منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ تولید انبوه DRAM (14 نانومتر) با فناوری EUV را آغاز کرده است

سامسونگ تولید انبوه DRAM (14 نانومتر) با فناوری EUV را آغاز کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سامسونگ تولید انبوه DRAM (14 نانومتر) با فناوری EUV را آغاز کرده است

یک فرایند جدید پنج لایه EUV سامسونگ ممکن است بالاترین تراکم خانگی را در صنعت داشته باشد درام ایجاد و افزایش کارایی تا حدود 20 در حال رشد است. بر اساس آخرین استاندارد DDR5، این DRAM های 14 نانومتری سامسونگ همچنین برای مدیریت حجم کار فزاینده هوش مصنوعی و استاندارد جدید استفاده می شود 5G بسیار راحت خواهد بود.

تغییر در صنعت DRAM

سامسونگ الکترونیکس ، یک شرکت پیشرو در زمینه فناوری حافظه پیشرفته ، امروز اعلام کرد که تولید انبوه کوچکترین DRAM (14 نانومتر) صنعت را آغاز می کند. این DRAM بر اساس فناوری ماوراء بنفش (EUV) طراحی و تولید می شود. مارس گذشته ، سامسونگ تعداد لایه های EUV را معرفی کرد 5 لایه بهبود یافته تا بهترین فرآیند DRAM ممکن و پیچیده را برای DDR5 ارائه دهد.

جوآن لی، معاون ارشد رئیس و رئیس محصولات و فناوری های DRAM در Samsung Electronics گفت:

ما تقریباً سه دهه توانسته ایم بازار DRAM را از طریق نوآوری پیشرو رهبری کنیم. امروز ، سامسونگ سنگ بنای دیگری را با فناوری چند لایه EUV گذاشت ، که امکان کوچک سازی شدید در یک فرایند 14 نانومتری (این فناوری با فرایند آرگون معمول (ARF) ممکن نبود) با تکیه بر این پیشرفت ، ما انواع راه حل های حافظه را ارائه می دهیم که نیاز و ظرفیت جهانی داده های داده محور را به طور کامل برآورده می کند. هوش مصنوعی، 5G و متاورس (دنیای دیجیتال) ما ادامه خواهیم داد.

سامسونگ تولید انبوه DRAM (14 نانومتر) با فناوری EUV را آغاز کرده است

نقش مهم فناوری EUV در آینده صنعت

در آینده و با ظهور فرآیند 10 نانومتر در صنعت DRAM ، فناوری EUV بهبود دقت قالب با کارایی بالاتر و کارایی بیشتر اهمیت بیشتری خواهد داشت. سامسونگ با استفاده از فناوری پنج لایه EUV در DRAM 14 نانومتری موفق به بالاترین تراکم بیت شد ، در حالی که کارایی کلی ویفر تقریباً است 20 افزایش می یابد. علاوه بر این ، فرایند 14 نانومتری می تواند مصرف برق را در مقایسه با DRAM نسل قبلی کاهش دهد. 20 كاهش دادن. با استفاده از آخرین استاندارد DRAM ، DDR5 14 نانومتری سامسونگ می تواند به سرعت بی نظیر باشد 7.2 گیگابایت در ثانیه ، که بیش از دو برابر سرعت DDR4 جاری با 3.2 گیگابایت برای دوم.

سامسونگ تولید انبوه DRAM (14 نانومتر) با فناوری EUV را آغاز کرده است

سامسونگ قصد دارد از کیت DDR5 14 نانومتری خود پشتیبانی کند مراکز داده، ابر رایانه ها و سرورهای شرکتی باز شدن این شرکت همچنین انتظار دارد تراکم تراشه های 14 نانومتری DRAM خود را افزایش دهد 24 گیگابایت بنابراین شما نه تنها می توانید به سریعترین سیستم ها نیاز داشته باشید به برای از بین بردن جهان ، بلکه گسترش آن.

نشریات مشابه:

  • تولید تراشه های 3 نانومتری سامسونگ از نیمه اول سال 2022.
  • کپی کارت مغز را روی یک تراشه سه بعدی کپی کنید – سامسونگ جایگزینی مغز را ارائه می دهد
  • سامسونگ واکسن Pfizer را تولید می کند ، سرویس جدیدی از غول کره ای

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.