منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تصاویر کولرهای Intel Laminar برای پردازنده های Alder Lake

تصاویر کولرهای Intel Laminar برای پردازنده های Alder Lake

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تصاویر کولرهای Intel Laminar برای پردازنده های Alder Lake

نسل بعدی پردازنده های Alder Lake اینتل در ماه نوامبر در دسترس خواهند بود و معماری کاملاً جدیدی را در بستری جدید با ویژگی هایی مانند DDR5 و PCI Express Gen 5.0 ارائه می دهند. در همین حال ، کشف تصاویری از کولرهای سری Laminar اینتل که در جعبه این پردازنده ها قرار می گیرد خبر ساز شد.

تصاویری از سری Laminar که شبیه راه حل های خنک کننده جدید برای پردازنده های 65 واتی Alder Lake هستند مشتاق در توییتر به اشتراک گذاشته شد. با توجه به اسلاید منقضی شده ، تیم آبی حداقل سه کولر را برای محدوده جدید آماده می کند که با سوکت LGA 1700 سازگار هستند و البته نوید پیشرفت بزرگی نسبت به کولرهای موجود در جعبه فعلی را می دهند.

  • اختصاصی: قیمت و معیار پردازنده های Intel Alder Lake
  • گرافیک لپ تاپ Intel ARC Alchemist – هسته 512 Xe
  • جزئیات فنی چیپست Intel Z690 فاش شد – پشتیبانی از DDR4 ، DDR5 و PCIe 5.0

تصاویری از کولرهای لامینار اینتل

تصاویر کولرهای لامینار اینتل

بدیهی است که این کولرها در سه دسته موجود می باشند. RS1 برای تراشه های پنتیوم و سلرون ، RM1 میان رده برای پردازنده های Core i7 / Core i5 / Core i3 و RH1 برای پردازنده های Core i9. ما با کولر قوی تر RH1 شروع می کنیم ، که یک نمونه بلند با چندین تیغه آلومینیومی متصل به یک صفحه پایه (احتمالاً از مس است) است.

کولر وسط از پنکه با روشنایی RGB در اطراف استفاده می کند. مکانیزم اتصال روی صفحه به روز شده است تا به جای چرخاندن و قفل کردن ، یک طراحی پیچ مانند داشته باشد. دو کولر RS1 و RM1 دارای طراحی یکسانی هستند ، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد.

تصاویر کولرهای لامینار اینتل

RM1 دارای تعداد بیشتری از باله های آلومینیومی است و به طور کلی بزرگتر به نظر می رسد ، با نوار RGB کوچکتر ارائه شده است. با این حال ، RS1 فاقد روشنایی و گرمکن بزرگ است و تیغه های بالایی در واقع از جنس پلاستیک فقط برای اهداف طراحی هستند.

خنک کننده AMD

به نظر می رسد این کولرها تنها با پردازنده های رومیزی غیر K از خانواده Alder Lake در دسترس خواهند بود ، در حالی که سری K مانند تراشه های نسل فعلی بدون خنک کننده عرضه می شود. اینتل استفاده از کولرهای هوا / مایع سطح بالا را برای این تراشه ها توصیه می کند ، زیرا خروجی حرارت آنها در فرکانس پایه 125 وات است.

خنک کننده AMD

در هر صورت ، غول آبی هر روز بیشتر و بیشتر از AMD تقلید می کند. تیم قرمز همچنین از کولرهای جدید خط Ryzen خود با نام Wraith رونمایی کرد که شامل گزینه های متنوعی است. این مدل ها نه تنها می توانند به تراشه ها متصل شوند ، بلکه می توانند جداگانه نیز ساخته شوند. محدوده های AMD بسته به گرمای خروجی پردازنده در دسترس هستند ، که به معنی خنک کننده Stealth برای تراشه های استاندارد 35 وات ، سری Wraith Spire برای مدلهای 65 وات ، کولر Wraith Max برای مدلهای 95 وات و Wraith PRISM برای پردازنده های 105 وات است. باید منتظر ماند و دید کولرهای سری لامینار چگونه کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.