• خانه
 • تکنولوژی
 • توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت: کدام گزینه برای تجارت شما مناسب است؟

توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت: کدام گزینه برای تجارت شما مناسب است؟

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت: کدام گزینه برای تجارت شما مناسب است؟


وب سایت به بخشی جدایی ناپذیر از یک استراتژی تجاری موفق در عصر دیجیتال تبدیل شده است. بهبود حضور آنلاین، افزایش دیده شدن، بهبود اعتبار، افزایش تلاش‌های بازاریابی، دسترسی گسترده و قابلیت تجارت الکترونیکی برخی از دلایل اصلی نیاز کسب‌وکارها به وب‌سایت امروزی هستند. در واقع، به گفته مشاور پژوهشی فوربس، 71 درصد از مشاغل دارای وب سایت هستند. تأثیر کووید-19 تا حد زیادی به دلیل رشد توسعه وب سایت است.

هر سه ثانیه یک وب سایت جدید ساخته می شود. این بدان معنی است که کسب و کارها به طور فزاینده ای به ایجاد حضور آنلاین خود با توسعه وب سایت روی می آورند. با این حال، دو راه برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد – توسعه وب سایت سفارشی از ابتدا با استخدام یک شرکت توسعه وب یا انتخاب راه حل های وب سایت از سازندگان وب سایت. هر دو رویکرد توسعه دارای نقاط ضعف و قوت خود هستند که کسب و کارها باید قبل از اقدام با یکی از آنها آگاه باشند.

در این وبلاگ، موارد مربوط به توسعه وب‌سایت سفارشی و سازندگان وب‌سایت غیرفعال را ابهام می‌کنیم تا کسب‌وکارها بتوانند به راحتی رویکرد توسعه مناسب را انتخاب کنند.

محتوا

 • توسعه وب سایت سفارشی چیست؟
 • سایت ساز چیست؟
 • توسعه وب سایت در مقابل سازندگان وب سایت: مقایسه
  • هزینه های توسعه
  • کرونولوژی
  • مهارت های کدنویسی
  • گزینه های سفارشی سازی
  • مقیاس پذیری
  • انعطاف پذیری طراحی
  • پشتیبانی و نگهداری

توسعه وب سایت سفارشی چیست؟

ساخت وب سایت سفارشی فرآیند ایجاد یک وب سایت از ابتدا است که به طور خاص برای پاسخگویی به نیازها و الزامات منحصر به فرد یک تجارت طراحی شده است. این شامل طراحی و توسعه یک وب سایت از پایه است، جایی که هر جنبه از وب سایت ایجاد می شود و مطابق با مشخصات شما طراحی می شود. این شامل چیدمان، طراحی، ویژگی‌ها، عملکرد، تجربه کاربری و موارد دیگر می‌شود.

یک فرآیند توسعه وب موفق معمولاً شامل مراحل زیر است:

 • برنامه ریزی و تحلیل
 • طراحی و نمونه سازی
 • توسعه
 • تست و تضمین کیفیت
 • پیاده سازی و راه اندازی
 • پشتیبانی و به روز رسانی

توسعه وب سفارشی مزیت کنترل کامل و انعطاف پذیری را نسبت به طراحی، ویژگی ها و عملکرد وب سایت ارائه می دهد. این به کسب و کارها اجازه می دهد تا یک حضور آنلاین منحصر به فرد ایجاد کنند که با نام تجاری آنها هماهنگ باشد و نیازهای خاص آنها را برآورده کند. هویت برند ثابت با همگام شدن با آخرین روندهای فناوری ایجاد می شود.

توسعه دهندگان وب را با مهارت در ساخت عناصر جلویی و بک اند از شرکت های برتر توسعه وب در TopDevelopers.co استخدام کنید.

سایت ساز چیست؟

Website Builder پلتفرمی است که به کسب و کارها اجازه می دهد بدون نیاز به دانش برنامه نویسی یا مهارت های فنی گسترده وب سایت ایجاد کنند. Shopify، Wix و Squarespace برخی از بهترین سازندگان وب سایت هستند که یک رابط کاربر پسند و قالب های از پیش طراحی شده ارائه می دهند که می توانند برای ایجاد سریع و آسان وب سایت سفارشی شوند. هر پلتفرم دارای مجموعه ای از ویژگی های متفاوتی است که کسب و کارها می توانند به صورت آنلاین یا آفلاین از آنها استفاده کنند.

در اینجا برخی از ویژگی ها و ویژگی های کلیدی پلت فرم های ساخت وب سایت آورده شده است:

 • رابط را بکش و رها کن
 • قالب های از پیش طراحی شده
 • گزینه های سفارشی سازی (افکت های انیمیشن، گالری تصاویر، ادغام رسانه های اجتماعی و غیره)
 • طراحی تطبیقی
 • میزبانی و ادغام دامنه
 • پشتیبانی و خدمات مشتری

سازندگان وب سایت یک راه حل مقرون به صرفه و مقرون به صرفه برای مشاغلی هستند که به دنبال ایجاد یک وب سایت حرفه ای به سرعت و با حداقل تخصص فنی هستند. آنها نیاز به دانش کدنویسی را از بین می برند و می توانند در زمان و هزینه در مقایسه با توسعه وب سایت سفارشی صرفه جویی کنند.

