند باید دارای ویژگی جستجو باشند. بدون ویژگی جستجو، مصرف کنندگان نمی توانند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

ادغام رسانه های اجتماعی

اکثر برنامه های کاربردی مدرن در حال حاضر شامل ادغام با رسانه های اجتماعی هستند. دکمه های ساده اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی به کاربران این امکان را می دهد که مستقیماً محتوای جالب برنامه را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. به این ترتیب شما تبلیغات شفاهی رایگان دریافت می کنید، یک شکل قدرتمند از بازاریابی. همانطور که کاربران بیشتری محتوای خود را به اشتراک می گذارند، برنامه از افزایش دسترسی ناشی از حضور در رسانه های اجتماعی بهره مند می شود. کلید یکپارچگی عالی رسانه های اجتماعی این است که دسترسی به دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را آسان کنید.

طراحی اپلیکیشن ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو اپلیکیشن یکی از مهمترین موارد است ویژگی های توسعه اپلیکیشن موبایل طراحی اپلیکیشن ریسپانسیو (Responsive) روشی است برای طراحی یک اپلیکیشن موبایل به گونه ای که کاملاً با هر اندازه و وضوح صفحه نمایش مطابقت داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که برنامه شما با استفاده از اصول طراحی برنامه تطبیقی ​​ساخته شده است تا برنامه بتواند به راحتی با هر اندازه صفحه سازگار شود. برنامه شما باید روی گوشی های هوشمند کوچک و همچنین تبلت های بزرگ یکپارچه کار کند. با ترکیب اصول طراحی تطبیقی، مطمئن خواهید شد که برنامه شما بدون توجه به دستگاهی که روی آن اجرا می شود، همانطور که انتظار می رود کار می کند.

طراحی ساده

مطمئن شوید که طراحی اپلیکیشن شما ساده است. یکی از اشتباهات اصلی صاحبان اپلیکیشن ایجاد اپلیکیشنی با طراحی پیچیده است. یک طراحی بهم ریخته و ساده همیشه بهتر از یک طراحی پیچیده عمل می کند.

اطمینان حاصل کنید که تمام عناصر طراحی با در نظر گرفتن فضا و اندازه عناصر در زمینه مناسب قرار می گیرند. کاربران برنامه های تلفن همراه همیشه برنامه های کاربردی آسان را به برنامه های پیچیده ترجیح می دهند. طراحی ساده آن را برای کاربران آسان می کند تا در برنامه حرکت کنند، که یک مزیت بزرگ برای تجربه کاربر است.

یادگیری ماشینی را روشن کنید

امروزه علم داده حضور خود را در چندین حوزه تجاری احساس می کند. یادگیری ماشینی یکی از داغ ترین هاست روند توسعه اپلیکیشن های موبایل. با استفاده از علم داده و یادگیری ماشین در اپلیکیشن خود، می توانید با هدف قرار دادن دقیق مشتریان، فروش را افزایش دهید. یادگیری ماشین را در برنامه خود ادغام کنید تا در مورد الگوهای رفتاری مشتریان هدف خود بیاموزید. به این ترتیب می توانید با افزایش نرخ تبدیل، مشتریان خود را به روشی بهتر هدف قرار دهید.

واقعیت افزوده یکپارچه

AR یا واقعیت افزوده یکی از هیجان انگیزترین هاست ویژگی های توسعه اپلیکیشن موبایل که در سال های اخیر ظهور کرده است. AR به برندها این امکان را می دهد که به مصرف کنندگان فرصت آزمایش مجازی محصولات خود را بدهند. گوگل و اپل با ارائه ARKit برای iOS و ARCore برای اندروید توسعه برنامه های AR را ترویج می کنند. ترکیب دنیای مجازی و واقعی می تواند برای صنایعی مفید باشد که می خواهند تجربیات جدیدی را به کاربران خود ارائه دهند.

بین پلتفرم ها سوئیچ کنید

شما می توانید با توسعه برنامه های کاربردی برای پلتفرم های مختلف، دسترسی خود را در بین کاربران خود افزایش دهید. توسعه اپلیکیشن ها برای پلتفرم های مختلف گزینه ای مقرون به صرفه است، زیرا برای مراقبت از کاربران iOS و اندروید نیازی به ایجاد دو اپلیکیشن بومی مجزا ندارید. یک برنامه پلتفرم می تواند به طور یکپارچه در دستگاه های iOS و Android کار کند. با ظهور فریمورک های توسعه اپلیکیشن های چند پلتفرمی مانند Futter و react native، اکنون امکان ایجاد اپلیکیشن های کراس پلتفرمی با عملکرد تقریبا طبیعی وجود دارد.

امنیت سالم

امنیت یکی از مهمترین موارد است ویژگی های توسعه اپلیکیشن برای هر اپلیکیشن موبایل برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت برنامه تلفن همراه خود، از استانداردهای سختگیرانه امنیت و محرمانه بودن داده ها پیروی کنید. برخی از صنایع، مانند صنعت داروسازی، قوانین حفاظت از داده ها مانند HIPAA را دارند. اگر در حال توسعه یک برنامه دارویی هستید که نیاز به جمع آوری داده های بیمار دارد، باید یک برنامه کاربردی سازگار با HIPAA ایجاد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که HIPAA یک قانون ایالات متحده است و برای برنامه های دارویی فعال در سایر کشورها اعمال نمی شود.

به طور مشابه، قوانین امنیت داده مبتنی بر منطقه مانند قوانین GDPR برای اتحادیه اروپا وجود دارد. اگر برنامه شما با داده های شهروندان اتحادیه اروپا سروکار دارد، باید برنامه ای ایجاد کنید که مطابق با GDPR باشد. یک نقض کوچک داده می تواند شهرت شما را خراب کند. به همین دلیل مهم است که امنیت ضد آب را برای اپلیکیشن موبایل خود فراهم کنید.

ارائه بازخورد از کاربران

اکثر کاربران اپلیکیشن موبایل بازخوردی در مورد این اپلیکیشن خواهند داشت. چه مثبت و چه منفی، بازخورد کاربران ارزشمند است. با استفاده از بازخورد کاربر، می توانید به سرعت برنامه خود را بهبود بخشید. اکثر کاربران علاقه ای به ارائه بازخورد در صورتی که خیلی دست و پا گیر هستند، ندارند. اطمینان حاصل کنید که کاربران شما می توانند به راحتی بازخورد ارائه کنند. حتی می توانید از کاربران بخواهید که در فروشگاه Google Play و Apple App Store به شما امتیاز دهند.

قابلیت آفلاین

اتصال به اینترنت در بسیاری از مناطق، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، ناپایدار است. شما می توانید با ارائه قابلیت های آفلاین در اپلیکیشن موبایل خود برتری نسبت به رقبا کسب کنید. اگرچه ارائه تمام ویژگی ها به صورت آفلاین امکان پذیر نیست، اما مطمئن شوید که اصول اولیه را ارائه کرده اید. به این ترتیب، کاربران شما قادر خواهند بود برخی از عملکردهای اساسی را انجام دهند، حتی زمانی که اتصال به اینترنت خوب نیست.

نتایجی که اظهار شده

می‌توانید تمام یا حداقل برخی از ویژگی‌هایی را که در این وبلاگ ذکر کردیم، در برنامه تلفن همراه خود قرار دهید. ویژگی ها را عاقلانه انتخاب کنید، زیرا توصیه نمی شود کورکورانه برنامه شخص دیگری را کپی کنید.

انتشار بهترین ویژگی های برنامه تلفن همراه شما برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.