• خانه
  • وبلاگ
  • چگونه سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

چگونه سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در خرید سرور مجازی، همیشه تردید وجود داشته است، این که سرور مجازی بخریم یا نه؟ سرور مجازی ویندوز بخریم یا لینوکس؟ سرور مجازی را از کجا بخریم؟ و… . پس از آن که تصمیم خودتان را برای خرید سرور مجازی لینوکس گرفتید، این سوال برایتان پیش می آید که چگونه سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

برای آن که به این سوال پاسخ دهیم، باید ابتدا ببینیم اصلا سرور مجازی لینوکس خوب چیست و چگونه می توان آن را به صورت ارزان خریداری کرد؟ پس اگر قصد دارید که سرور مجازی خریداری کنید، این مقاله را از دست ندهید.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور یک کامپیوتر بسیار قدرتمند است که به صورت 24 ساعته بدون خاموشی روشن است و اینترنت پرسرعت دارد. از آن جایی که همه به این کامپیوتر قدرتمند و با سخت افزار قوی نیاز ندارند، هاست اشتراکی به وجود آمد. در هاست اشتراکی تعداد زیادی کاربر به صورت همزمان در منابع سرور شریک بودند. در هاست اشتراکی، عملکرد یک کاربر بر روی کاربر دیگر تاثیر می گذارد و سبب اختلال در عملکرد سایت می شود. اما به کمک سرور مجازی این مشکلات دیگر وجود ندارد. در سرور مجازی سرور به وسیله تکنولوژی مجازی سازی، به چندین سرور مجازی شبیه سازی می شود که در منابع و امکانات کاملا مستقل از هم هستند و عملکرد هیچ کدام بر دیگری تاثیر ندارد.

اما سرور مجازی لینوکس چیست؟ گفتیم که سرور یک کامپیوتر قدرتمند است؛ شما برای آن که بتوانید از این کامپیوتر قدرتمند استفاده کنید، نیاز به سیستم عامل دارید. زمانی که سیستم عامل لینوکس بر روی سرور مجازی شما نصب می شود، در این صورت سرور مجازی لینوکس خواهید داشت.

چگونه سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

گفتیم برای آن که بدانید با چگونه باید سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخرید، باید با معیارهای سرور مجازی لینوکس خوب آشنا باشید. در ادامه ما فاکتورهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید با در نظر گرفتن آن ها، سرور مجازی خوب خریداری کنید.

معیارهای انتخاب سرور مجازی لینوکس خوب

به صورت اجمالی نگاهی به فاکتورهای انتخاب سرور مجازی لینوکس خوب می اندازیم تا در ادامه هر کدام به صورت مفصل توضیح دهیم.

  • داشتن سخت افزار به روز و با کیفیت
  • سیستم ذخیره سازی قدرتمند
  • فضای ذخیره سازی کافی
  • انتخاب سیستم مجازی سازی درست
  • انتخاب از شرکت ارائه دهنده معتبر

داشتن سخت افزار به روز و با کیفیت

اولین فاکتوری که باید در زمان خرید VPS لینوکس در نظر بگیرید، این است که ویژگی های سخت افزاری سرور چیست؟ زمانی که می خواهید سرور مجازی لینوکس خریداری کنید، در مشخصات آن نوشته می شود که برای مثال 4 پردازنده مرکزی با فرکانس 4000 هرتز خواهید داشت، اما باید ببینید که این ها بر روی چه سخت افزاری ارائه می شوند؟ برای مثال مشخصات پردازنده ارائه شده Intel Xeon E5 است یا Intel Xeon E5430؟ برای دانستن این موضوع کافیست با تیم پشتیبانی شرکت ارائه دهنده در ارتباط باشید.

سیستم ذخیره سازی قدرتمند

در سرور های مجازی، از هاردهای HDD و SSD استفاده می شود. اما یکی از بهترین انواع سیستم دخیره سازی، هاردهای SSD است که توصیه می کنیم در زمان خرید سرور مجازی لینوکس به این مورد دقت کنید. البته سیستم ذخیره سازی سریعتر از SSD هم وجود دارد که هاردهای NVMe هستند. در صورتی که کارتان با هاردهای SSD راه میوفتد، نیاز نیست هزینه زیادی بابت هاردهای NVMe پرداخت کنید.

