راهنمای نهایی برای ساختن نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما

راهنمای نهایی برای ساختن نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما


محصولات عالی همیشه با ایده های منحصر به فرد متولد می شوند. اما تنها یک ایده منحصر به فرد برای ساخت یک اپلیکیشن موبایل موفق کافی نیست. جمع آوری سرمایه، ایجاد بهترین طراحی اپلیکیشن، استفاده از پشته فناوری پیشرفته و جذاب کردن اپلیکیشن برای مخاطبان هدف برای توسعه انقلابی اپلیکیشن موبایل مهم هستند. همه این چیزها چندان هم گلگون نیستند.

از آنجایی که روزانه هزاران پیشنهاد برای جمع آوری سرمایه در صندوق ورودی سرمایه گذاران اپلیکیشن موبایل ظاهر می شود، تمایز بین یک ایده و یک استارتاپ دشوار شده است. اطمینان از این که ویژگی‌های امیدوارکننده و طراحی بصری برنامه مشکلات کاربران را حل می‌کند و بهترین تجربه را قبل از انتشار برنامه ارائه می‌کند، یک مهره سخت است. و غیره.

راه حل چیست؟ با توسعه نمونه اولیه برنامه تلفن همراه، یک نسخه MVP از برنامه ایجاد کنید. توسعه نمونه اولیه با در دسترس قرار دادن نسخه بتا برنامه در دسترس مشتریان برای دانستن بازخورد آنها و تحت تاثیر قرار دادن سرمایه‌گذاران بالقوه، به آزمایش آب کمک می‌کند.

محتوا

  • نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل چیست؟
  • چرا نمونه های اولیه برنامه های تلفن همراه برای تجارت مهم شده اند؟
  • چگونه یک برنامه موبایل را نمونه اولیه کنیم؟
  • ابزارهایی که نمونه سازی برنامه های موبایل را آسان می کند!

نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل چیست؟

نمونه اولیه برنامه تلفن همراه، طرحی تعاملی با وفاداری بالا از ایده محصول است که صفحه‌ها، رابط‌ها، عناصر طراحی و ویژگی‌ها را بدون کدنویسی نشان می‌دهد.

نمونه اولیه یک نمایش بصری از برنامه است که از طرح های کاغذی و قاب سیمی به نمونه های اولیه و تکرارهای بعدی تکامل می یابد. نمونه اولیه به اندازه نسخه MVP اپلیکیشن موبایل کاربردی نیست. آنها فقط برای دریافت بازخورد در مورد جنبه های رابط، قابلیت استفاده و ویژگی ها قبل از ارسال پروژه بودند.

ویکی پدیا آن را در یک جمله تعریف کرده است، یعنی: «نمونه اولیه نمونه، مدل یا نسخه اولیه یک محصول است که برای آزمایش یک مفهوم یا فرآیند ایجاد شده است».

به نمونه سازی موبایل علاقه دارید؟ قبل از اینکه به بحث در مورد چگونگی ایجاد یک نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل بپردازیم، در مورد مزایای نرم افزار نمونه سازی اپلیکیشن موبایل صحبت خواهیم کرد.

چرا نمونه های اولیه برنامه های تلفن همراه برای تجارت مهم شده اند؟

آب ها را تست کنید

هنگامی که یک کسب و کار با توسعه برنامه بدون ساختن نمونه اولیه برنامه تلفن همراه پیش می رود، این احتمال وجود دارد که برنامه مورد نظر به خوبی مورد استقبال مخاطبان قرار نگیرد. با نمونه سازی می توان از آن جلوگیری کرد. نمونه اولیه برنامه تلفن همراه به دانستن بازخورد کاربر در مورد برنامه آینده کمک می کند که برنامه تلفن همراه را کاربر محور می کند و اهداف تجاری را برآورده می کند.

یک حرکت اقتصادی

اگر یک برنامه تلفن همراه را بدون ماک آپ یا نمونه اولیه برنامه تلفن همراه منتشر کرده اید، اگر کاربران آن را مملو از باگ، از دست دادن ویژگی های مهم یا مواجهه با خرابی های غیرمنتظره بیابند، اصلاح همه چیز به یک اقدام گران قیمت تبدیل می شود. از سوی دیگر، نمونه اولیه برنامه تلفن همراه به کسب و کار اجازه می دهد تا ترجیحات کاربر را بداند و موارد را بلافاصله تنظیم کند. تحقیقات اولیه و تصمیمات استراتژیک بازگشت سرمایه عظیمی را به همراه دارد.

