بهترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
بهترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار


پشته فناوری یا پشته فناوری مجموعه ای از ابزارها، زبان های برنامه نویسی، کتابخانه ها، چارچوب ها و فناوری هایی است که برای ساخت و اجرای نرم افزار با هم کار می کنند. به طور خلاصه می توان گفت که تمام اجزایی که وارد نرم افزارهای ساختمانی می شوند از پشته فنی نرم افزار تشکیل شده است. پشته فناوری فیس بوک شامل فناوری هایی مانند Swift، GraphQL، Cassandra، PHP و Hadoop است.

هر پشته فناوری از دو جزء مهم تشکیل شده است.

 • تکنولوژی Frontend
 • تکنولوژی Backend

فن آوری های خارجی مسئول ساخت سمت مشتری یا بخشی است که برای کاربران نرم افزار قابل مشاهده است. فناوری های Backend مسئول ساخت سرور یا قسمتی هستند که برای کاربران نرم افزار قابل مشاهده نیست.

پشته فنی جلویی از فناوری‌هایی مانند HTML، CSS، Angular.JS، Vue.JS و JavaScript تشکیل شده است.

به طور مشابه، پشته فنی Backend از فناوری هایی مانند Python، Ruby، Golang، C#، PHP و Java تشکیل شده است.

همه بهترین توسعه دهندگان نرم افزار دارای یک تیم موثر از توسعه دهندگان فرانت اند و باطن هستند. برخی از دانش اولیه پشته فناوری به شما به عنوان یک کارآفرین کمک می کند تا مهارت های فنی توسعه دهندگان نرم افزار خود را ارزیابی کنید.

فهرست

 • اهمیت Tech Stack در توسعه نرم افزار
 • محبوب ترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار

اهمیت Tech Stack در توسعه نرم افزار

قبل از اینکه پشته های مختلف فناوری برای توسعه نرم افزار را بشناسیم، بیایید به دلیل اهمیت پشته فناوری نگاه کنیم. پشته فناوری ستون فقرات نرم افزار است. برای ساختن نرم افزار پایدار به یک ستون فقرات قوی نیاز دارید.

قبل از شروع پروژه، تیم توسعه نرم افزار تخصصی شما باید ایده روشنی از پشته فناوری داشته باشد. توسعه دهندگان نرم افزار استخدام شده باید از فناوری هایی که برای کدنویسی، توسعه رابط کاربری / UX و مدیریت پایگاه داده استفاده می کنند آگاه باشند. توسعه دهندگان نرم افزار همچنین باید ایده ای از ادغام های شخص ثالثی که برای ساخت نرم افزار به آن نیاز دارند داشته باشند.

تیم توسعه نرم افزار هنگام انتخاب پشته فناوری، جنبه هایی مانند:

 • اهدافی که با نرم افزار قابل دستیابی هستند
 • فن آوری های مختلف یکپارچه سازی
 • مجموعه مهارت های توسعه دهندگان موجود
 • چگونه می توان فناوری ها و فرآیندهای مختلف را ساده کرد؟
 • رفع اشکالات و تست نرم افزار
 • برای آسان کردن تعمیر و نگهداری نرم افزار به طور موثر برنامه ریزی کنید
 • چشم انداز آینده برای به روز رسانی و افزودن ویژگی های جدید

انتخاب پشته مناسب از فناوری‌های توسعه نرم‌افزار مهم است زیرا تأثیر برتری بر محصول نهایی دارد. پشته فناوری بر جنبه های زیر نرم افزار تأثیر می گذارد.

 • این نرم افزار در آینده چگونه کار خواهد کرد؟
 • انتخاب ذخیره سازی داده ها
 • مقیاس پذیری نرم افزار
 • ظرفیت سیستم های سرور شما

محبوب ترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار

بهترین فناوری برای کسب و کار شما

بهترین شرکت های توسعه نرم افزار توانایی انتخاب مناسب ترین پشته فناوری را دارند که به آنها کمک می کند بهترین راه حل توسعه نرم افزار را ارائه دهند. امروزه در دنیای تکنولوژی تکنولوژی های زیادی برای توسعه نرم افزار وجود دارد. در زیر ما محبوب ترین ها را مورد بحث قرار داده ایم.

