منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تراشه Cerebras AI با قدرت محاسباتی مغز انسان ایجاد شده است

تراشه Cerebras AI با قدرت محاسباتی مغز انسان ایجاد شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تراشه Cerebras AI با قدرت محاسباتی مغز انسان ایجاد شده است

Cerebras Systems امروز اعلام کرد که پس از تحقیقات خود ، موفق به دستیابی به تراشه هوش مصنوعی Cerebras با قدرت محاسباتی مغز انسان شده است. محاسبات انجام شده توسط این تراشه به 100 تریلیون سیناپس رسیده است. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

جزئیات ساخت و راه اندازی تراشه هوش مصنوعی Cerebras

Cerebras Systems چیزی به نام Wafer Scale Engine -1 و -2 تولید می کند که یک تراشه عظیم 46 میلی متری است (بیشتر شبیه صفحه کلید رایانه است تا پردازنده) که در یک کامپیوتر و مادربرد اختصاصی قرار دارد. در واقع ، برای استفاده از این پردازنده ، باید یک سیستم ویژه و مستقل به نام CS-2 (که اندازه یک یخچال کوچک است) خریداری کرده و سپس پردازنده را در داخل آن نصب کنید. این شرکت ادعا می کند که توانسته است سیستم CS-2 را طوری پیکربندی کند که قدرت محاسباتی آن به اندازه مغز انسان برسد که معادل 120 تریلیون سیناپس است. آنچه از این محصول Cereras می توان آموخت این است که این شرکت به دنبال مدل سازی یادگیری ماشین در سطح تراشه نیست ، بلکه به دنبال نحوه عملکرد مغز انسان است. اگر به خاطر داشته باشید ، اینتل در سال 2020 تراشه مغزی Loihi خود را معرفی کرد که به اندازه مغز موش قدرتمند بود. اینتل برای تراشه ادعا می کند که هدف آن بیرون آوردن 100 میلیارد سیناپس است که معادل قدرت محاسبه ماوس است.

تراشه هوش مصنوعی Cerebras با قدرت محاسباتی مغز انسان ساخته شده است

اکنون تراشه Cerebras Wafer Scale Engine Gen 2 بسیار بلندتر از تراشه Intel است و همانطور که مشاهده می کنید دارای سیستم خاصی است. پس از رونمایی از تراشه ، Cerebras اعلام کرد که برای دستیابی به این پیچیدگی و عملکرد فوق العاده ، از چندین فناوری مختلف به طور همزمان برای جدا کردن تجزیه و تحلیل ، ذخیره سازی و حافظه از رایانه تراشه ، به جز مدل ها استفاده کرده است. تراشه ها را ذخیره کرده و در صورت نیاز آنها را تهیه کنید. از سوی دیگر ، راهی برای ارائه حداکثر 2.4 پتابایت حافظه غیر تراشه ای برای محاسبات آن وجود دارد.

روش دیگری که Cerebras در این تراشه استفاده می کند پردازش زبان طبیعی یا NLP است. نحوه تفسیر و عمل ماشین ها بر گفتار انسان و قادر است به آن پاسخ دهد. به طور کلی ، سیستم Cs-2 به طور چشمگیری تعداد پارامترهای مدل AI را افزایش می دهد و درک AI را پیچیده می کند. استیونز (مدیر آزمایشگاه ملی آرگون) در یک پست وبلاگی اعلام کرد:

اختراع جدید سربراس که توانسته است پارامترها را تا 100 برابر افزایش دهد ، می تواند صنعت را متحول کند و برای اولین بار مردم قادر خواهند بود مدل هایی را برای اندازه گیری مغز کشف کرده و راههای جدیدی را برای تحقیقات و بینش های بیشتر باز کنند.

پست های مشابه:

  • از هوش مصنوعی برای طراحی تراشه بعدی سامسونگ Exynos استفاده کنید
  • TikTok AI به برنامه های دیگر فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.