منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تراشه فناوری IBM Z Telum-7 نانومتری ، 8 هسته ای ارائه شده است

تراشه فناوری IBM Z Telum-7 نانومتری ، 8 هسته ای ارائه شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تراشه فناوری IBM Z Telum-7 نانومتری ، 8 هسته ای ارائه شده است

IBM نسل بعدی تراشه IBM Z Telum خود را که بخشی از پردازنده نسل IBM Z است معرفی کرده است. تراشه Telum دارای معماری جدیدی است که به طور خاص برای پردازش های مرتبط با هوش مصنوعی طراحی و توسعه یافته است. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

تراشه IBM Z Telum با 22.5 میلیارد ترانزیستور ، 8 هسته و 5 گیگاهرتز

بر اساس بروشورهای IBM ، پردازنده جدید این شرکت با کش جدید و سلسله مراتب پارچه ای یکپارچه توانسته عملکرد این تراشه را بیش از 40 درصد نسبت به نسل قبلی خود بهبود بخشد. تراشه Telum در مجموع از 8 هسته تشکیل شده است و همچنین از کش مخصوص L2 استفاده می کند. این حافظه دارای حجم 32 مگابایت و تأخیر 19 چرخه بارگذاری است. با توجه به حافظه نهان L3 و L4 در 8 هسته ، تراشه IBM در مجموع 252 مگابایت حافظه کش L3 و 2 گیگابایت حافظه L4 دارد.

این تراشه دارای عملکرد هوش مصنوعی با بیش از 6 TFLOPS در هر تراشه و بیش از 200 TFLOPS در یک سیستم کشویی چهار هسته ای است. این تراشه در مجموع 116000 نتیجه گیری (در 1.1 میلی ثانیه) پیکربندی می کند و پیکربندی 32 تراشه به 3.600.000 نتیجه گیری (در 1.2 میلی ثانیه) می رسد. تراشه های IBM Z Telum را می توان برای عملکرد بهتر و بالاتر ارتقا داد ، زیرا دارای یک تراشه واحد و طراحی مدولار با دو تراشه است. پیکربندی دو تراشه شامل 16 هسته ، 32 رشته و 512 مگابایت حافظه پنهان است. IBM در ارائه این تراشه به موارد زیر اشاره کرد:

تأخیر خروجی بسیار کم و سازگار است

میزان استفاده از ظرفیت را در مقیاس محاسبه کنید

انواع مدل های هوش مصنوعی از ML سنتی تا RNN و CNN

امنیت – مجازی سازی و حفاظت از حافظه را در سطح سازمانی ارائه می دهد

قابلیت ارتقاء با سیستم عامل ها و به روزرسانی های سخت افزاری آینده

تراشه IBM Z Telum در واحد پردازشگر 7 نانومتری سامسونگ ساخته می شود و دارای اندازه ماتریس 530 میلی متر مربع است. این تراشه حاوی 22.5 میلیارد ترانزیستور است و برای عملیات Enterprise و Embedded طراحی شده است.

بیشتر بخوانید:

  • سخت افزار IBM Quantum Computers وظایف خود را سریعتر از قبل انجام می دهد – سخت افزار Meg
  • IBM اولین فناوری 2 نانومتری را معرفی می کند – یک راه حل جدید برای صفحات نانو

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.