منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • زمان تولید انبوه پردازنده های Zen 3 3D-Cache و Zen 3 B2 تعیین شده است

زمان تولید انبوه پردازنده های Zen 3 3D-Cache و Zen 3 B2 تعیین شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

زمان تولید انبوه پردازنده های Zen 3 3D-Cache و Zen 3 B2 تعیین شده است

AMD قصد ندارد بازار پردازنده ها را با پردازنده های نسل دوازدهم اینتل تنها بگذارد ، بنابراین تیم قرمز قصد دارد همزمان با پردازنده های Alder Lake پردازنده های جدیدی را برای ادامه رقابت با غول آبی عرضه کند. اطلاعات جدیدی در مورد پردازنده های آینده اینتل و همچنین شایعاتی در مورد زمان تولید انبوه پردازنده های Zen 3 3D-Cache منتشر شده است. AMD پردازنده های سری Raizen را بر اساس طراحی جدید تراشه 3D-Vache ماه آینده تولید انبوه خواهد کرد. هم گریمون 55کاشف ادعا می کند که پردازنده های Zen 3 B2 پیش از پایان سال 2021 در بازار خواهند بود.

تولید انبوه پردازنده های Zen 3 3D-Cache از ماه آینده

AMD قبلاً تأیید کرده است که مشاوران پردازنده مبتنی بر معماری Zen 3 در سه ماهه اول سال 2022 به همراه تراشه های 3D V-Cache برای پلت فرم AM4 در دسترس خواهند بود. بر اساس توییت Greymon55 ، AMD تولید تراشه ها را ماه آینده آغاز می کند. بنابراین ، انتظار می رود اطلاعات بیشتری در مورد این پردازنده ها در CES 2022 به اشتراک گذاشته شود. در مورد زمان عرضه این محصولات ، فوریه 2022 پیش بینی شده است ، در این صورت AMD قبل از راه اندازی Zen 4 بین 9 تا 10 بار خواهد داشت.

علاوه بر پردازنده‌های جدید Ryzen 3D V-Cash، انتظار می‌رود AMD پردازنده‌های جدید Zen 3 B2 را تا پایان دسامبر منتشر کند. به گفته روبرت هالک از AMD ، مشاوران B2 از نظر معماری تغییر چندانی نکرده اند ، اما با برخی بهینه سازی ها ، ثبات CPU و فرکانس خروجی تا حدودی در مقایسه با نسل امروز افزایش یافته است. بنابراین در مقایسه با مدل های B1 ، کاربران ممکن است با ارتقا به مشاوران B2 متوجه هیچ تغییری نشوند.

پردازنده های مشاوره Zen 3 3D-Cache

Zen 3 B2 بدون تغییرات قابل توجه در دسترس است

هر دو سری پردازنده های 3D V-Cache و B2 بر اساس معماری Zen 3 طراحی شده اند که با پردازنده های Intel Alder Lake که هفته آینده عرضه می شوند رقابت خواهند کرد. انتظار می رود AMD قیمت پردازنده های Zen 3 را اندکی کاهش دهد تا عرصه را به اینتل محدود کند و فضا را رقابتی تر کند. اما اینتل دو مزیت بزرگ نسبت به AMD دارد. پشتیبانی از نسل جدید رم DDR5 و نسل دوم استاندارد PCIe 5.0. در واقع ، رقبای اصلی پردازنده های Alder Lake اینتل و پس از آن نسخه به روز شده پردازنده با نام رمز Raptor Lake ، پردازنده های Raphael بر اساس معماری Zen 4 هستند. AMD پردازنده های Zen 4 را در سه ماهه آخر سال 2022 عرضه خواهد کرد.

بیایید به مشخصات احتمالی پردازنده های Ryzen Zen 3D نیز نگاه کنیم:

  • بهینه سازی جزئی فناوری تولید 7 نانومتری TSMC
  • حداکثر 64 مگابایت حافظه پنهان CCD سفارش (96 مگابایت CCD سطح 3 حافظه نهان)
  • میانگین 15 درصد افزایش در عملکرد بازی
  • سازگار با پلتفرم ها و مادربردهای AM4 فعلی
  • طراحی قدرت حرارتی مشابه نسل فعلی پردازنده های Ryzen

بازی یکی از حوزه های کلیدی است که اینتل قصد دارد جایگاه پیشرو خود را در این بازار حفظ کند. موقعیتی که AMD با پردازنده های Raizen 5000 خود توانسته آن را به خطر بیندازد. نتایج فعلی، مطمئناً اینتل بر بازار پردازنده های بازی تسلط خواهد داشت. از سوی دیگر ، پردازنده های Zen 3D Cache 15٪ بهتر در بازی ها عمل می کنند ، که ما را بسیار مشتاق می کند تا شاهد رقابت بین این پردازنده ها و تریلرهای اینتل باشیم.

  • کارت‌های گرافیک پایین‌رده جدید AMD با تراشه Navi 24 در اوایل سال 2022 عرضه خواهند شد.
  • پاسخ AMD به مدیر عامل اینتل – “با Zen 4 ما در نبرد پردازنده ها پیروز خواهیم شد”

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.