منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تراشه تانسور گوگل کندتر از تراشه A12 Bionic – آیا عمدی است؟

تراشه تانسور گوگل کندتر از تراشه A12 Bionic – آیا عمدی است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تراشه تانسور گوگل کندتر از تراشه A12 Bionic - آیا عمدی است؟

قبل از عرضه رسمی تراشه Google Tensor، شایعات گسترده ای در مورد عوامل حیاتی این پردازنده از دیدگاه سازنده به گوش می رسید. ظاهراً کارمندان گوگل هیچ تلاشی برای ایجاد سریع ترین پردازنده روی زمین انجام نداده اند و بیشتر بر روی کارایی بیشتر پردازنده تمرکز کرده اند. همانطور که از معیارهای ارسال شده در وب سایت ها مشخص است ، کارکنان گوگل به خواسته خود رسیده اند ، اما هنوز ناامید کننده است که ببینیم این تراشه نمی تواند با پردازنده اپل رقابت کند. بیش از سه سال از عرضه تراشه A12 اپل می گذرد و تراشه گوگل نمی تواند با سه سال اخیر اپل رقابت کند.

عملکرد تراشه Google Tensor را بررسی کنید

حساب 9lekt او در توییتر نتایج ناامیدکننده ای را منتشر کرد که طی آن تراشه اپل سه سال پیش در عملکرد تک هسته ای و چند هسته ای تراشه گوگل را شکست داد و بسیاری از خریداران محصول را گمراه کرد. اولین چیزی که به ذهن می آید این است که چرا گوگل از Qualcomm برای تأمین یا مشارکت در توسعه پردازنده های خود کمک نگرفت. اما اگر از زاویه دیگری به آن نگاه کنید ، Pixel 6 و Pixel 6 Pro هنوز توانایی رقابت با سایر اندرویدهای برجسته را دارند. از طرفی باید اذعان داشت که نتایج محک ها فقط نصف فنجان است. نیمه دیگر شیشه عملکرد این گوشی ها در دست مصرف کنندگان است که بدیهی است این گوشی به خوبی انجام داده است.

تراشه تانسور گوگل کندتر از تراشه A12 Bionic است - آیا این کار عمدی است؟  2

تراشه های کوالکام به دلیل داغ شدن بیش از حد شناخته می شوند ، که در بسیاری از گوشی های 5a پیکسلی مشکلات زیادی ایجاد کرده است. اما ممکن است گوگل با تراشه Tensor نتایج معیار بازار خود را از دست داده باشد ، اما آن چیزی را که تنها اپل تاکنون به دنبال آن بوده است ، یعنی سازگاری سخت افزاری و نرم افزاری ، به دست آورده است. بی دلیل نیست اگر بگوییم گوشی جدید گوگل با سیستم عامل این شرکت بسیار روانتر از سایر گوشی های بازار به نظر می رسد. عملکرد ناامید کننده تراشه در دو حالت تک هسته ای و چند هسته ای نیز می تواند به دلیل بهره وری انرژی و کاهش مصرف باتری باشد. باز هم باید دید راهنمای گوگل برای ساخت این گوشی هوشمند چه خواهد کرد و تا زمانی که در دسترس کاربران قرار نگیرد و کاربران تجربه استفاده از آن را منتشر نکنند، چیزی مشخص نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

  • چیپست Google Tensor معرفی شد – یک دستگاه هوشمند در جیب خود بیاموزید
  • معرفی Google Pixel 6 و Pixel 6 Pro | پیکسل 6 و پرو

اگر مراقب باشید ، گوگل در افشای این محصول جزئیات زیادی در مورد هوش مصنوعی یا الگوریتم های یادگیری ماشین در نرم افزارها و برنامه های مختلف این گوشی ارائه کرده است. اگر تمرکز این شرکت بر روی نرم افزار یا فرایندهای هوش مصنوعی است ، باید بگوییم که عملکرد خوبی داشته است و قطعاً در سالهای آینده نتایج بهتری از این شرکت خواهیم دید. گوگل قطعاً برنامه های بزرگی برای تراشه خود دارد ، اما برای تحقق این برنامه ها هنوز زود است. باید منتظر ماند و دید که در سال های آینده چه تغییراتی در این تراشه ایجاد می شود. شاید تراشه امسال یک سکوی پرش یا نسخه آزمایشی برای آزمایش و مشاهده نتایج بهتر در سالهای آینده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.