تجربه کاربری را بررسی کنید

یک نمونه اولیه با کیفیت بالا ظاهر و احساس یک برنامه را به وضوح نشان می دهد که کاربران را درگیر خود می کند. آزمایش نمونه اولیه UX یک فرآیند مؤثر برای تأیید قابلیت استفاده برنامه و تجربه ای است که در اختیار کاربران قرار می دهد. این تضمین می کند که برنامه قبل از راه اندازی با بهترین UI و UX طراحی شده است.

سرمایه گذاران را برای تامین مالی آماده کنید

افزودن سهامداران، سرمایه گذاران و مشتریان به میز بحث، برنامه ریزی برنامه را استراتژیک می کند. فرآیند نمونه سازی راهی برای انتقال بهتر ایده برنامه و متقاعد کردن بصری نحوه جذابیت آن برای کاربران و حل مشکلات دنیای واقعی است که با نمایش متنی دشوار هستند.

چگونه یک برنامه موبایل را نمونه اولیه کنیم؟

مشکلی را که ایده برنامه حل می کند را مشخص کنید

حتی قبل از حرکت به سمت نمونه سازی، مهم است که مشکلی را که برنامه آینده حل خواهد کرد، شناسایی کنید. این مشکل از برآورده کردن نیازهای دیجیتالی کسب و کار تا شهودی کردن برنامه ها را شامل می شود. اگر ایده برنامه جای خالی را که ارزش قابل توجهی دارد را پر نکند، به قبرستان اپ استور ختم می شود. برای جلوگیری از یک موقعیت ناخوشایند، ابتدا نقاط درد بیان شده است، که به تعیین هدف برنامه و نحوه ارائه راه حل های ویژگی های برنامه به کاربران کمک می کند.

ویژگی های مهم را درک کنید

مرحله دوم شما را به طوفان فکری نیازهای اساسی برنامه از نظر عملکردها می برد. نمونه اولیه شامل ویژگی های مهم، مرتبط و نوآورانه است. بنابراین، ابتدا فهرستی از ویژگی ها ایجاد کنید و سپس آنچه را که برای شبیه سازی در یک نمونه اولیه ضروری است، اولویت بندی کنید، زیرا شامل ده ها ویژگی به بینش دقیق منجر نمی شود. اولویت بندی بر اساس ویژگی های ضروری برنامه در مقابل ویژگی های خوب است.

به عنوان مثال، زمانی که Tinder، یک برنامه دوستیابی در بازار راه اندازی شد، با یک مفهوم اولیه دوستیابی راه اندازی شد که یافتن یک مطابقت کامل را بر اساس چندین معیار برای کاربران آسان می کرد. بعداً با ویژگی‌های سوایپ به چپ و سوایپ به راست بهبود یافت تا تجربه کاربر را بهبود بخشد.
3-4 ویژگی را در نمونه اولیه خود دریافت کنید و سپس آنها را در بازار هدف خود از طریق نظرسنجی و مصاحبه آزمایش کنید تا بینش غنی به دست آورید.

ایده برنامه نوشتاری روی کاغذ

وقتی فهرستی از ویژگی‌های لازم را برای گنجاندن در نمونه اولیه آماده کردید، گام بعدی ایجاد یک طرح اولیه از نمونه اولیه روی کاغذ است. طرح یک قاب سیمی با وفاداری پایین است که در آن صفحه‌های اصلی یک برنامه تلفن همراه با عناصر UI طراحی می‌شوند. فلش ها جریان از یک صفحه به صفحه دیگر را نشان می دهد.

به عنوان مثال، هنگام ایجاد یک طرح تقریبی برای صفحه پرداخت، تصویر محصول، دکمه و محفظه‌های جزئیات همراه با فلش‌هایی ترسیم می‌شوند که نشان می‌دهند وقتی کاربر روی دکمه ضربه می‌زند چه اتفاقی می‌افتد.

مزیت این طرح خشن این است که می توان آن را به سرعت بازبینی کرد و یک رسانه عالی برای انتقال ایده برنامه و جمع آوری بازخورد است. طرح های ناهموار (نمونه اولیه کاغذ) به یک قاب سیمی تبدیل می شوند که در آن یک طرح کلی محصول شامل جعبه ها، کلمات، خطوط و توضیحات کوچک نمایش داده می شود. چارچوب ظاهر و احساس برنامه را ارائه می دهد. شما می توانید برای ساخت یک قاب موثر به این نکات مراجعه کنید.

آن را به یک نمونه اولیه دیجیتال تبدیل کنید

یک قاب سیمی کم وفاداری متشکل از جعبه ها و خطوط به یک نمونه اولیه دیجیتال با دکمه ها و جعبه های متن تبدیل می شود. ابزارهای نمونه سازی دارای کتابخانه ای از عناصر رابط کاربری اندروید و iOS هستند که به ایجاد یک رابط کاربری پیچیده کمک می کند و به آزمایش کنندگان اجازه می دهد تا احساس واقعی برنامه را پیدا کنند و آن را بهتر آزمایش کنند. انیمیشن‌ها و تعاملات برنامه‌ریزی شده، طرح‌ها را به یک نمونه اولیه پیکسلی کامل تبدیل می‌کند که برنامه را زنده می‌کند.

