منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • زیر آب به سبک کره ای – سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد

زیر آب به سبک کره ای – سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

زیر آب به سبک کره ای - سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد

به نظر می رسد نبود قطعات و تراشه ها آنقدر بر تولیدکنندگان فشار وارد کرده است که آنها شروع به استفاده از قطعات مختلف در محصولات خود کرده اند. نکته ناامید کننده این است که شرکت ها این کار را بدون اطلاع مشتریان خود و حتی بدون تغییر مشخصات فنی محصولات خود انجام می دهند که غیرقابل توجیه است و قابل بخشش نیست. کمتر از چند روز از خبر کاهش کیفیت SSD های وسترن دیجیتال می گذرد و اکنون گزارشی مبنی بر جایگزینی SSD های 970 Evo Plus خود با مدل های با کیفیت پایین تر منتشر شده است. سامسونگ سالها یکی از پرفروش ترین مارک های SSD در جهان بوده است و در حال حاضر ، تا کنون ، در بالای لیست بهترین تولید کنندگان دستگاه های حالت جامد قرار دارد ، که باعث تعجب بیشتر از عملکرد ما می شود از این غول کره ای

دستکاری قطعات SSD 970 Evo Plus از سامسونگ

داستان از این قرار است که یک کانال چینی YouTube برای اولین بار مدل جدید SSD سامسونگ 970 Evo Plus را آزمایش می کند. مشخص نیست که این مدل جدید منحصر به بازار چین یا آسیاست یا سامسونگ آن را در سراسر جهان عرضه کرده است. تغییری که سامسونگ در این مدل ایجاد کرده استفاده از کنترلر Elpis به جای کنترلر Phoenix است. ظاهر کنترلرها تقریباً یکسان است و شیوه نوشتن روی آنها با یکدیگر تفاوتی ندارد. تنها تفاوت کوچکی که در نسخه 1 ترابایتی این دستگاه مشاهده می شود ، شماره قطعات متفاوت آنها است. بنابراین شماره قطعه نمونه اصلی از MZVLB1T0HBLR به MZVL21T0HBLU تغییر کرد.

زیر آب به سبک کره ای - سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد

شماره قسمت محصول در جعبه این SSD نمایش داده نمی شود ، بنابراین کاربران نمی توانند در هنگام خرید جدید یا قدیمی بودن دستگاه را تشخیص دهند ، اما مدل جعبه اصلی در حالت افقی در حالی که جعبه با جدید است نسخه در حالت عمودی است. طراحی شده. سامسونگ برچسب کنترلر را روی تصویر جعبه SSD جدید تار کرده است ، که ممکن است شواهدی از اقدامات غیرقانونی این شرکت کره ای باشد. استفاده از چنین کنترلر ممکن است به اندازه مدل اصلی توجهات را به خود جلب نکند ، اما وقتی متوجه می شویم که سامسونگ در 970 Evo Plus از کنترلر کلاس پایین استفاده کرده است ، اوضاع بدتر می شود.

ظاهر – نقاط ضعف مدل جدید چیست؟

از نظر عملکرد ، بسیاری از کاربران ممکن است متوجه این کاهش سرعت نشوند. اما واقعیت این است که SSD های جدید 970 Evo Plus سامسونگ کندتر از نسخه اصلی هستند. در تست بنچمارک CrystalDiskMark ، دستگاه جدید حتی کمی سریعتر به نظر می رسد و در برخی از تست های خوانده شده داده از مدل اصلی پیشی گرفت ، اما در معیارهای ترکیبی ، نتایج برای هر دو مدل نسبتاً یکسان بود. در واقع ، از نظر سرعت خواندن داده ها ، مدل جدید Evo Plus تفاوتی با نسخه اصلی ندارد. اما وضعیت هنگام نوشتن اطلاعات متفاوت به نظر می رسد.

زیر آب به سبک کره ای - سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد

در آزمایش انتقال داده های 200 گیگابایتی ، واحد اصلی سرعت 1.8 گیگابایت بر ثانیه را تا زمان انتقال 40 گیگابایت حفظ کرد و سپس سرعت انتقال به 1.5 گیگابایت بر ثانیه کاهش یافت. در حالی که دستگاه جدید با سرعت بیشتری از 2.6 گیگابیت بر ثانیه شروع به کار می کند ، پس از انتقال 115 گیگابایت داده ، سرعت نوشتن داده ها به 0.8 گیگابیت بر ثانیه کاهش می یابد. در آزمایش Windows File Explorer ، هر دو دستگاه شروع به کپی فیلم های Blu-ray با سرعت 2.5 گیگابیت بر ثانیه کردند. پس از انتقال 15 درصد حجم ، سرعت انتقال واحد اصلی به 1.5 گیگابیت بر ثانیه می رسد. دستگاه جدید حداکثر 80٪ فایل را با سرعت ثابت 2.2 گیگابیت بر ثانیه منتقل می کند و ناگهان سرعت انتقال به 0.8 گیگابیت بر ثانیه کاهش می یابد. در نهایت ، هر دو فایل 155 گیگابایت انتقال فایل را به طور همزمان انجام می دهند.

فقدان چیپس و کیفیتی که کمیت را قربانی می کند

اما چگونه سامسونگ تا حد زیادی سرعت پایین کنترلر جدید 970 Evo Plus را جبران می کند؟ برای انجام این کار ، شرکت حافظه SLC این دستگاه را سه برابر کرد. اگرچه ایده بدی نیست ، این روش هنگامی که بیشتر ظرفیت SSD خود را پر می کنید ، بسیاری از خواص خود را از دست می دهد. دومین مشکلی که این روش می تواند ایجاد کند افزایش دمای حافظه است. در طول تجزیه و تحلیل مقایسه ای ، دمای 970 Evo Plus مجهز به کنترل کننده Elpis به 100 درجه سانتیگراد رسید ، در حالی که حداکثر دمای نمونه مجهز به کنترلر ققنوس کمتر از 80 درجه سانتیگراد بود.

اگرچه این تغییر کنترل کننده با توجه به عملکرد مدل جدید ممکن است برای بسیاری از کاربران مهم نباشد ، اما برای کاربران حرفه ای تر قابل قبول نیست. حرکت درست این بود که سامسونگ مدل جدیدی با کنترلر جدید و نام جدید عرضه کند. وظیفه ای که سامسونگ آن را رها کرده است. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، مهمترین دلیل چنین اقداماتی در شرایط کنونی ، مشکل کمبود شدید تراشه است. وسترن دیجیتال ، یکی دیگر از بزرگترین تولیدکنندگان ذخیره سازی در بازار ، اخیراً تراشه NAND را در یکی از SSD های ارزان قیمت خود با مدلهای پایین جایگزین کرده است و باعث کاهش مدل جدید نسبت به نسخه اصلی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.