فضای ذخیره سازی  کافی

بسته به نیازتان، باید فضای ذخیره سازی VPS لینوکس خودتان را انتخاب کنید. اگر فضای ذخیره سازی سرور شما به اندازه کافی نباشد، می تواند سرعت شما را کاهش دهد و در عملکرد شما اختلال ایجاد کند. توصیه ما این است که 20 درصد بیشتر از فضای مورد نیازتان را خریداری کنید.

انتخاب سیستم مجازی سازی درست

سیستم های مجازی سازی مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آن ها مجازی ساز VMware است که سرور مجازی پایدار و سریعی را ایجاد می کند. البته تفاوتی که VMware دارد، با KVM دارد، چندان زیاد نیست، اما تا حدودی VMware سریع تر و بهتر است.

سرعت اینترنت سرور مجازی

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، سرعت اینترنت خود سرور است. در سرور اصلی، پهنای باند توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شود و در اینجا اهمیت این موضوع که بر روی سرور چند vps قرار دارد، مشخص می شود. هر اندازه که تعداد سرور مجازی های یک سرور زیاد باشد، سرعت آن کمتر خواهد بود. احتمالا شما هم متوجه شده اید که چقدر شرکت ارائه دهنده اهمیت دارد.

انتخاب از شرکت ارائه دهنده معتبر

یکی از فاکتورهایی که باید در زمان خرید سرور مجازی لینوکس در نظر داشته باشید، شرکت ارائه دهنده است. شرکتی که قرار است از آن سرور مجازی لینوکس خودتان را انتخاب کنید، باید علاوه بر اینکه مواردی که گفتیم را ارائه دهد، بلکه هم پشتیبانی خوبی داشته باشد و هم در صورت نارضایتی شما، مسئولیت پذیر و پاسخگو باشد.

بسیاری از شرکت ها وجود دارند که هاست ارزان ارائه می دهند، اما هیچ کدام از فاکتورهای سرور مجازی لینوکس خوب را ندارند! به همین دلیل اعتماد کردن کار سختی است!

سرور مجازی لینوکس ارزان!

اگر بخواهیم به این تیتر پاسخ دهیم، باید بگوییم که هیچ ارزانی بی حکمت نیست! بسیاری از شرکت های ارائه دهنده برای آن که قیمت سرور مجازی هایشان را کاهش دهند، بیش از ظرفیت فروش انجام می دهند و این موضوع سبب افت کیفیت و عملکرد سرور مجازی می شود و یا پشتیبانی درستی ارائه نمی دهند. بنابراین زمانی که ارائه دهنده ای، سرور مجازی لینوکس بسیار ارزان داشت، تحقیقات بیشتری باید انجام دهید. البته این به این معنا نیست که هر ارائه دهنده قیمت سرور مجازی بالایی داشت، حتما VPS های با کیفیتی ارائه می دهد!

از کجا سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

در این مقاله در مورد معیارهای خرید سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان صحبت کردیم و فاکتورهایی که باید در زمان خرید در نظر داشته باشید را بیان کردیم. ما می دانیم که بررسی تمام شرکت های ارائه دهنده و بررسی تمام فاکتور ها کار سختی است و بنابراین ما این کار را انجام دادیم.

در بین شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ مختلف گشتیم و معیارهای یک سرور مجازی لینوکس را بررسی کردیم. یکی از شرکت های ارائه دهنده معتبری که در این زمینه وجود دارد، آسام سرور است که علاوه بر کیفیت بالای سرور مجازی لینوکس ارائه شده از 18 لوکیشن مختلف، بسیار پاسخگو و مسئولیت پذیر در برابر مشتریان هستند. به طوری که پشتیبانی 24 ساعته در تمام روزهای هفته دارند و نیز گارانتی عودت وجه به مدت 3 روز برای مشتریان دارند و شما می توانید با خیال راحت خرید سرور مجازی لینوکس را از این ارائه دهنده انجام دهید.

تجربه خودتان را از شرکت های ارائه دهنده سرور مجازی در قسمت نظرات بیان کنید.