• خانه
  • تکنولوژی
  • راهنمای دقیق برای تخمین هزینه توسعه نرم افزار سفارشی

راهنمای دقیق برای تخمین هزینه توسعه نرم افزار سفارشی

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
راهنمای دقیق برای تخمین هزینه توسعه نرم افزار سفارشی


به عنوان یک کارآفرین، قبل از شروع یک پروژه توسعه نرم افزار، باید هزینه پروژه را تعیین کنید. به هر حال، همه چیز در مورد ROI (بازده سرمایه گذاری) در هر کسب و کاری است و با تخمین هزینه توسعه پروژه نرم افزاری سفارشی خود، می توانید بازده سرمایه گذاری عالی داشته باشید. برآورد هزینه یک پروژه نرم افزاری و ماندن در محدوده بودجه حتی برای شرکت های برتر توسعه نرم افزار دشوار است، زیرا الزامات آن نامشخص است و عوامل خارجی نقش عمده ای در تعریف آنها ایفا می کنند. از طریق این وبلاگ ما این مشکل را برای شما به عنوان یک تصمیم گیرنده کاهش خواهیم داد.

برآورد هزینه توسعه نرم افزار سفارشی بر اساس اندازه و نوع

در اینجا دو روش اصلی برای برآورد هزینه توسعه نرم افزار سفارشی وجود دارد.

هزینه توسعه نرم افزار سفارشی را بر اساس اندازه نرم افزار تخمین بزنید

اندازه نرم افزار یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده هزینه نرم افزار سفارشی است که می خواهید بسازید. به عنوان یک قاعده، هر چه نرم افزار بزرگتر باشد، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. در زیر به برآورد سریع هزینه ها بر اساس اندازه نرم افزار اشاره کردیم.

ساخت نرم افزارهای کوچک حدود 15000 تا 55000 دلار هزینه خواهد داشت. معمولاً حدود 1 تا 3 ماه طول می کشد تا چنین نرم افزاری بسازید و یک تیم کوچک توسعه نرم افزار واجد شرایط برای ساخت نرم افزارهای کوچک کافی است.

یک نسخه نرم افزاری با اندازه متوسط ​​برای یک تجارت متوسط ​​می تواند 55000 تا 450000 دلار برای شما هزینه داشته باشد. ساختن نرم افزار با اندازه متوسط ​​نیاز به یک تیم توسعه نرم افزار با اندازه متوسط ​​دارد و به طور متوسط ​​حدود 6 تا 9 ماه طول می کشد تا نرم افزار با اندازه متوسط ​​ایجاد شود.

نرم افزار یکپارچه بزرگ که برای استفاده میلیون ها کاربر چندزبانه در نقاط مختلف جهان طراحی شده است، می تواند قیمتی بین 550,000 تا 1,000,000 دلار داشته باشد. یک تیم بزرگ توسعه نرم افزار حدود 1 تا 2 سال طول می کشد تا نرم افزار با اندازه بزرگ را ارائه دهد.

هزینه توسعه نرم افزار سفارشی را بر اساس نوع نرم افزار تخمین بزنید

امروزه نرم افزارهای متنوعی در حال توسعه هستند. نوع نرم افزاری که می خواهید بسازید تاثیر زیادی بر هزینه های توسعه دارد. در اینجا به بررسی مختصری از هزینه توسعه نرم افزار با توجه به نوع نرم افزار ساخته شده می پردازیم.

  • محصول SaaS: 40000 تا 180000 دلار
  • نرم افزار تجارت الکترونیک: 12000 دلار تا 530000 دلار
  • توسعه نرم افزار CMS: 8000 تا 52000 دلار
  • توسعه نرم افزار CRM: 15000 تا 53000 دلار

نکته اصلی این است که هزینه توسعه نرم افزار به ویژگی های مورد نظر شما در نرم افزار، اندازه نرم افزار و سطح سفارشی سازی مورد نیاز برای توسعه نرم افزار بستگی دارد.