توسعه وب سایت در مقابل سازندگان وب سایت: مقایسه

هنگام مقایسه توسعه وب سایت و سازندگان وب سایت، مهم است که نیازها و الزامات خاص پروژه خود را در نظر بگیرید. در اینجا یک مقایسه سر به سر وجود دارد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام گزینه ممکن است برای شما بهترین باشد:

هزینه های توسعه

توسعه وب سایت سفارشی معمولاً به دانش فنی در زبان ها و چارچوب های برنامه نویسی توسعه وب نیاز دارد. ممکن است نیاز به استخدام توسعه دهندگان وب با تجربه داشته باشید تا دیدگاه خود را زنده کنید. هنگام برون سپاری یک پروژه توسعه وب، نرخ ساعتی توسعه دهندگان وب بر اساس منطقه، سطح ارشدیت، تخصص و تجربه متفاوت است. همچنین، هزینه توسعه وب سایت، هزینه هاست و ثبت نام دامنه را پوشش نمی دهد، کسب و کارها باید برای همین هزینه اضافی پرداخت کنند.

سازندگان وب سایت اغلب در مقایسه با توسعه سفارشی مقرون به صرفه هستند. آنها معمولاً برنامه های اشتراک مقرون به صرفه ای را ارائه می دهند که شامل میزبانی و سایر ویژگی های ضروری است. وقتی طرح قیمت ثابت ارتقا یابد، کسب و کارها در صورت نیاز به منابع و ابزارهای بیشتری دسترسی خواهند داشت. این امر آنها را به گزینه ای مناسب برای مشاغل کوچک با بودجه محدود تبدیل می کند.

نتیجه: هنگامی که به برنامه های رایگان سازنده وب سایت نگاه می کنید، ساخت وب سایت خود با استفاده از یک پلت فرم سازنده وب سایت یک گزینه مقرون به صرفه است.

کرونولوژی

هنگامی که می خواهید یک وب سایت از ابتدا ایجاد کنید، فرآیند طولانی از مفهوم سازی ایده پروژه تا توسعه و اجرای نهایی همانطور که در بالا توضیح داده شد را طی می کند. تکرارهای مداوم بر اساس بازخورد کاربر، زمان ساخت یک وب سایت را افزایش می دهد.

سازندگان وب سایت امکان ایجاد سریع وب سایت را فراهم می کنند. شما می توانید از بین قالب های از پیش طراحی شده انتخاب کنید، محتوا، رنگ، فونت و سایر عناصر را با کشیدن و رها کردن سفارشی کنید و وب سایت خود را در کمترین زمان راه اندازی کنید.

نتیجه: سازنده وب سایت برنده این دور است.

مهارت های کدنویسی

تا زمانی که در زبان برنامه نویسی، فریمورک و سایر ابزارها استاد نباشید، نمی توانید یک وب سایت از ابتدا بسازید. برای توسعه وب‌سایت سفارشی، توسعه‌دهندگان باید کدی بدون خطا بنویسند که منجر به توسعه پایدار و ساده وب‌سایت می‌شود که عملکردی برابر داشته باشد. دانش و تجربه کدنویسی برای ایجاد قابلیت های همگام با آخرین روندها ضروری است.

سازندگان وب سایت به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آنها آسان باشد و به دانش کمی یا بدون نیاز به کدنویسی نیاز دارند. قالب های ارائه شده توسط سازندگان وب سایت را می توان به راحتی هنگام استفاده از آموزش آنلاین سفارشی کرد. با یک منحنی یادگیری کم (دانش CSS و PHP)، تنظیمات و عملکردهای طراحی لازم در وب سایت اعمال می شود. آنها یک رابط بصری با ویژگی کشیدن و رها کردن ارائه می دهند که ایجاد سریع یک وب سایت را برای هر کسی آسان می کند.

نتیجه: زمانی که متخصص برنامه نویسی ندارید و می خواهید در چند روز یک وب سایت داشته باشید، سایت ساز بهترین گزینه برای شماست.

گزینه های سفارشی سازی

توسعه وب سایت سفارشی انعطاف پذیری کامل و گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهد. کسب و کار کنترل کاملی بر طراحی، ویژگی ها و عملکرد وب سایت شما خواهد داشت. آنها می توانند یک حضور آنلاین منحصر به فرد و شخصی ایجاد کنند که با یک برند خاص و الزامات با توسعه وب سفارشی هماهنگ باشد.

در حالی که سازندگان وب سایت گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهند، آنها توسط قابلیت ها و محدودیت های پلت فرم محدود شده اند. سفارشی سازی را می توان به قالب های موجود و گزینه های از پیش تعیین شده ارائه شده توسط سازنده محدود کرد.

نتیجه: زمانی که کسب و کارها به دنبال یک وب سایت سفارشی شده هستند، توسعه وب سایت سفارشی گزینه خوبی است.

