منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خبر بد این است که گرافیک های نسل بعدی غول پیکر و گران هستند

خبر بد این است که گرافیک های نسل بعدی غول پیکر و گران هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

خبر بد این است که گرافیک های نسل بعدی غول پیکر و گران هستند

ممکن است فکر کنید که کارت های گرافیک نسل بعدی قدرت زیادی مصرف می کنند یا اکثر نسخه های مصرفی مدل های رده بالا بسیار بزرگ هستند ، اما احتمالاً به این فکر خواهید کرد که دوباره خبرهای فاش شده در مورد گرافیک های نسل بعدی را بشنوید.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط kopite7kimi و Greymoon55 ، دو خبر سخت افزاری ، مصرف برخی از مدل های گرافیکی انویدیا لاولیس 400 وات است. این احتمالاً به دلیل کارت های گرافیکی با کیفیت بالا از سری RTX 4000 است که بر اساس سیلیکون AD102 ساخته شده اند و جایگزین RTX 3080 Ti و RTX 3090 هستند.

نکته مثبت در مورد این میزان مصرف انرژی این است که انویدیا هسته های GPU را با حداکثر فرکانس ممکن جفت کرده است و همچنین در نسل بعدی مدل های گرافیکی نسل بعدی انویدیا ، هنوز از فوق سریع استفاده می کند و البته ، بالا – مصرف حافظه GDDR6X.

  • کارت گرافیک Radeon RX 6600 XT Challenger ITX توسط Azrak معرفی شد

گرافیک نسل بعدی پر مصرف خواهد بود

انویدیا تنها کارت گرافیک های گرسنه و گران قیمت نسل بعدی را ارائه نمی دهد و از این نظر رقابت با AMD تماشایی خواهد بود. بر اساس اطلاعات انجمن Beyond3D ، بالاترین پردازنده گرافیکی در سری RDNA3 کارت های گرافیکی Sil 31 Navi 31 AMD دارای مصرف انرژی کلی در حدود 500 وات است و اندازه سطح تراشه برای هر هسته پردازنده تقریبا 350 میلی متر مربع خواهد بود. بود. اندازه کل گرافیک تقریباً به 800 میلی متر مربع می رسد و Beyond3D پیش بینی می کند که Navi 31 بین 450 تا 480 وات مصرف کند.

خبر بد این است که گرافیک های نسل بعدی غول پیکر و گران هستند

اگرچه ما هنوز با عرضه برخی از این محصولات فاصله داریم ، اما این ارقام نگران کننده به نظر می رسند. علاوه بر افزایش فشار بر منبع تغذیه سیستم و مشکل خنک کننده ، به ویژه در کیف های کوچک ، با استفاده از این پردازنده های گرافیکی با قدرت بالا ، تمایل مصرف کنندگان برای خرید لپ تاپ های بازی نسل بعدی بسیار کمتر خواهد بود. اندازه و وزن دو فاکتور هستند که سیستم خنک کننده در لپ تاپ ها را بسیار محدود می کند و حتی در حال حاضر لپ تاپ های بازی موبایل اغلب بسیار ضخیم و سنگین هستند. با افزایش مصرف برق در گرافیک در چند نسل گذشته ، قدرت گرافیک موبایل در لپ تاپ های بازی اکنون به نصف رسیده است.

گرافیک با قدرت طراحی بیش از 400 وات مطمئناً مشکل بزرگی برای کاربران حرفه ای نیست ، اما مسئله مهم گیمرهای معمولی است که معمولاً از کیف های کوچک استفاده می کنند یا از لپ تاپ ها استفاده می کنند. همچنین به منابع قدرتمندتری نیاز خواهید داشت.

  • MSI کارت های گرافیکی سفارشی Radeon RX 6600 XT را معرفی می کند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.