منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرعت بالا – Corsair می گوید بهتر از DDR5 نیاز به خنک کننده دارد

سرعت بالا – Corsair می گوید بهتر از DDR5 نیاز به خنک کننده دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرعت بالا - Corsair می گوید بهتر از DDR5 نیاز به خنک کننده دارد

کاربرانی که می خواهند سیستم فعلی خود را به پلتفرم های جدید ارتقا دهند ، بیشتر انتظار دارند که سیستم عامل هایی با نسل بعدی RAM دسکتاپ سازگار باشند. خاطرات بسیار سریع که دو یا حتی سریعتر از نسل فعلی هستند و می توانند مصرف کنندگان را با عملکرد خود تحت تاثیر قرار دهند. اما هزینه این سرعت سر چقدر است؟ در پاسخ به این سوال ، Corsair ، یکی از مشهورترین مارک های حافظه ، بهتر از نیاز به خنک کننده DDR5 صحبت می کند. در مورد ماژول های DDR5 خود ، Corsair اعلام کرد که سرعت این حافظه ها به رقم قابل توجهی 6400 مگا انتقال در ثانیه می رسد و می تواند به 12،600 مگا انتقال در ثانیه افزایش یابد. این سرعت بسیار بالا دمای حافظه را افزایش می دهد ، بنابراین یک سیستم خنک کننده قوی تر مورد نیاز است ، Corsair این هفته گفت.

  • حافظه DDR5 6400 Corsair – آماده برای نسل بعدی بازی ها

DDR5 به دلیل سرعت بسیار بالا نیاز به سرمایش بهتر دارد

Corsair با اشاره به انتقال مدار تنظیم ولتاژ از مادربرد به RAM DDR5 ، معتقد است که این RAM ها بیشتر از RAM DDR5 گرما تولید می کنند و در دمای بسیار بالاتری کار می کنند. اگرچه رم های DDR4 و حتی DDR3 در برخی از مدل ها مجهز به کولر هستند ، اما بسیاری معتقدند که نیازی به هیت سینک در RAM نیست و ممکن است این ویژگی را فقط برای زیبایی شناسی در نظر بگیرند. اما با ظهور RAM DDR5 ، وضعیت تغییر می کند و هیت سینک به یک ویژگی ضروری برای این نسل از RAM تبدیل می شود.

سرعت بالا - Corsair می گوید بهتر از DDR5 نیاز به خنک کننده دارد

RAM DDR5 سالها مورد تحقیق و توسعه قرار گرفته است تا به سرعتهای بسیار بالا برسد ، و در حال حاضر تولید کنندگان DRAM می توانند RAM را با این فناوری تا 12600 مگاهرتز تولید کنند. این امر در چند سال آینده اتفاق می افتد ، زیرا به نظر نمی رسد هیچ سازنده ای برنامه ای برای تولید 10،000 یا 12،600 رم DDR5 در سال 2021 یا حتی 2022 داشته باشد. از آنجا که رم های DDR5 مجهز به مدار PMIC و VRM هستند ، تولیدکنندگان می توانند از راه حل های خلاقانه خود برای افزایش پتانسیل اورکلاک این RAM ها

Corsair به لطف سری Dominator Professional Ram سابقه و تجربه طولانی در طراحی خنک کننده برای رم دارد. این قوچ های حرفه ای علاوه بر رادیاتورهای زیبا و البته کارآمد ، دارای لایه های خاصی در قسمت PCB جهت کاهش دمای ماژول می باشند. با در نظر گرفتن این موضوع ، می توانیم مطمئن باشیم که Corsair همچنین RAM DDR5 خود را با هیت سینک عرضه می کند.

  • SK Hynix به زودی تولید انبوه RAM DDR5 را آغاز می کند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.