منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرمایه گذاری انفجاری در تولید تراشه – سامسونگ در حال ساخت کارخانه ای در تگزاس به ارزش 17 میلیارد دلار است

سرمایه گذاری انفجاری در تولید تراشه – سامسونگ در حال ساخت کارخانه ای در تگزاس به ارزش 17 میلیارد دلار است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرمایه گذاری انفجاری در تولید تراشه - سامسونگ در حال ساخت کارخانه ای در تگزاس به ارزش 17 میلیارد دلار است

همه گیری و کمبود شدید تراشه های بعدی ، پیشرفت بزرگی را برای بازیگران این صنعت به ارمغان آورد و همه سازندگان تراشه سرمایه گذاری های قابل توجهی انجام دادند. اگرچه وضعیت فروش و درآمد برای شرکت های تراشه عالی بود ، اما اگر این بحران رخ ندهد ، این شرکت می تواند رکوردهای مالی بیشتری را به دلیل تقاضای بسیار بالای بازار بشکند ، اما خاک برای سودهای بزرگ مالی کاملاً آماده شده بود. با این حال ، هنوز برای شرکت های تراشه دیر نشده است ، بنابراین آنها پروژه های توسعه ای را آغاز کرده اند. تقریباً همه تولیدکنندگان تراشه ، از چین گرفته تا تایوان و ایالات متحده ، برنامه های خود را برای ساخت کارخانه های جدید اعلام کرده اند و به نظر می رسد این روند همچنان ادامه یابد زیرا سامسونگ قصد دارد کارخانه 17 میلیارد دلاری در تگزاس بسازد.

کارخانه 17 میلیارد دلاری سامسونگ در تگزاس

اهمیت صنعت تراشه در حال حاضر به حدی افزایش یافته است که تولیدکنندگان تراشه از حمایت همه جانبه دولت های پشت سر خود برخوردار هستند و می توانند از ذخایر ارزی کشور برای گسترش دامنه محصولات خود استفاده کنند. ایالات متحده که با بودجه حدود 200 میلیارد دلار از اینتل پشتیبانی می کند ، از چین برای خودکفایی تولیدکنندگان داخلی مانند SMIC و البته کره جنوبی حمایت می کند ، که حساب ویژه ای را در سامسونگ به عنوان یکی از بزرگترین حساب ها افتتاح کرده است. شرکت ها سامسونگ که قصد دارد 205 میلیارد دلار در صنعت تراشه خود سرمایه گذاری کند ، 17 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه جدید در ایالات متحده اختصاص داده است که احتمالاً در تگزاس ساخته می شود.

کارخانه تراشه سامسونگ در تگزاس

هفته گذشته ، رویترز گزارش داد که سامسونگ در حال بررسی دو مکان در ایالت تگزاس آمریکا برای ساخت کارخانه تراشه سازی برای تولید تراشه های 5 نانومتری است. ایالات متحده معافیت های مالیاتی قابل توجهی را برای غول های فناوری ارائه کرده است و باعث شده تا سامسونگ به ساخت یک کارخانه جدید در این منطقه علاقه نشان دهد. آستین یکی از مکانهایی است که هنوز یکی از کارخانه های سامسونگ در آن فعالیت می کند و تیلور شهر دیگری در تگزاس است. شورای شهر به احداث کارخانه سامسونگ در آنجا رای مثبت داد. صاحب کارخانه نوشیدنی های تگزاس همچنین وعده داده است که اگر سامسونگ کارخانه جدیدی در این شهر بسازد ، یک نوشیدنی تحت مارک مشترک سامسونگ و Pale Ale تولید خواهد کرد.

جذابیت طرح اعتبار مالیاتی ایالات متحده برای تولیدکنندگان تراشه

سخنگوی سامسونگ گفت که این شرکت کره ای هنوز تصمیم به احداث کارخانه در این شهر نگرفته است. سامسونگ همه مکان های ممکن را زیر نظر دارد تا در نهایت بهترین مکان را برای ساخت کارخانه جدید انتخاب کند. شهرستان ویلیامسون و تیلور دو مکانی هستند که سامسونگ معتقد است در مدیریت مناسب پروژه مناسب هستند. مقامات تیلور سیتی از این پروژه هیجان زده هستند ، زیرا انتظار می رود کارخانه تراشه سازی 1800 شغل جدید در این شهر ایجاد کند. سامسونگ برای ساخت این کارخانه به حدود 6500 تا 10.000 نفر نیاز دارد. کارخانه سامسونگ در مساحتی در حدود 4.45 کیلومتر مربع ساخته می شود که بسیار بزرگتر از کارخانه این شرکت در آستین است.

در همین حال ، تیلور و آستین دو شهر از پنج شهری هستند که سامسونگ احتمالاً در آنها کارخانه تراشه جدیدی راه اندازی می کند. پروژه ای که سامسونگ آن را پروژه ستاره نامید. به نظر نمی رسد آستین برای سامسونگ گزینه جذابی باشد ، زیرا قطع برق در ماه فوریه باعث تعطیلی موقت کارخانه سامسونگ در این منطقه شد که 350 میلیون دلار برای این شرکت هزینه داشت. فونیکس و نیویورک دو مکان احتمالی دیگر برای پروژه Star هستند ، اگرچه شانس این دو منطقه کمتر از آستین است. سامسونگ قصد دارد این پروژه را در سال 2022 آغاز کرده و تا پایان 2024 به بهره برداری برساند. بنابراین مکان نهایی این کارخانه به زودی مشخص می شود.

  • تراشه های مدرن چگونه و با چه دستگاهی تولید می شوند؟
  • چین و هدف خودکفایی در صنعت تراشه – ساخت کارخانه SMIC جدید در شانگهای

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.