عوامل موثر بر هزینه توسعه نرم افزار سفارشی

با دانستن عوامل مؤثر بر هزینه توسعه نرم افزارهای سفارشی، می توانید وضوح بیشتری در مورد تأثیر آنها بر هزینه توسعه نرم افزار سفارشی بدست آورید. اکنون ما بحرانی ترین عواملی را خواهیم دید که بر هزینه پروژه توسعه نرم افزار شما تأثیر می گذارد.

اندازه نرم افزار

اندازه نرم افزار یکی از مهم ترین عواملی است که بر هزینه توسعه نرم افزار سفارشی تأثیر می گذارد. با افزایش حجم نرم افزار، هزینه ها نیز افزایش می یابد. اندازه نرم افزار با تعداد کاربران برنامه ریزی شده و پیچیدگی پروژه ارتباط متقابل دارد.

رویکرد توسعه نرم افزار

اگر با یک شرکت توسعه نرم افزار ایده آل با رویکرد توسعه سریع و قابل اعتماد کار کنید، هزینه پروژه شما کمتر خواهد بود. Agile امروزه یکی از محبوب ترین رویکردهای توسعه نرم افزار است. Agile به کاهش تعداد ساعات صرف شده در پروژه کمک می کند، بنابراین به کاهش هزینه های توسعه نرم افزار کمک می کند.

پیچیدگی نرم افزار

گفته می شود که نرم افزار زمانی پیچیده تر می شود که دارای ویژگی های بیش از حد باشد و قدرت پردازش زیادی را مصرف کند. ساعت‌ها توسعه‌دهندگان نرم‌افزار با تجربه باید روی ساختن نرم‌افزارهای پیچیده سرمایه‌گذاری کنند که این امر هزینه‌های فرآیند توسعه نرم‌افزار را افزایش می‌دهد.

الزامات طراحی نرم افزار

همیشه ایده خوبی است که یک طرح جذاب برای نرم افزار خود ایجاد کنید، اما طراحی جذاب هزینه اضافی نیز دارد. برای ساختن یک طراحی شیک و جذاب برای نرم افزار خود باید پول بیشتری خرج کنید، زیرا باید ساعت های بیشتری را برای ساخت چنین طرح هایی سرمایه گذاری کنید.

ادغام

هر نرم افزار به یکپارچه سازی شخص ثالث نیاز دارد تا مطابق نیاز کاربر عمل کند. به عنوان یک قاعده، هر چه سیستم های شخص ثالث بیشتری را در نرم افزار خود ادغام کنید، هزینه توسعه نرم افزار بالاتر خواهد بود. هزینه توسعه نرم افزار به دلیل مشکلات سازگاری که همیشه به دلیل یکپارچه سازی ایجاد می شود در حال افزایش است.

مدل های استخدام برای توسعه نرم افزار

هزینه توسعه نرم افزار سفارشی تا حد زیادی به تیمی که برای توسعه نرم افزار سفارشی خود انتخاب می کنید بستگی دارد. به طور کلی، در زیر مدل های اصلی تیم مورد استفاده برای استخدام بهترین توسعه دهندگان نرم افزار آورده شده است.

استخدام فریلنسرها برای توسعه نرم افزار

می توانید برای ساختن نرم افزار سفارشی خود، فریلنسرها را استخدام کنید. استخدام توسعه دهندگان نرم افزار آزاد اغلب یک گزینه مقرون به صرفه است. با این حال، مشکل استخدام توسعه دهندگان آزاد این است که آنها می توانند در هر زمان از شما پشت کنند و شما و پروژه توسعه نرم افزارتان را با مشکل مواجه کنند.

یک تیم توسعه نرم افزار داخلی استخدام کنید

همانطور که از نام آن در مدل تیم داخلی پیداست، برای ساخت نرم افزار سفارشی خود باید توسعه دهندگان نرم افزار داخلی را استخدام کنید. ثابت شده است که مدل تیم داخلی یکی از گران‌ترین گزینه‌ها است، زیرا باید در زیرساخت‌های اداری سرمایه‌گذاری کنید و حقوق و مزایای دیگر را به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار داخلی خود بپردازید.

