منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سازندگان مادربرد برای سازگاری با ویندوز 11 وارد عمل شده اند

سازندگان مادربرد برای سازگاری با ویندوز 11 وارد عمل شده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سازندگان مادربرد برای سازگاری با ویندوز 11 وارد عمل شده اند

نیاز به TPM 2.0 ، یک راه حل امنیتی سخت افزاری مورد نیاز برای ویندوز 11 ، بسیاری از کاربران رایانه را گیج کرده است. س mostالی که اکثر کاربران می پرسند این است که آیا سیستم آنها با ویندوز 11 سازگار است ، آیا باید ماژول TPM 2.0 را خریداری کنند و اگر مادربرد آنها از این ویژگی پشتیبانی نکند چه؟ خبر خوب این است که Asus و Azrak ، دو تولید کننده اصلی مادربرد ، به روزرسانی BIOS مادربرد خود را منتشر کرده اند که به کاربران کمک می کند تا با ویندوز 11 ادغام شوند. با این به روز رسانی های BIOS ، ویژگی TPM به طور پیش فرض در مادربرد فعال می شود. با این حال ، بسیاری از کاربران ممکن است این کار را به صورت دستی انجام داده باشند.

  • درس: برای نصب ویندوز 11 یک چک سلامت کامپیوتر دریافت کنید

برای سازگاری مادربرد با به روزرسانی BIOS با ویندوز 11 کمک کنید

مایکروسافت به شما اجازه نصب ویندوز 11 را نمی دهد مگر اینکه TPM در BIOS مادربرد شما فعال باشد. اگر سیستم شما یک پلت فرم نسل جدید است ، قطعاً از TPM 2.0 پشتیبانی می کند ، اما مشکل این است که این قسمت به طور پیش فرض در BIOS مادربرد غیرفعال است. اگرچه فعال سازی دستی نسبتاً ساده است ، رابط کاربری BIOS سازندگان مختلف مانند Asus ، Azrak ، GIGABYTE یا MSI متفاوت است ، که می تواند برخی از کاربران را گیج کند.

  • برای ارتقاء به ویندوز 11 ، یک تراشه TPM در سیستم بررسی کنید

آخرین نسخه BIOS مادربردهای ایسوس ، که برای بارگیری در وب سایت سازنده تایوانی موجود است ، اجازه می دهد تا TPM 2.0 در همه مادربردهای این شرکت فعال شود تا از ویندوز 11 پشتیبانی کنند. همچنین ، در صورت بروز مشکل در بارگیری و به روز رسانی BIOS در مادربرد شما ، ایسوس همچنین راهنمای فعالسازی TPM را در وب سایت خود به صورت دستی توضیح داد.

سازندگان مادربرد برای سازگاری با ویندوز 11 وارد عمل شده اند

Azrak همچنین انتشار به روزرسانی های BIOS را برای فعال سازی TPM پیش فرض در مادربردهای خود آغاز کرده است. در زمان نگارش این مقاله ، GIGABYTE و MSI هنوز از این روش پیروی نکرده اند ، اما هر دو شرکت قبلاً لیستی از مادربردهای خود را که از ویندوز 11 پشتیبانی می کنند ، منتشر کرده اند. پس از فعال سازی TPM در BIOS ، کاربران ویندوز 10 می توانند مشخصات TPM را از Windows Security مشاهده کنند. > امنیت دستگاه> پردازنده امنیتی.

  • مایکروسافت: حتی به دور زدن پیش نیازهای ویندوز 11 فکر نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.