منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سونی مشتری اصلی اولین کارخانه تولید تراشه TSMC در ژاپن است

سونی مشتری اصلی اولین کارخانه تولید تراشه TSMC در ژاپن است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سونی مشتری اصلی اولین کارخانه تولید تراشه TSMC در ژاپن است

این روزها ، تولیدکنندگان تراشه در کشورهای مختلف سرمایه گذاری زیادی می کنند و کارخانه های جدیدی را برای افزایش ظرفیت تولید خود می سازند. اینتل اهداف خود را در ایالات متحده و اروپا دنبال می کند ، سامسونگ در این کشور و سایر کشورها سرمایه گذاری می کند و TSMC ، به عنوان مثلث دیگری از مهمترین تولیدکنندگان تراشه در کشورهای مختلف ، قصد دارد خطوط تولید جدیدی را راه اندازی کند. کارخانه تراشه TSMC در ژاپن اولین کارخانه تراشه تایوانی است که در سرزمین خورشید در سال 2023 یا 2024 ساخته شده است.

با این حال ، به نظر می رسد مشتریان در حال حاضر در صف ایستاده اند تا ظرفیت تولید کارخانه را حفظ کنند. سونی ، مهمترین مشتری TSMC در ژاپن ، قصد دارد 7 میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند. بر اساس این گزارش ، اولین کارخانه TSMC در ژاپن در ملک سونی در نزدیکی سازنده ژاپنی کارخانه حسگر تصویر در استان کوماموتو ، جزیره ای در غرب ژاپن ساخته می شود. مانند سونی در منطقه ، TSMC سنسورهای تصویر دوربین و تراشه هایی برای خودروها و سایر محصولات تولید خواهد کرد. پیش بینی می شود خروجی این کارخانه بر اساس فناوری ساخت 28 نانومتری ماهانه نزدیک به 400000 وافل باشد.

کارخانه تراشه TSMC در ژاپن

کارخانه تراشه TSMC در ژاپن برای تولید سنسورها و تراشه های تصویر

با سرمایه گذاری سونی در کارخانه جدید TSMC ، انتظار می رود سازنده ژاپنی کارخانه تولید تراشه را در خانه مدیریت کند. همانطور که گفته شد ، این کارخانه در سال 2023 یا 2024 به بهره برداری می رسد. پروژه ساخت کارخانه TSMC در سرزمین سامورایی در ژوئیه تصویب شد ، هنگامی که غول تراشه بررسی استراتژی ها و پیشنهادات این پروژه را اعلام کرد. پس از اعلام سرمایه گذاری 100 میلیارد دلاری از TSMC تا سال 2024 برای توسعه کارخانه های خود ، توسعه ، تحقیق و مقابله با کمبود تراشه ، تراشه ساز تایوانی همچنین برنامه هایی برای ساخت کارخانه در ژاپن اعلام کرده است.

با توجه به سرمایه گذاری 12 میلیارد دلاری TSMC در ساخت کارخانه جدید در آریزونا ، سرمایه گذاری 7 میلیارد دلاری این شرکت در ژاپن زیاد به نظر نمی رسد. با این حال ، باید توجه داشت که کارخانه TSMC آریزونا تراشه های 5 نانومتری تولید می کند ، در حالی که کارخانه ژاپن تراشه های 28 نانومتری تولید می کند. بنابراین البته دستگاه اول به تجهیزات گرانتری نیاز دارد ، در حالی که فناوری تولید تراشه های 28 نانومتری بسیار ارزان تر است.

  • پایین ترین قیمت تراشه های 5 نانومتری TSMC برای اپل به دلیل سفارش انبوه
  • بخشی از کارخانه TSMC ایالات متحده در تایوان ساخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.