استخدام یک شرکت توسعه نرم افزار حرفه ای

تخصیص پروژه توسعه نرم افزار سفارشی شما اغلب بهترین گزینه است. نه تنها در مقایسه با آسیب رساندن به توسعه دهندگان داخلی مقرون به صرفه است، بلکه برون سپاری کارآمدتر و قابل اعتمادتر از استخدام فریلنسرها است. توسعه نرم افزار سفارشی خود را به بهترین شرکت توسعه نرم افزار بسپارید و هزینه های توسعه نرم افزار را کاهش دهید.

مکان تیم

محل تیم توسعه نرم افزار نیز تاثیر زیادی بر هزینه راه حل های توسعه نرم افزار سفارشی دارد. هنگامی که تصمیم می گیرید کار خود را به توسعه دهندگان نرم افزار تخصصی واقع در اروپای غربی و آمریکای شمالی برون سپاری کنید، هزینه توسعه نرم افزار بیشتر از توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور ساکن در کشورهایی مانند هند خواهد بود. بعد هزینه هر ساعت برای استخدام توسعه دهندگان در مناطق مختلف است.

  • ایالات متحده آمریکا – 90 تا 140 دلار
  • انگلستان – 60 تا 90 دلار
  • هند – 24 تا 45 دلار

همچنین بخوانید: نرم افزار سفارشی در مقابل نرم افزار استاندارد

اندازه تیم توسعه نرم افزار

هزینه توسعه نرم افزار به طور مستقیم با اندازه تیم متناسب است. به نوبه خود، اندازه تیم به پیچیدگی پروژه بستگی دارد. برای مثال، اگر می‌خواهید نرم‌افزاری بسازید که بتواند چندین سیستم عامل را اجرا کند، داشبورد جداگانه برای کاربران مختلف داشته باشد و ویژگی‌های جدید زیادی داشته باشد، باید یک تیم توسعه نرم‌افزار بزرگ مستقر کنید.

اگر فقط یک راه حل توسعه نرم افزار سفارشی بدون ویژگی های پیچیده می خواهید، یک تیم کوچک کافی است. بسته به اندازه تیمی که نیاز دارید، باید بودجه توسعه نرم افزار شخصی خود را اختصاص دهید.

مدل های تعهد به توسعه نرم افزار

مدل تعهد به توسعه نرم افزار نیز نقش مهمی در تعیین هزینه نهایی توسعه نرم افزار ایفا می کند. در زیر مدل‌های اصلی تعامل که امروزه برای توسعه نرم‌افزارهای سفارشی استفاده می‌شوند، آورده شده است.

مدل قیمت ثابت

در مورد مدل قیمت ثابت، محدوده پروژه و قیمت پروژه ثابت است. مدل هزینه ثابت زمانی بهترین کار را انجام می دهد که نیازهای پروژه نرم افزاری به خوبی تعریف شده باشد، زیرا بدون محدوده ثابت، تخمین هزینه یک پروژه توسعه نرم افزار دشوار است.

مدل قیمت ثابت به شما این امکان را می دهد که پیشرفت پروژه را زیر نظر داشته باشید و بر اساس آن پرداخت را آزاد کنید. به این ترتیب، مدل توسعه نرم افزار با هزینه ثابت به شما کمک می کند تا ریسک پروژه را به حداقل برسانید. اگر تغییرات قابل توجهی در محدوده اولیه پروژه ایجاد شود، هر دو طرف باید تغییرات را تایید کنند تا در هزینه توسعه نرم افزار تجدید نظر شود.

مدل زمان و مواد

در بیشتر موارد، شرکت ها برای نیازهای توسعه نرم افزار خود، مدل زمان و مواد را دنبال می کنند. این به این دلیل است که دامنه نرم افزارهای سفارشی به ندرت تعریف می شود و با نیازهای پویا بازار به تکامل خود ادامه می دهد.