پشته MEAN

پشته MEAN امروزه یکی از محبوب ترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار است. مزایای زیادی برای توسعه دهندگان فراهم می کند. این واقعیت که منبع باز است، این پشته را به یک پشته فناوری بسیار مقرون به صرفه تبدیل می کند که می توانید برای نیازهای پروژه توسعه نرم افزار خود انتخاب کنید.

مزیت دیگری که این پشته فراهم می کند این است که از یک زبان در سراسر پشته استفاده می کند. از آنجایی که از یک زبان رمزگذاری استفاده می کند، توسعه نرم افزار روی این پشته برای توسعه دهندگان با تجربه آسان تر است. علاوه بر این، اگر چندین توسعه دهنده پروژه را در میانه ترک کنند، یافتن جایگزین آسان تر است.

در زیر اجزای پشته MEAN آمده است.

م– MongoDB

E– Express.js

آ– Angular.js

n– Node.js

در این پشته، MongoDB پایگاه داده NoSQL، Express.js فریم ورک Backend، Angular.js قاب جلویی و Node.js سرور بین پلتفرم است. این پشته به توسعه دهندگان ماهر اجازه می دهد تا محصولات نرم افزاری انعطاف پذیر، مقیاس پذیر و با کارایی بالا ایجاد کنند. امکان ساخت راه حل های نرم افزاری قابل توسعه با این پشته مانند پشتیبانی از میزبانی ابری وجود دارد.

اجزای پشته MEAN برای دسترسی رایگان به کتابخانه ماژول و انتقال داده با JSON ارتباط برقرار می کنند.

پشته MEAN یک پلت فرم کارآمد برای انواع برنامه های تعاملی و وب است.

پشته لامپ

پشته LAMP یک پشته فناوری آزمایش شده با زمان است که دارای ویژگی هایی مانند عملکرد ثابت شده، انعطاف پذیری، سودآوری و ثبات است. تمام اجزای این پشته منبع باز هستند. این منجر به سود دهی بهتر برای پروژه نرم افزاری شما می شود.

ویژگی پشته LAMP این است که می تواند روی هر سیستم عاملی اجرا شود. با این پشته می توانید به جای لینوکس از MacOS یا WAMP به عنوان سیستم عامل خود استفاده کنید. این ویژگی پشته LAMP به شما امکان می دهد اجزا را تغییر دهید.

در زیر اجزای پشته LAMP آمده است.

L.– لینوکس

آ“آپاچی.”

م– MySQL

پ– PHP

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای است. PHP زبان برنامه نویسی است. توجه داشته باشید که P در پشته LAMP می تواند به معنای Python یا Perl نیز باشد. آپاچی یک سرور HTTP است، در حالی که لینوکس یک سیستم عامل است.

پشته MERN

پشته MERN کم و بیش شبیه به پشته MEAN است. تنها تفاوت React به جای Angular است.

با استفاده از پشته MERN، توسعه دهندگان می توانند به طور همزمان از کد در مرورگرها و سرورها استفاده کنند و به گزینه های توسعه کامل پشته دسترسی داشته باشند. پشته MERN همچنین به رمزگذارهای نرم افزار دسترسی آسان به یک کتابخانه قدرتمند را می دهد.

با استفاده از پشته MERN، توسعه دهندگان می توانند به راحتی از ادغام React بهره مند شوند. ادغام React به توسعه دهندگان پشته MERN امکان دسترسی به ویژگی های عالی React مانند عملکرد بالا و انعطاف پذیری در ساخت رابط های کاربری تعاملی را می دهد.

پشته بدون سرور

پشته فناوری بدون سرور در چند وقت اخیر در بین توسعه دهندگان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. پشته بدون سرور اشکال متعارف پشته‌های فناوری را کنار می‌گذارد، و فناوری محاسباتی بدون سرور مدرن به برنامه‌نویسان کمک می‌کند تا بدون نگرانی زیاد درباره زیرساخت، کد را روی سرورهای فیزیکی بنویسند و اجرا کنند.

