منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جزئیات فنی پردازنده های Intel Sapphire Rapids SP – 400 میلی متر

جزئیات فنی پردازنده های Intel Sapphire Rapids SP – 400 میلی متر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جزئیات فنی پردازنده های Intel Sapphire Rapids SP - 400 میلی متر

Event HotChips 33 جزئیات فنی پردازنده های سرور Intel Sapphire Rapids SP Xeon را که از حافظه چند تراشه HBM2E استفاده می کنند ، توضیح می دهد.

ما اخیراً جزئیات زیادی در مورد این تراشه ها دیده ایم ، اما اطلاعات جدید بیشتر بر روی بسته بندی و برخی جزئیات فنی در مورد Sapphire Rapids SP تمرکز دارد.

  • شایعات Intel Royal Core – بهبود 30 درصدی IPC برای Moon Lake
  • پردازنده های Sapphire Rapids SP ارائه شده اند – 56 هسته و 350 وات خروجی گرما
  • اطلاعات جدید از پلت فرم AMD AM5 – پشتیبانی از DDR5 و PCIe 4.0
  • اولین جزئیات رسمی از گرافیک Intel Ponte Vecchio – تا 128 Xe Core

جزئیات فنی پردازنده های Intel Sapphire Rapids SP

به گفته اینتل ، این خانواده در دو بسته مختلف ، مدل استاندارد و مدل HBM در دسترس خواهد بود. مدل استاندارد دارای یک طرح نئوپان با چهار XCC Die است که ابعاد آن 400 میلی متر مربع خواهد بود. این XCC Die خواهد بود و همانطور که گفتیم ، چهار مورد از آنها روی تراشه های Sapphire Rapids SP خواهند بود. هر ماتریس از طریق EMIB به صورت داخلی متصل می شود.

جزئیات فنی پردازنده های Intel Sapphire Rapids SP

پردازنده های استاندارد Sapphire Rapids SP Xeon از 10 EMIB استفاده می کنند و اندازه کلی بسته به 4446 میلی متر می رسد. بیایید به مثال HBM برویم ، که در آن تعداد اتصالات به دلیل حافظه HBM2E به 14 افزایش یافته است. چهار بسته HBM2E از هشت پشته برای ارائه حداقل 16 گیگابایت از این نوع پشته و در مجموع 64 گیگابایت در پردازنده Sapphire Rapids SP استفاده می کنند. اندازه نمونه HBM حتی فراتر رفته و به 5700 میلی متر مربع رسیده که 28 درصد بزرگتر از نمونه استاندارد است.

جزئیات فنی Ponte Vecchio

اینتل همچنین ادعا می کند که EMIB چگالی پهنای باند را دو برابر و تا چهار برابر بیشتر از بازدهی انرژی نسبت به طرح های بسته استاندارد ارائه می دهد. Blue Giant همچنین جزئیاتی در مورد بسته و ابعاد گرافیکی پرچمدار خود Ponte Vecchio با معماری Xe HPC منتشر کرد. این تراشه از 2 کاشی با 16 قالب در هر شمع استفاده می کند. در ماتریس بالایی اندازه 41 میلی متر را مشاهده می کنیم ، در حالی که ماتریس اصلی یا کاشی محاسبه شده دارای اندازه 650 میلی متر است. گرافیک Ponte Vecchio از حافظه 8 HBM با هشت پشته و 11 اتصال EMIB استفاده می کند. ابعاد کلی بسته Ponte Vecchio 4843.75 میلی متر مربع خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.