معمولاً پس از تحقیق در مورد محدوده پروژه، ارائه دهنده نرخ ساعتی را برای شارژ تعیین می کند. سپس تعداد ساعات مورد نیاز برای ساخت یک پروژه در نرخ ساعتی ضرب می شود و هزینه نهایی توسعه نرم افزار محاسبه می شود.

یکی از مزایای اصلی مدل برای زمان و مواد این است که انعطاف پذیری را فراهم می کند. در صورتی که تغییرات عمده ای در محدوده پروژه توسعه نرم افزار ایجاد شود، آژانس توسعه نرم افزار باید ساعات اضافه ای را که برای اجرای این تغییرات نیاز است را مشخص کند.

همچنین بخوانید: توسعه نرم افزار سفارشی گران است، واقعا ???

رویکردی برای برآورد هزینه های توسعه نرم افزار

بهترین شرکت های توسعه نرم افزار سفارشی از روش های خاصی برای برآورد هزینه توسعه نرم افزار سفارشی استفاده می کنند. دانش اولیه این روش‌های برآورد بودجه به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که آیا برآورد هزینه‌ای که به‌عنوان پیشنهاد دریافت کرده‌اید مناسب است یا خیر. در زیر روش های مختلفی برای برآورد هزینه ارائه شده است.

نمره پایین به بالا

رویکرد برآورد هزینه از پایین به بالا، هزینه های توسعه نرم افزار را به اجزای کوچک تقسیم می کند. اجزای کل پروژه به چند گروه تقسیم می شوند. سپس این گروه ها دوباره به دوی سرعت تقسیم می شوند. رمزگشایی قیمت هر اسپرینت برای یک شرکت توسعه نرم افزار مقرون به صرفه آسان است. سپس هزینه اسپرینت های فردی برای تعیین هزینه کل توسعه نرم افزار جمع می شود.

به همین ترتیب

شرکت پیشرو توسعه نرم افزار با استفاده از روش تخمین هزینه مشابه، نرم افزار را به چندین بخش تقسیم می کند. برای پروژه های بزرگ، توسعه دهندگان نرم افزار تخصصی ابتدا حداقل محصول قابل اجرا را منتشر می کنند و سپس هزینه سایر اجزای پروژه را بر اساس هزینه حداقل محصول قابل اجرا تخمین می زنند.

برآورد هزینه مشابه بر اساس داده های پروژه های قبلی و داده های تاریخی است. بنابراین، یک روش تخمین هزینه مشابه، روش بسیار دقیقی برای محاسبه هزینه ها در نظر گرفته نمی شود، زیرا تخمین تقریبی از هزینه ها را بر اساس داده های قبلی ارائه می دهد و احتمالاً بودجه واقعی بسیار بیشتر از آنچه در پیشنهاد پیشنهاد شده است، خواهد بود.

پارامتریک

شما می توانید بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را استخدام کنید که می توانند برای کسب و کار شما مفید باشند و روش های خاصی را برای تخمین هزینه توسعه نرم افزار سفارشی ارائه دهند.

برآورد دقیق هزینه توسعه نرم افزار مهم است

برآورد هزینه یکی از مهم ترین اجزای چرخه عمر توسعه نرم افزار است. برآورد دقیق هزینه برای اطمینان از اینکه می توانید بودجه توسعه نرم افزار خود را تحت کنترل شدید نگه دارید، ضروری است. با برآورد دقیق هزینه ها از کارشناسان می توانید بیشترین بهره را از پول خود ببرید.

در TopDevelopers.co، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا شرکت‌های با تجربه توسعه نرم‌افزار را شناسایی کنید که برآورد هزینه دقیقی را در اختیار شما قرار می‌دهند. شرکت‌های توسعه نرم‌افزار مؤثر فهرست‌شده در TopDevelopers.co، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری کم‌هزینه زیادی دارند. با استخدام شرکت‌های توسعه نرم‌افزار پیشرو فهرست‌شده در TopDevelopers.co، می‌توانید در زیرساخت‌ها، هزینه‌های فناوری اطلاعات و مزایای کارکنان صرفه‌جویی کنید.

راهنمای تفصیلی تخمین هزینه توسعه نرم افزار سفارشی اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.