Principle، Figma، Marvel، InVision و POP ابزارهای نمونه سازی محبوبی هستند که در سراسر جهان حتی توسط غیر طراحان برای ایجاد یک نسخه خوب از نمونه اولیه استفاده می شود.

نمونه اولیه را تست کنید

اولین ساخت نمونه اولیه نسخه نهایی نیست که مستقیماً به سرمایه گذاران ارائه شود. در عوض، برای دریافت بازخورد واقعی توسط مخاطبان مختلف آزمایش می شود. هرچه ورودی بیشتری از کاربران دریافت کنید، برای نمونه اولیه برای بهبود بهتر خواهد بود. علاوه بر این، توسعه دهندگان می توانند از طریق ابزارهای نمونه سازی که به کاربران اجازه می دهد تا در مورد نمونه اولیه نظر بدهند، بازخورد بلادرنگ دریافت کنند.

بازخورد اجازه می دهد تا نمونه اولیه تکرار شود تا زمانی که کامل شود. تکرارهای متعدد امکان ایجاد یک نمونه اولیه را فراهم می کند که به مشکلاتی که کاربران با آن روبرو هستند رسیدگی می کند.

آن را با ذینفعان به اشتراک بگذارید

گرفتن یک نمونه اولیه توسط مشتریان یا سرمایه گذاران مهم است زیرا به آنها کمک می کند ظاهر و احساس نهایی و عملکرد کلی برنامه را درک کنند. به اشتراک گذاری پیوند نمونه اولیه با سهامداران کلیدی راه حل خوبی نیست. برنامه ریزی یک جلسه با سهامداران و ارائه نمونه اولیه رویکرد خوبی است اگر آنها سؤال یا سؤالی در مورد طراحی برنامه دارند.

همچنین باید با داستانی در مورد یک نمونه اولیه برنامه تلفن همراه آماده باشید که مشکل، راه حل و مدل کسب و کار را برجسته می کند و نشان می دهد که چرا سرمایه گذاری عالی است. برای بهبود کیفیت نمونه اولیه، می‌توانید از طراحان حرفه‌ای UI/UX برای بهترین نتایج کمک بگیرید.

ابزارهایی که نمونه سازی برنامه های موبایل را آسان می کند!

ابزارهای نمونه سازی برنامه های تلفن همراه فرآیند نمونه سازی را آسان و سریعتر می کنند. طیف وسیعی از سازندگان نمونه سازی برنامه های تلفن همراه موجود است که طراحی وایرفریم و ماکت را برای نمونه اولیه آسان می کند. یک ابزار طراحی مشابه با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و افزونه‌ها، توسعه مدل‌سازی را تسریع می‌کند، اما نمی‌تواند انیمیشن و تعامل را به برنامه بیاورد. Balsamiq و UXP در نرم افزار انیمیشن پشتیبانی می کند. پروتو یکی از پلتفرم‌های نمونه‌سازی اپلیکیشن موبایل است که نیازهای شبیه‌سازی و دیگر نمونه‌سازی‌ها را برآورده می‌کند.

با بسیاری از ابزارهای نمونه سازی موجود، باید بصری بودن، کنترل های تعاملی، پشتیبانی از پلتفرم های مختلف، پشتیبانی قالب و ابزار طراحی را بررسی کنید تا در نهایت بتوانید بهترین ابزار را دریافت کنید.

نتیجه

تعداد مراحل ممکن است باعث شود که احساس کنید سفر از ایده برنامه تا نمونه سازی بسیار طولانی است. سرمایه گذاری زمان، منابع و تلاش برای توسعه یک نمونه اولیه زمانی نتیجه می دهد که برنامه به موفقیت چشمگیری برسد. طراحی نمونه اولیه دیگر یک بخش اختیاری نیست. این به بخش مهمی از فرآیند توسعه برنامه تبدیل شده است که اطلاعات زیادی را ارائه می دهد و در نتیجه بازی حدس زدن را حذف می کند.

نمونه اولیه کم‌هزینه توسعه‌یافته چشم‌انداز واضح برنامه تلفن همراه را به اشتراک می‌گذارد و به کسب‌وکار اجازه می‌دهد تا محصول را با اعتبارسنجی UX و مشارکت ذینفعان بهبود بخشد. توسعه دهندگان برنامه های خبره همیشه ترجیح می دهند برای اطمینان از موفقیت برنامه، نمونه اولیه را بسازند.

پست راهنمای نهایی برای ساختن یک نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.