منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تغذیه کارت های گرافیکی 600 وات از اتصال نسل بعدی قدرت برای GPU ها

تغذیه کارت های گرافیکی 600 وات از اتصال نسل بعدی قدرت برای GPU ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تغذیه کارت های گرافیکی 600 وات از اتصال نسل بعدی قدرت برای GPU ها

برای کارت های گرافیک مدرن ، قدرت با کابل Molex 8 پین یک محدودیت است ، بنابراین Nvidia کارت گرافیک Founders Edition خود را با یک کانکتور قدرت 12 پین اختصاصی برای غلبه بر این محدودیت ها جفت می کند و به تولیدکنندگان شخص ثالث اجازه می دهد: از طریق دو یا حتی سه اتصال. نسل بعدی کانکتور قدرت GPU که با نام 12VHPWR شناخته می شود ، مشکل انتقال نیرو تا 4 کابل از یک Molex 8 پین را حل می کند و قادر است توان مورد نیاز برای کارت های گرافیک با حداکثر توان 600 وات را حل کند. این کانکتور بخشی از استاندارد PCIe 5.0 است و احتمالاً شاهد استفاده از این کانکتور جدید در کارت های گرافیکی خواهیم بود که سال آینده عرضه می شود.

برخی از تولید کنندگان قبلاً سوکت ها و کابل های 12VHPWR را در لیست محصولات خود قرار داده اند و تصاویر شماتیک این استاندارد جدید منتشر شده است. اما بیشتر جزئیات منتشر شده در مورد آن متعلق به آزمایشگاه Igors است که از طریق تولید کنندگان منبع تغذیه کامپیوتر و AIB اطلاعات مربوط به این اتصال را دریافت کرده است. همانطور که از نام 12VHPWR نشان می دهد ، این اتصال دارای 12 پین به ضخامت 3 میلی متر است ، در حالی که مولکول هایی با پایه های 4.2 میلی متری دارند. همچنین دارای 4 پین کوچک در طرف مقابل تماس است که سیگنال های جانبی را منتقل می کند و باعث می شود پین ها با اطمینان بیشتری در داخل سوکت متصل شوند.

نسل بعدی پردازنده های گرافیکی برای اتصال قدرت

12VHPWR – اتصال قدرت برای GPU های نسل بعدی

هر یک از 12 کانال تغذیه قادر است حداقل جریان 9.2 آمپر را با سرعت 12 ولت منتقل کند. هنگامی که همه 12 کانال فعال هستند ، در مجموع 55.22 آمپر یا 662.4 وات انرژی منتقل می شود. اما به دلیل نیاز به 10٪ مازاد ، این کانکتور نمی تواند از کارت های گرافیکی که به بیش از 600 وات قدرت نیاز دارند ، پشتیبانی کند. جالب است که با عرض 19 میلی متر ، این کانکتور بسیار کوچکتر از کانکتورهای 8 پین است. اما چیزی که 12VHPWR نیاز دارد کابل های ضخیم تر از مواد با کیفیت بهتر است.

نسل بعدی پردازنده های گرافیکی برای اتصال قدرت

در حال حاضر هیچ یک از کارت های گرافیک موجود در بازار به 600 وات قدرت نیاز ندارند. بر اساس شایعات تأیید نشده ، اولین کارت گرافیک مجهز به 12VHPWR پرچمدار بعدی انویدیا با عنوان احتمالی RTX 3090 Ti خواهد بود که 450 وات از این کارت گرافیک بسیار قدرتمند مصرف می کند. با این حال ، امکان استفاده اولیه از این اتصال وجود دارد. نسل بعدی مراکز گرافیکی برای مراکز داده از AMD و Nvidia مجهز به تراشه های قدرتمند خواهند بود و به دو برابر بیشتر از نسل فعلی نیاز دارند. حداکثر مصرف این GPU های سبز و قرمز بین 250 تا 300 وات است.

  • مشخصات رابط PCIe 6.0 در پروژه نهایی – سرعت انتقال 128 گیگابیت بر ثانیه
  • کارت های گرافیکی Custom Radeon RX 6600 از چندین شرکت نشت کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.