مقیاس پذیری

نیازهای مقیاس‌بندی وب‌سایت توسط سازندگان وب‌سایت از طریق ویژگی‌های اضافی که کسب‌وکارها می‌توانند با پرداخت مبلغ اضافی باز کنند، برآورده می‌شوند. کسب و کارها می توانند وب سایت خود را با ارتقاء برنامه ها به سطح بالا و گسترش ویژگی ها ارتقا دهند. در واقع، اگر پلتفرم انتخابی با این ابزارها مشارکت داشته باشد، ادغام ها و افزونه های شخص ثالث نیز به طور گسترده با اشتراک در دسترس هستند.

هنگامی که یک وب سایت سفارشی با ویژگی ها و قابلیت های مورد نیاز توسعه می یابد و پس از توسعه، در صورت نیاز به افزودن ویژگی های بیشتر، توسعه دهندگان خارج از کشور می توانند بدون سر و صدا این امکان را فراهم کنند. هنگامی که وب سایت توسط شرکت توسعه وب برون سپاری شده مقیاس بندی شود، هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

نتیجه: وب سایت های ساخته شده سفارشی نسبت به وب سایت هایی که با استفاده از سازندگان وب سایت ساخته شده اند، مقیاس پذیرتر هستند.

اگر علاقه مند به ساختن یک وب سایت بدون دردسر و مقیاس گذاری یکپارچه آن در آینده هستید، درباره نحوه برون سپاری پروژه توسعه وب سایت بیشتر بدانید.

انعطاف پذیری طراحی

سازندگان وب سایت مجموعه ای غنی از قالب های از پیش ساخته شده را ارائه می دهند که به بهترین وجه با نیازهای تعدادی از صنعت های عمودی مطابقت دارد. طراحی قالب های رایگان و ممتاز بدون نیاز به مهارت های کدنویسی آسان است. علاوه بر این، الگوهای بازارهای آنلاین شخص ثالث مانند ThemeForest امکان ایجاد صفحات وب سایت جذاب را در مدت زمان کوتاهی فراهم می کند. با این حال، در دسترس بودن بیشتر قالب ها، آنها را رایج می کند و انتخاب قالب های پیچیده، سفارشی سازی را دشوار می کند.

زمانی که نیازهای طراحی وب سایت شما توسط قالب های موجود برآورده نشد، اقدام به طراحی وب سایت سفارشی کنید. این رویکرد به شما کمک می کند تا طراحی وب سایت را مطابق میل خود داشته باشید. به علاوه، انعطاف‌پذیری برای تغییر طرح به میزان 100٪ امکان پذیر است، که برای سازندگان وب سایت در دسترس نیست.

نتیجه: توسعه وب‌سایت درجه بالایی از انعطاف‌پذیری طراحی را تسهیل می‌کند تا کسب‌وکارها بتوانند طراحی منحصربه‌فردی متناسب با نیازهای پروژه تجاری خود داشته باشند.

پشتیبانی و نگهداری

به روز رسانی مداوم بخشی جدایی ناپذیر از وب سایت های تجاری پس از راه اندازی آنها است. سازندگان وب‌سایت خدمات نگهداری و پشتیبانی را تسهیل می‌کنند تا وب‌سایت‌ها به‌روزرسانی‌های لازم را به‌طور خودکار و بدون مهارت‌های فنی مورد نیاز دریافت کنند. انتشار خودکار به‌روزرسانی‌ها از خطر خرابی‌های غیرمنتظره جلوگیری می‌کند.

وب سایت های ساخته شده سفارشی باید به طور منظم به روز شوند، که نیاز به خدمات تعمیر و نگهداری دارد. این امر مستلزم استخدام توسعه دهندگان وب، پس از توسعه است که خدمات پشتیبانی و پشتیبانی مستمر را ارائه می دهد. این امر هزینه توسعه وب سایت را به نسبت افزایش می دهد.

نتیجه: سازندگان وب سایت خدمات پشتیبانی را به طور مداوم و بدون نیاز به کمک فنی ارائه می دهند. وب سایت های ساخته شده سفارشی به توسعه دهندگان نیاز دارند تا به روز رسانی های مداوم را دریافت کنند.

توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت – کدام رویکرد توسعه را انتخاب می کنید؟

داشتن یک وب سایت از بسیاری جهات به یک تجارت سود می رساند. وقتی وب سایت به هر دو صورت ساخته شود – ساخت وب سایت یا توسعه وب سایت، می توان از مزایای آن قدردانی کرد. تصمیم گیری برای کسب و کارها گیج کننده است که کدام مسیر را انتخاب کنند.

توسعه وب سایت سفارشی سازی گسترده، مقیاس پذیری و کنترل کامل را ارائه می دهد، اما نیاز به دانش فنی و سرمایه گذاری بیشتر دارد. سازندگان وب سایت سهولت استفاده، دسترسی و توسعه سریعتر را ارائه می دهند، اما محدودیت هایی در سفارشی سازی و مقیاس پذیری دارند. نیازها، منابع و سطح کنترلی که نیاز دارید را در نظر بگیرید تا مشخص کنید کدام گزینه برای پروژه تجاری شما بهترین است.

پست توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت: کدام گزینه برای کسب و کار شما مناسب است؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.