منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تولید 5 نانومتر TSMC با ظرفیت کامل – 3 نانومتر رزرو شده است

تولید 5 نانومتر TSMC با ظرفیت کامل – 3 نانومتر رزرو شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تولید 5 نانومتر TSMC با ظرفیت کامل - 3 نانومتر رزرو شده است

TSMC ، بزرگترین تولید کننده تراشه در تایوان ، اکنون به دلیل فرایند تولید بسیار پیشرفته یکی از قدرتمندترین تولیدکنندگان تراشه در جهان است و همچنین به عنوان با ارزش ترین شرکت آسیایی شناخته می شود. کمبود تراشه ای که مدتی است بازار صنعتی را درگیر کرده است ، بار کارخانه هایی مانند TSMC را دوچندان کرده است. TSMC 5nm در حال حاضر برای مشتریان مختلف با ظرفیت کامل خط تولید شرکت تولید می شود و بر اساس گزارش اخیر ، حتی تراشه 3 نانومتری تراشه ساز تایوانی به طور کامل حفظ شده است.

اگرچه در این گزارش مشخص نشده است که کدام شرکت یا شرکت ها تراشه های 5 نانومتری TSMC را حفظ کرده اند و ITHome در گزارش خود به این موضوع اشاره نکرده است ، اما طبق اطلاعات منتشر شده قبلی ، کوپرتینوها بیشترین ظرفیت تولید TSMC را برای تولید تراشه های 5 نانومتری به دست آورده اند. . شما پیش خرید کرده اید. پس از اینکه کوالکام برای تولید انبوه چیپست Snapdragon 888 به سامسونگ مراجعه کرد ، اکنون شایعه شده است که تراشه ساز آمریکایی قصد دارد تراشه 4 نانومتری خود را به غول کره ای اختصاص دهد. بنابراین سامسونگ چیپست اسنپدراگون 898 کوالکام را تولید خواهد کرد.

  • به دلیل کمبود تراشه ، TSMC سفارشات را برای اپل اولویت می دهد

تولید 5 نانومتری TSMC برای اپل

قبلا ، پذیرش هرگونه سفارش جدید برای TSMC تقریباً غیرممکن بود و همانطور که در گزارش های قبلی ذکر شد ، به دلیل کمبود تراشه ، تولید کننده تایوانی مجبور شد اولویت را به مشتریان بدهد و شرکت های بزرگی مانند اپل مجبور شدند اولویت تحویل را داشته باشند. تراشه ها آنجا هستند. فرآیند N5P TSMC ، که در واقع نسخه پیشرفته تری از فرایند 5 نانومتری این شرکت است که قبلاً راه اندازی شده بود ، احتمالاً در تراشه A15 Bionic گنجانده می شود. اپل از این چیپست در سری آیفون 13 استفاده خواهد کرد. طبق شایعات قبلی ، اپل قبلاً 100 میلیون واحد از این تراشه را از TSMC سفارش داده است ، بنابراین طبیعی است که تراشه ساز تایوانی در حال حاضر سخت تلاش می کند تا تراشه ای 5 نانومتری تولید کند.

علاوه بر این ، اپل از تراشه های 4 نانومتری TSMC در محصولات آینده خود استفاده خواهد کرد و طبق گزارشات ، کوپرتینوس قبلاً کل ظرفیت تولید 4 نانومتری TSMC را برای خود حفظ کرده است. به همین دلیل است که کوالکام ممکن است برای تحویل تراشه های 4 نانومتری Snapdragon 898 Plus که در اواخر سال 2022 در دسترس قرار می گیرد ، به سامسونگ مراجعه کند. در این وضعیت ، تعجب آور نیست که حتی گفته می شود که اپل قبلاً کل ظرفیت تولید TSMC 3 نانومتری را حفظ کرده است. . اپل از این تراشه ها در نیمه دوم سال 2022 در خانواده آیفون 14 استفاده خواهد کرد.

  • برنامه تولید تراشه های TSMC – ابر ، باد ، مه ، خورشید و آسمان را تغییر دهید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.