پشته بدون سرور به مهندسان نرم افزار اجازه می دهد تا به طور مؤثر تمام داده های برنامه را در بستر ابری مدیریت کنند.

مزیت اصلی پشته بدون سرور، مقیاس پذیری بالایی است که پشته بدون سرور فراهم می کند. یک پشته بدون سرور بسیار مقرون به صرفه تر از پشته های فناوری دیگر است. این به این دلیل است که در یک پشته بدون سرور، توسعه دهندگان فقط برای فضایی که در سرورها استفاده می کنند هزینه دریافت می کنند.

می توانید از پلتفرم بدون سرور شرکت هایی مانند گوگل و آمازون استفاده کنید. آنها خدمات پلت فرم بدون سرور به نام Google Cloud و AWS Lambda دارند.

روبی روی ریل

Ruby on Rails یک محیط توسعه یکپارچه است که از Ruby استفاده می کند. Ruby یک چارچوب برنامه کاربردی وب قدرتمند است که کل تجربه توسعه را برای توسعه دهندگان ساده می کند. RoR یک فناوری بسیار مقیاس پذیر است. توسعه دهندگان از راه دور می توانند RoR را مطابق با نیاز خود تغییر دهند یا از آن استفاده کنند.

RoR یک زبان برنامه نویسی آسان برای یادگیری است که از مجموعه ای غنی از کتابخانه ها تشکیل شده است. RoR به کاهش زمان کلی برای بازاریابی برنامه کمک می کند، زیرا دارای طیف گسترده ای از ابزارها و بسته های نرم افزاری است که باعث می شود توسعه سریعتر کار کند.

در RoR، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند از ساختار مدیریت پایگاه داده پیش‌فرض استفاده کنند و زمان عرضه به بازار را بیشتر کاهش دهند. بهترین ارائه دهندگان خدمات توسعه Ruby on Rails از راه دور را برای ایجاد راه حل های موثر RoR انتخاب کنید.

پشته MEVN

تنها تفاوت MEAN و MEVN این است که به جای Angular.js، Vue.js به عنوان یک فناوری توسعه frontend استفاده می شود. Vue.js به عنوان یک فناوری توسعه رابط موثر در چند سال اخیر محبوبیت پیدا کرده است.

در زیر اجزای پشته MEVN آمده است.

م– MongoDB

E– Express.js

V– Vue.js

n– NodeJS

پشته MEVN MongoDB پایگاه داده NoSQL است، Express.js چارچوب پشتیبان، Vue.js قاب جلو، و Node.js سرور بین پلتفرمی است. Vue.js بهترین ویژگی های Angular و React را با هم ترکیب می کند. به این ترتیب قطعا به توسعه دهندگان نرم افزار در ساخت رابط های زیبا و با کارایی بالا کمک می کند. مزیت اصلی پشته MEVN این است که یادگیری آن آسان است.

بسته شدن

پشته فناوری انتخاب شده توسط توسعه دهندگان نرم افزار بر هزینه توسعه نرم افزار تأثیر می گذارد. زیرا اگر قبلاً پشته فناوری خود را انتخاب کرده اید، باید توسعه دهندگان نرم افزار را مطابق با فناوری های توسعه نرم افزار موجود در پشته فناوری استخدام کنید.

مجموعه مناسب فناوری ها به شما کمک می کند تا از نیروی فنی و نیروی انسانی خود به بهترین نحو استفاده کنید. هر مجموعه ای از فناوری ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. بنابراین، به جای پیروی از آخرین روند در توسعه نرم افزار، پشته فناوری باید بر اساس ارتباط آن با پروژه شما تصمیم گیری شود.

بهتر است کار انتخاب پشته فناوری شرکت توسعه نرم افزاری که استخدام می کنید را واگذار کنید. فقط باید مطمئن شوید که توسعه دهندگان نرم افزاری که استخدام می کنید با تجربه و با تجربه هستند.

انتشار بهترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.